Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem szeretik...

Lehetséges, hogy nem szeretik ugyanúgy majd?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek született 3 éve egy gyereke, aki az első unoka és első dédunoka is volt. Egyrészt rettentően el van kényeztetve, mindent megvesznek neki, már szinte nevettségesnek tartom, annyi felesleges vacka van. Ami lényeg az, hogy jön nálunk a második unoka/dédunoka, még nagyon az elején járunk a terhességnek, de kicsit aggódom, hogy fognak-e annyira örülni neki, mint az első unokának. Tény, hogy nagyon okos kisgyerek, foglalkoznak is vele rendesen, de mindig csak olyanokat mondanak, ami miatt az érzem tök mindegy hány gyerek születik még, akkor is az első lesz a legokosabb, legszebb stb. Nem érzek különösebb izgatottságot sem amiatt, hogy jön a baba nálunk. Nem szeretném, ha elhalmoznák tárgyakkal, mert azt a jelenlegi helyzetben is feleslegesnek tartom, de nem szeretném, hogy a születendő gyerekem elvárásokkal találja majd szembe magát a másik gyerkőc miatt. Illetve attól is tartok kicsit, hogyha a mi gyerekünk nem csinálja majd ugyanazokat, mint sógornőm gyereke, akkor majd hallgathatom, hogy miért nem tanítottam meg neki ezt meg azt. Lehet csak a hormonok miatt látom ilyen gyászosan a helyzetet. Esetleg volt, akiben benne volt ez az érzés terhesség alatt, de végül kiderült, hogy ez csak felesleges volt?
2022. márc. 25. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy nem szeretik majd ugyanúgy, nem kényeztetik, majd a te szüleid megteszik. Nem érdemes versenyezni!
2022. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Semmiképp nem szeretnék versenyezni. Lehet kicsit az is bennem van, hogy nálam a családban rettentően kimutatták a nagyszülők ki a kedvenc unoka (nyilván nem én, vagy a testvéreim), talán ezért féltem ennyire.
2022. márc. 25. 11:35
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

"Lehet csak a hormonok miatt látom ilyen gyászosan a helyzetet."


Igen, én is erre gondoltam.

Mintha már most versenyezni akarnál, hogy azt a kisgyereket szeretik-e jobban, vagy a te majdani gyerekedet.

Ne akarj versenyt csinálni ebből!

Inkább gondolj arra, hogy remélhetőleg jó játszópajtásai lesznek egymásnak 4-5 év múlva. Nálunk a két gyerekünk között van ekkora korkülönbség, és nagy öröm látni, ahogyan együtt játszanak, szeretik egymást.

2022. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Az én életembe ugyan így játszódott le minden

De ez a ti gyereketek nektek kell örülni szeretni (nem majom szeretettel)amít nagyon jól látsz! Nincs következetesen nevelve majd ennek is meg lessz az eredménye.

Nagyon jól látod mit nem szabad.

Nem verseny ez.A kezeden az újjak sem egyformák

Nálunk sok gyerek volt a családba de ez a bizonyos első mindig első maradt ahogy te írtad.

Mi megoldottuk nagyon kevés időt töltöttünk el a szülőkkel főleg akkor ha ez a gyerek ott volt.

A gyerekeimmel mindig éreztettük mi nálunk ők a legdrágábbak.Ha kelett veszekedtünk a párommal együtt de nem engedtünk nyomást gyakorolni sem magunkra sem a gyerekeinkre.

De lehet az is hogy győz a józan ész és ugyanúgy lessz a te gyerekeddel is bánva mint az elsővel

Mindenek előtt őrülj a babának jó egészséget nektek és ne stresszelj mert mindkettőtöknek ártasz vele.

2022. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

-Nem szeretném, hogy a születendő gyerekem elvárásokkal találja majd szembe magát

Cserébe te kritizálod, megkérdőjelezed a kisgyerek vérrokonainak az érzéseit, cselekedeteiket, megszabod nekik mit hogyan csináljanak, ne csináljanak, számon kéred, hogy nem elég izgatottak. Mindez a meg nem született gyereked miatt ÉS a már megszületett és látszólag nagyon szeretett kisgyerekkel szemben, szinte már ellene.

-Nem szeretném, ha elhalmoznák tárgyakkal

-mindent megvesznek neki, már szinte nevettségesnek tartom

-tök mindegy hány gyerek születik még, akkor is az első lesz a legokosabb, legszebb stb

-Nem érzek különösebb izgatottságot sem amiatt, hogy jön a baba nálunk.


