Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi mondásotok van?

Milyen családi mondásotok van?

Figyelt kérdés

Mi pl. azt mondjuk néhány hangulatingadozásos ismerősre, ha jó napja van, hogy "ma csillámos bugyit vett fel".

A férjem néha kicsimnek hív, én meg őt nagyomnak.

Most nem is jut eszembe több, pedig van még 1-2, de szívesen olvasnám mások, nem hétköznapi családi mondásait.


2022. márc. 26. 17:20
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
70%
Nemtudom családi mondások-e de máshol meg nem hallottam: Apám mondta régen hogy az Isten basszon teherbe (vicces tény hogy gyerekként teherautónak képzeltem és sosem értettem az értelmét) valamint a biztos lehetsz benne helyett nalamunk az isten látja sötét lelkem van ezenkívül mindegyre adott válasz apámnak hogy az a mindegy ha befosol hogy a jobb vagy a bal lábadon folyik le hiszen úgyis ki kell mosni a gatyádat. Ami biztos hogy családi az az ez nem 4 csillagos viselkedes kamszkorunk végén elmentetunk a szüleimmel egy 4 csilagos hotelba Egerbe és ha hangosak voltunk vagy ilyesmi anyám mindig azt mondta hogy gyerekek ez nem 4 csillagos viselkedes :D ezen kívül az elvitte a bóz a húgom mondta ezt a buszra és hetekig nem értettük miről beszél azóta minden ami eltűnik azt a bóz viszi el. Szintén a húgomtol jött az hogy minden ami sűrű de folyékony volt az szappanot volt köztük a kecsap majonéz stb egy ideig mingig úgy kértünk bármit az asztalnál hogy add már ide a szappanot
2022. márc. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
43%

Apámmal már hónapok kb. azon versengünk, hogy ki tudja a legjobb hülyegyerekes hasonlatokat rávágni teljesen random hétköznapi szitukra. Az eddigiekből néhány kedvenc:

Kalimpált, mint hülyegyerek az Ákos koncerten.

Elkened, mint hülyegyerek a hetvenes prostit.

Írtál, mint hülyegyerek a katéter tövébe.

Megharapta, mint hülyegyerek az anyja pcsáját.

2022. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim válasza:
90%
Ha valaki nem éppen a legélesebb kés, arra csak azt mondjuk, hogy milyen egy kreténtatív.
2022. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
47%

A fiamnak ha nem sükerül valami: àllj fel, ès porold le magad. Amivel azt üzenem, hogy az èletben nem sikerülhet minden, de nem szabad feladni.

A felesègemnek minden reggel ès este homlokon csókolom. Ezzel a legmèlyebb tiszteletemet mutatom ki neki

2022. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
91%
Öcsém utan szabadon - mi nem baranyhimlosek voltunk gyerekkorunkban, hanem birkahámosak. Valahogy beragadt neki hogy valami bundas allat meg bőrbetegseg, es ezt hozta ki belole. :D
2022. márc. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
94%
Jobb ma egy tehén, mint holnap egy veréb.
2022. márc. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
83%

Mi? Nem mi, csak te egyedül.

Miért? Négylejért.

Jól néz ki? Ha jobban kinézne kiesne.

Kinek? A pipéknek.

Hogy vagy? Meg vagyok. B4szva?


Üdv Erdélyből :D

2022. márc. 27. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
92%

"Nem sajnálom, csak fogy"

Anyukámnak mondta valami rokona, amikor kicsiként szemet vetett vitrinben látható lekvárokra. Nekem beragadt :)

2022. márc. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
93%

Anyám mondja még mindig, pedig én már nagyon unom, mert már 50 éve hallgatom ezt a mondását. Akkor veszi elő rögtön, amikor valakiről kiderül, hogy megmarad a saját berögzött hülyeségénél és nem akarja az életét jobb irányba fordítani. "Kell a jó? Nem! Kell a roszz? Kell!"

Az a baj, hogy sokszor nekem is ez ugrik be először, hiába utálom.

2022. márc. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
74%

"Az a baj, hogy sokszor nekem is ez ugrik be először, hiába utálom."

Igen, ezek ilyenek... :)

2022. márc. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!