Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen családi mondásotok van?

Milyen családi mondásotok van?

Figyelt kérdés

Mi pl. azt mondjuk néhány hangulatingadozásos ismerősre, ha jó napja van, hogy "ma csillámos bugyit vett fel".

A férjem néha kicsimnek hív, én meg őt nagyomnak.

Most nem is jut eszembe több, pedig van még 1-2, de szívesen olvasnám mások, nem hétköznapi családi mondásait.


2022. márc. 26. 17:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
92%
Szarnak, bajnak nincs gazdája.
2022. márc. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
83%

Kislányomnak a sokadik "Miért?" visszakérdezése után:

"Mert bőr az egér, csont a farka és a kis E... <kislányom> azt szopogatja."

2022. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
89%

"Mi lesz az ebéd? - Szar rizzsel! - Már megint rizzsel?"


Pelenkás babának: "Na mi van, kiöntött a Duna?"


"Legközelebb b.sszon egyedül" - ha valakinek segítettünk bármiben, majd neki áll kötekedni, vagy meg se köszöni, stb...


Régen látott barátoknak: "Mesélj, Odüsszeusz...!"


"Hol a nagykés? - Itt a hátamban!"


"A kisujjamat nyújtom, és a testemet kívánod?!"

2022. márc. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a klasszikus vicc alapján, amikor bármit készítünk fizikailag, és valaki megkérdezi, mi lesz belőle: fogpiszkáló, ha el nem **szom!
2022. márc. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
96%

Valaki mondja hogy X kaját evett. Válasz rá : " az is jó..." (sztori:gyerekkoromban mamám mindig kérdezte hogy mi volt az ebéd, és amikor megmondtam, mindig ezt válaszolta rá)


Ha valaki köhög/fulladozik azt válaszoljuk rá hogy "megfúsz Csernák!" (Sztori: állítólag régen a faluban volt egy kocsmai verekedés két részeg között, és ezt az egyik mondta ezt a másiknak, de egyébként meg az ő nyakát fogták...)


Van az a mondás hogy maga alatt vágja a fát, na mi azt mondjuk hogy " maga alatt vágja a füvet" (sztori: van egy munkatársam, aki magyarban született de egyebként osztrák származású, és ő azért néha szokott furcsán fogalmazni, és ő mondta egyszer ezt)

2022. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
91%

37., ezek tényleg családi mondások. :)

Az eddigiek kapcsán nem sokszor volt ilyen érzésem. Szerintem egyesek nem is tudnak róla, hogy egyszerűen közmondások, szólásmondások azok, amiket használnak a családban, de közben több millió másik magyarul beszélő család kb. ugyanúgy.

2022. márc. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 A kérdező kommentje:
Igen, én is a kimondottan a kreatív, vagy történethez kapcsolódó családi mondásokra vártam, de semmi gond, így is tetszett, hogy ilyen sokan megosztották a családi szavajárást. :)
2022. márc. 26. 21:13
 38/62 anonim ***** válasza:
96%
Ha ételt nem eszünk meg.-Eljön még az idő hogy akkor lesz hús az asztalon ha a macska felugrik rá!!
2022. márc. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk "kéz- és lábtörést" helyett "szart a tarisznyába" van, apu által. :)
2022. márc. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
95%

Az én családomban csak babona van.

Kétszer is előfordult, hogy amikor autóval indultunk el és azt mondtuk, “a ( vezetéknevünk) legújabb kalandja”, akkor mindig lerobbantunk.

Ennek 20 éve, de azóta se merjük mondani.

2022. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!