Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi mondásotok van?

Milyen családi mondásotok van?

Figyelt kérdés

Mi pl. azt mondjuk néhány hangulatingadozásos ismerősre, ha jó napja van, hogy "ma csillámos bugyit vett fel".

A férjem néha kicsimnek hív, én meg őt nagyomnak.

Most nem is jut eszembe több, pedig van még 1-2, de szívesen olvasnám mások, nem hétköznapi családi mondásait.


2022. márc. 26. 17:20
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
80%
"Majd kiderül ha beborul" :)
2022. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
94%
Ha valamit nem találunk, akkor "biztos a sajt mellett van". Egy felszívódott doboz medvesajt utáni kutatas óta. 20 éve nincs meg a sajt, a mondás maradt.
2022. márc. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
87%
#52, ez nagyon aranyos, jót mosolyogtam :)
2022. márc. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk az hangott el sokszor, hogy "Amíg az én kenyeremet eszed, az van, amit én mondok!".

Ki nem állhattam ezt a mondást. XD

2022. márc. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
94%
#54 erről van egy vicces sztorym nagyon nagyon fiatal korom óta szerettem volna tetoválást de apám nagyon tetoválás ellenes volt mindig is és mindig ezt mondta hogy ameddig az kenyeremet eszed neked nem lesz tetoválásod. majd 25 évesen úgy voltam vele hogy már eljött az ideje bejeltkeztem egy szalonba ahová kaptam is másnapra időpontot mert valaki pont lemondta de azért fairnek tartottam otthon elmondani de haza felé vettem egy kenyeret poénból és mikor elmondtam mondta hogy gondolom nem engedélyt kérsz de azért tudod a véleményemet. Mondtam hogy igen de hazafelé vettem kenyeret direkt hogy ne a tiédet egyem apám olyan jót röhögött rajta hogy majdnem leesett a székről:D
2022. márc. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
67%

Hú, van pár...


Anyum szavajárásai a "hát, aki hülye, az haljon meg", illetve a "hiába, ha a f*sz feláll, az ész megáll", és a "lesz pofon, apró, de sok", valamint régebben amikor szájaltunk, szokta mondani, hogy "akkor most csukd be a szádat, vagy belemászok" 😄 De ez utóbbit már ezer éve nem hallottam, mert rég felnőttünk már.


Az egyik bátyám sajnos már nincs köztünk, de ő előszeretettel énekelgette, hogy "mindenkinek van egy álma, az enyém egy RÁBA", meg a "béna gyereknek anyja veri a f*szát" és az "ahány ház, annyi szobás" is sokszor elhangzott 😄


Nálunk is sokszor hallható a "nem a legélesebb kés a fiókban", valaki már írta korábban. Illetve mivel mindketten jól beszélünk angolul, néha ilyen tükörfordított mémes hülyeségeket is benyomunk, pl "cool story, bro" helyett "hűvös történet, fiútestvér" és hasonlókat, ezekből rengeteg van.


Fiam kiskorában a "boldog új évet" helyett "boldog JÓ évet" mondott, ez is szállóige lett.

2022. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
92%
Jaj, meg anyósom mondta egyszer a Humor Harold helyett azt, hogy Humor Arnold, azóta ezt is csak így használjuk 😃 #56
2022. márc. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki nagyon nagy képtelenséget csinál, vagy mond, akkor azt szoktuk mondani: "ha a kutyának beadnád, megveszne."
2022. márc. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 Tubarózsa ***** válasza:
73%

Nem saját, mástól hallottam, de azóta is használom.

"Hogy a viharba ne"

"Nem hallom a saját gondolatom"


"Nem sajnálom, csak fogy marhára"

"Tiszta hülye, aki nem normális"


Ha valaki köhög: "Fojsd meg Isten, ne kínozd, de lassan, mert jó ember volt!"

2022. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
80%

Amikor a nejem gyerek volt, az anyja megkérte, hogy mosogasson el. Ő bevágta a gyerekdurcit, mire apósom azt mondta: "Duzzogva is lehet mosogatni!" Ez "valahogy" bekerült a mi családunkba is.


Egyszer megkértem a nejemet, aki szintén el volt foglalva, hogy hozzon nekem valamit, mire ő ezt válaszolta: "Neked is a s.ggedig ér a kezed!" Annyira komolyan gondolta, hogy felnevettem, mert sosem hallottam és inkább megcsináltam magam. Így ezt már akkor is használjuk, ha nem kellene.


A legjobb mondást viszont apósomtól hallottam és mennyire igaz!!!

"Poharat, hogy csengjen, lányt, hogy nevessen, alulról kell fogni!"

Nyilván pezsgős vagy borospohárra értendő. Próbáljátok ki, aztán nézzétek meg, hogy koccintanak a filmekben és emlékezni fogtok erre, az biztos! Én mindig a fejemet fogom, hogy még ezt sem tudják?! :D

2022. márc. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!