Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem szeretik...

Lehetséges, hogy nem szeretik ugyanúgy majd?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek született 3 éve egy gyereke, aki az első unoka és első dédunoka is volt. Egyrészt rettentően el van kényeztetve, mindent megvesznek neki, már szinte nevettségesnek tartom, annyi felesleges vacka van. Ami lényeg az, hogy jön nálunk a második unoka/dédunoka, még nagyon az elején járunk a terhességnek, de kicsit aggódom, hogy fognak-e annyira örülni neki, mint az első unokának. Tény, hogy nagyon okos kisgyerek, foglalkoznak is vele rendesen, de mindig csak olyanokat mondanak, ami miatt az érzem tök mindegy hány gyerek születik még, akkor is az első lesz a legokosabb, legszebb stb. Nem érzek különösebb izgatottságot sem amiatt, hogy jön a baba nálunk. Nem szeretném, ha elhalmoznák tárgyakkal, mert azt a jelenlegi helyzetben is feleslegesnek tartom, de nem szeretném, hogy a születendő gyerekem elvárásokkal találja majd szembe magát a másik gyerkőc miatt. Illetve attól is tartok kicsit, hogyha a mi gyerekünk nem csinálja majd ugyanazokat, mint sógornőm gyereke, akkor majd hallgathatom, hogy miért nem tanítottam meg neki ezt meg azt. Lehet csak a hormonok miatt látom ilyen gyászosan a helyzetet. Esetleg volt, akiben benne volt ez az érzés terhesség alatt, de végül kiderült, hogy ez csak felesleges volt?
2022. márc. 25. 11:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is elsőszülött unoka vagyok (lány) és engem is jobban szeretnek a nagyszüleim, mint unokatesómat. Nem én akartam, hogy igy legyen, de egyszerűen értem a fél karjukat odaadnák, mindig rólam áradoznak mindenkinek, míg az unokatesómat csak megemlítik. Pedig mindketten okos, szorgalmas fiatalok vagyunk. Egyszerűen csak hozzám jobban kötődnek, én vagyok a mindenük, szinte már abnormálisnak érzem, hogy mennyire szeretnek. Ezt azért írom le, mert simán megtörténhet ilyesmi.
2022. márc. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
Nalunk az első unoka fiú a második lány. Mindkettőt elkényeztetik.
2022. márc. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
60%

"aggódom, hogy fognak-e annyira örülni neki, mint az első unokának"

Valószínűleg nem, mert már nem újdonság? És? Attól még örülhetnek, de tulajdonképpen mindegy is, mert nem nekik szülsz, hanem magatoknak. Vagy az a gond, hogy nem te győztél a versenyben? Nem te produkáltál hamarabb gyereket? A francokat nem versenyzel. De megsúgom, a ti második gyereketek se lesz nektek olyan nagy szám, mint az első.

Senkinek nem jutott eszébe összehasonlítani a két gyereket, csak neked, pluszban előrevetíted, hogy a te gyereked lassabb lesz, mint a másik. Megint ki versenyeztet?

2022. márc. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, mi ugyanebben a helyzetben voltunk, és sajnos nálunk is az igazolódott be, hogy az elsőszülött unokának nem lehet a nyomába érni, a mi gyerekünket nem várták már akkora elánnal, és nem is szeretik ugyanúgy. Persze, szeretik, de nah...most mondok egy apróságot, a telefonjukon például az első unoka a háttérkép. Nem mindkettő, pedig van közös fotó is róluk, csak az első. Ilyen apróság, ugye, amit az ember talán fel sem venne, de sok dolog van hasonló apróságokból.


És egyébként nem arról van itt szó, hogy az ember versenyezteti a gyerekét, csak na, baromira tud fájni az, hogy a miénket nem szeretik annyira. Hogy újra meg újra szembesül ezzel az ember, folyton azt làtja, hogy az ő gyereke nem elég jó, nincs meg ugyanaz a kötelék, mindig csak a másik.


Ez - nem tudok másképp fogalmazni - fáj.

2022. márc. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
Előre nem elhet emgmondani, de bízni kell abban hogy ugynaugy fogják.
2022. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kerek perec megmondta az anyós (férjem és én voltunk ott), hogy idézem: "A Nórát mindig jobban fogjuk szeretni, mert ő a lányunk gyereke".

Ezzel úgy voltam, hogy annyit mondtam mosolyogva, hogy az jó, legalább a lányunknak sem kell lelkifurdalást éreznie, amiért az én anyámhoz kötődik jobban.

Ennyi, ennél jobban nem érdekelt a dolog. (Anyukámnál meg az egyszem, imádott unoka a lányunk.)

2022. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálunk én voltam a "kedvenc" unoka,pedig azon az ágon a harmadik voltam, a két unokatesóm (egy fiú, egy lány) előbb született, mint én. Lehet, hogy ebben az is szerepet játszott, hogy én négy évig velük laktam.
2022. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!