Manapság már egy válásnál a közös javakat megfelelően osztják meg, vagy még mindig fele-fele arányban kapnak?
“ Ha egy lakás vagy hasonló értékű ingóság csak az egyik fél nevén van, az is közösnek számít a válásnál?”
Ha közös vagyonból van, akkor igen, ha külön vagyonból, akkor nem
Ez nem így van. Ez kamu. Ilyen nincs. Az a ház eleve nem közös, mert amiből vették, az a pénz már a házasság előtt a férj tulajdona volt. Az nem közös vagyon.
Utólag is lehet házassági szerződést írni, de semmi nem fogja garantálni, hogy a másik fél alá is fogja írni. Házasodni sem kötelező. Lehettek élettársak, ott szerzés arányában megy a dolog, de vigyázz, bele fogják számolni a gyerekkel otthon töltött időt, hiszen az a közös gyerek miatt történik.
Szerintem sincs ilyen, hogy a pasi pénzéből vett ház fele pár hét házasság után a feleségé legyen.
Kérdező, papírozzál le mindent, és nem lesz vita a későbbiekben.
Köszönöm a válaszokat.
A férfi nem tudta bizonyítani a pénz származását, nem tartotta azt sosem bankban, az nem volt elég a bíróságnak, hogy "évekig gyűjtögette", mert azt bárki mondhatja, így közösen szerzett vagyon lett a ház.
#14: Nem egy házról van szó. Hanem sokról, és nem is csak házakról, hanem sok más hasonló értékű ingóságról is. Nem tudok házasság előtt megvenni mindent, mivel egyrészt a vagyonom jelentős részével jelenleg nem én rendelkezem papíron, másrészt ez még bővülni fog a jövőben. A barátnőm pedig annak a 10-ed részével sem fog rendelkezni, mivel nem is akar, ő másnak él. Az életünk anyagi oldala nem közös és soha nem is lesz az.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!