Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha minden rám lenne hagyva, a...

Ha minden rám lenne hagyva, a többi rokon tud bármit csinálni ezzel?

Figyelt kérdés

Adott "A" rokon, aki nekem az egyenesági felmenőm, neki egyetlen fia van, "B".

"A" rokon már idősebb, 91 éves, nagyon a házát sem hagyja el, viszont ami vagyon van a családban, mint az övé jogilag (földek, ingatlanok). A család ezekkel semmit nem kezdett soha, "majd lesz valami" alapon állnak üresen, annyi, hogy a földeket "B" rokon ismerőseinek bérbe adta "A" rokon.


Nem nagyon tartja rajtam, és "B" rokonon kívül senkivel a kapcsolatot a családból, azt szeretné, hogy ami van, az az enyém legyen. Mondta, hogy akár már most, mert tavasszal otthonba szeretne már menni, nem jó neki egyedül. Itt több százmilliós értékről van szó, ilyenkor a többi rokon tud valamit tenni?

Édesanyám azt mondta, hogy ő úgy tudja, illetékmentes lenne az, ha nekem ajándékoz mindent. Ez később mennyire lenne megtámadható más rokonok által?

Pl. "B" rokon gyerekei, vagy felesége által? Mert "B" azt mondta, hogy részéről ez teljesen rendben van, neki nem kell semmi (ő maga is 72 éves).


Ilyen esetben lehet bármi bajom ebből? (jogi értelemben)


Köszönöm a hozzáértők válaszait!


2022. febr. 14. 11:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%

Tehát A A nagyanyad/nagyapad, B meg anyad vagy apád.

A nagyszülőd írhat vegrendeletet, de a szülőket megilleti a köteles rész, azért indíthat pert.

2022. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
7%
Ha egyenesági felmenőd, akkor hogyan lehet egyetlen (másik) gyermeke...????
2022. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

2!


Egyenesagi felmenő a szülő, nagyszülő, dedszulo, ukszulo, stb.

Itt a nagymamarol vagy nagypaparol van szó és a kérdező apjarol.

2022. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
6%
Ha ir egy nyilatkozatott hogy kitagadja az oroksegbol oket akkor nem tudnak vele mit kezdeni.
2022. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Írd már le normálisan, kik vannak a családban, rez az A B stb annyira nem egyértelmű. Amúgy nyugodtan elajándékozhatja. Ha szerencséd van, és még él 10 évet az öreg, tied minden, Ha előbb hal meg, akkor természtesen megtámadhatják az ajándékozási szerződést az örökösök, és több százmillás örökséget azért nem sokan szoktak elkótyavetyélni...Mindenesetre nagyapád, vagy A, vagy ki, nagyon utálhatja a rokonait, ha több százmillás vagyonából egy fillért sem akar rájuk hagyni.
2022. febr. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
78%

Kitagadni csak nagyon nyomós okkal lehet, pl. az életére tört az örökös.


Kérdező, nem követtem le a rokoni szálakat, de ha a nagyszülő rád hagy minden végrendeletben, akkor a törvényes örökösöknek kötelesrész jár.

2022. febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Én sem értem, miért kell ilyen körmönfontan fogalmazni... ráadásul egy anoním oldalon...


Kérdező! Írd le világosan: nagyapád + apádról van szó???


Írhat végrendeletet, amiben te leszel a kedvezményezett.

De apád - mint végrendelet híján törvényes örökös - megtámadhatja, és a köteles részre igényt tarthat. Amit neked kp-ben ki kell majd fizetned.

2022. febr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Nem.

Dédszülőről + nagyszülőről.

Tehát "A" a dédmama, "B" a fia, az én nagyapám.

2022. febr. 14. 12:20
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Apád a B és vannak más nőtől gyerekei, A meg a nagyapád?

Akkor jogilag minden apádra szállna. Ha ő belemegy az ajándékozásba, azt senki más soha meg nem támadhatja helyette. Egy esetben igen, ha apád hal meg 10 éven belül. Akkor az ő többi gyereke perelhet.

2022. febr. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

És a többi rokon alatt, akik esetleg megtámadhatják a szerződést, pl. gondoltam az apámra, neki a két testvérére, az apám 2. házasságából született gyerekekre (vagy mivel ők kiskorúak, nekik az anyjukra akár), unokatestvérekre.

Az biztos, hogy "B" rokon, aki közvetlen örököse lenne, nem támadja meg.

2022. febr. 14. 12:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!