Nagyon visszatetsző mindez. Olyan, mintha ki akarnád lökni a fészekből a már kikelt kismadarat mert az más tojónak a madárkája. Nem bántani szeretnélek, felhívom a figyelmedet, hogy változtass a nézőpontodon mert így téged és a gyerekedet kiutálnak majd. Én azt látom mintha nem is lenne szempont, hogy az a kisgyerek csak a te babád, a te boldogságod, lesz amilyen lesz csak a tiéd. Természetesen a férjedé is. Ez a gyerek nem egy royal flöss amit bedobsz a nagycsaládba, olyan, mintha belépőt szeretnél hozzájuk és az ő színpadukon primadonna lenni ezzel a szüléssel. Képzeld magad 20+ évvel később, hogy a te most pocakban lévődnek lesz gyereke, aztán picit később a másiknak is állapotos lesz a neje, és a későbbi unoka oldalán a terhes menyedtől ezeket a jövőre vonatkozó, becsmérlő sorokat olvasnád, miközben imádod az első unokádat. Hát te is elkeserednél. Szóval rendezd át a viszonyokat a fejedben, te anya vagy, a babád a világ közepe, minden más másodlagos és majd(!) alakul.

2022. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%
Minden gyerek és felnőtt más, más dolgok miatt lehet szeretni is őket. Lehet, hogy az elsőt azért szeretik, mert ő a csodababa, a tiédet meg azért fogják, mert annyira szórakoztató vagy tiszta lelkű. Nekem két nagy fiam van, a nagyobbik komoly, csendesebb, a kisebbik vagány, zsivány. Mind a kettő ugyanolyan szerethető pont a saját tulajdonságaik miatt. Neked az a dolgod, hogy a gyerekből kihozd a maximumot, a saját értékeit erősítsd, legyen az a kiváló esze, tehetsége vagy az elképesztő személyisége.
2022. márc. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem fogják úgy szeretni. Az én nagyimnak is van kedvenc gyereke, unokája, a többieket lesz4rja. A kedvenc gyerek csak a pénzét szedi el, a másik gyereke gondozza, ápolja de akkor se szereti.

Az ismerőseim családjainál is vannak ilyen kiskedvences felállások. Ez van..de szerintem ha nem is fogják annyira szeretni akkor se kéne gyászosan látnod a helyzetet.

Nem nekik szülsz gyereket. Majd te meg az apja, esetleg a többi rokon megadja neki a kellő szeretetet.

2022. márc. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

"Semmiképp nem szeretnék versenyezni."


Már ezt csinálod. Még a terhesség legelején jársz, de már azon kattog az agyad, hogy a te gyereked hogyan fog megfelelni.

Egyébként hogy fogadták a terhesség hírét?

2022. márc. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Nekem 4 unokám van a 2 gyerekemtől, most várjuk az ötödiket.

Persze, hogy az első volt a szenzáció, ahogy a szülők is mindig az elsővel csinálják a felhajtást, a másodiknál, harmadiknál sokkal rugalmasabbak.

Mind a 4 (és fél) unokát teljesen egyformán szeretjük, bármelyikért az életünket adnánk. Nekik kuporgatunk, minden gondolatunknál azt mérlegeljük, hogy nekik legyen jó.

Mégis te azt gondolnád hogy elsőt jobban szeretjük mint a többit, de ez butaság! Csak vele már jobban el lehet beszélgetni mint a picikkel, ő fogja a kiskosarát és jön velünk vásárolni, ő készít nekünk saját kezű ajándékot az ünnepeinkre, ő készít "tésztát" mellettem a kisasztalánál a konyhában,...

Érdekes, hogy a menyemnek, aki a második unokával ajándékozott meg, soha nem voltak ilyen képzetei mint neked!

Hessegesd el a zavaró és teljesen felesleges gondolataidat és nyugalomban várd a babád érkezését, akit pont annyira fognak szeretni, mint az elsőt és amennyire TE engeded nekik!

2022. márc. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Ja, és lehet, hogy a félelmed beigazolódik a köbön. Lehet, hogy az első lesz a minden, nyelviskola, különóra, jogosítvány, lakás, autó, míg a tiednek az elfelejtett születésnap jut. Olvasni itt nem egy nem két akár végletes megkülönböztetéseket leíró, igazán szomorú nagyszülős sztorit. Azzal sem tudsz mit csinálni, nagyon fog fájni nyilván, de nincs ráhatásod senkinél arra, hogy mit érezzen, noha írásodból nyilvánvaló az ilyen ambíciód. Az előidézésére már most mindent megteszel, tehát ha épp lenne valami normális kapcsolat azt nagyon hamar észreveszi a környezet, ha materiális vagy érzelmi javakra éhesen keselyűként pásztázod a családi összejöveteleken az illetékeseket. Ha versenynek fogod fel (most totál azt csinálod) a két unoka életét azzal nagy keserűséget hozol az egész családra, ott bizony miattad fog sérülni mindenki.

Aztán ha a tiéd lesz valamilyen oknál fogva a sztár, letaszítja az első kislányt a trónról az okoz-e majd neked diadalt, győzelmet? Tényleg ezt akarnád? Szóval, ha nem változtatsz biztos, hogy körülötted megmérgezed a családnak a kapcsolatait, a saját lelkedet, férjedét, a nagyszülőkét, és a gyerekedét is.

2022. márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!