Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha minden rám lenne hagyva, a...

Ha minden rám lenne hagyva, a többi rokon tud bármit csinálni ezzel?

Figyelt kérdés

Adott "A" rokon, aki nekem az egyenesági felmenőm, neki egyetlen fia van, "B".

"A" rokon már idősebb, 91 éves, nagyon a házát sem hagyja el, viszont ami vagyon van a családban, mint az övé jogilag (földek, ingatlanok). A család ezekkel semmit nem kezdett soha, "majd lesz valami" alapon állnak üresen, annyi, hogy a földeket "B" rokon ismerőseinek bérbe adta "A" rokon.


Nem nagyon tartja rajtam, és "B" rokonon kívül senkivel a kapcsolatot a családból, azt szeretné, hogy ami van, az az enyém legyen. Mondta, hogy akár már most, mert tavasszal otthonba szeretne már menni, nem jó neki egyedül. Itt több százmilliós értékről van szó, ilyenkor a többi rokon tud valamit tenni?

Édesanyám azt mondta, hogy ő úgy tudja, illetékmentes lenne az, ha nekem ajándékoz mindent. Ez később mennyire lenne megtámadható más rokonok által?

Pl. "B" rokon gyerekei, vagy felesége által? Mert "B" azt mondta, hogy részéről ez teljesen rendben van, neki nem kell semmi (ő maga is 72 éves).


Ilyen esetben lehet bármi bajom ebből? (jogi értelemben)


Köszönöm a hozzáértők válaszait!


2022. febr. 14. 11:20
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Nem, "B" a tatám. Neki a fia az apám.
2022. febr. 14. 12:23
 12/27 anonim ***** válasza:
84%
Nagyapád még a hagyatékin is simán lemondhat a javadra az örökségéről, akkor semmi teendőtök nincs. Amúgy meg ajándékozással ahogy fent leírtam, szereplők megnevezése más csak.
2022. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

#8: Nézd, alapesetben így - a törvényes öröklés rendje szerint - az egyetlen nagyszülő az örökös. Akár neked ajándékozza, akár végrendeletileg hagyja rád a földet (vagy más ingatlanvagyont), egyedül a törvényes örökös, a nagyapád tudja megtámadni. Mert a többiek NEM örökösök jogi szempontból az adott esetben.


Tehát ilyen esetben a nagyapád tarthat igényt a köteles részre, azaz az örökség egyharmadára. De csak akkor, ha a dédmamád meghal.

2022. febr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
10: ahogy az előbb leírtam, a többi leszármazó NEM örökös, tehát nem támadhatnak meg semmit.
2022. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Mivel B rokon él, a többieknek nincs mit megtámadnia. B rokon életében mindenét annak adja akinek akarja. De neki akkor még 10 évet muszáj élnie (tudom, morbid), különben perelhetnek az ő örökösei.
2022. febr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Rendben, így már tisztább! Mindenképpen beszélünk az ügyvédünkkel is, csak szerettem volna tudni, hogy kb. mire számítsak, ha ezt az egész ügyet magamra szabadítom.


Köszönöm a válaszokat!

2022. febr. 14. 12:31
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Összefoglalva: legegyszerűbb ha dédid neked ajándékozza ajándékozási szerződéssel mindenét, nagypapád meg nem tiltakozik ez ellen. Dédi meghal, az ő ajándékozását csak nagyapád támadhatná, senki más. Azt az egyet nem tudom, ha nagyapád is meghal 10 éven belül, akkor mi a törvény.
2022. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
60%

Az öröklés mindig lemeno, felmentést, oldalagi.

A dedszulod elsőrendu orokose a nagyszülőd, ha ő lemond az oroksegrol, akkor apád és a testvérei jonnek, ha ott is mindenki lemomd róla akkor jössz te és a többi leszarmazott.

2022. febr. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%
Ezért kell a dédinek még életében elajándékoznia.
2022. febr. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Igen, ezért gondoltunk ajándékozási szerződésre inkább.
2022. febr. 14. 12:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!