Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdekből tudnátok 180 fokos...

Érdekből tudnátok 180 fokos fordulatot venni egy rokonotokkal szemben?

Figyelt kérdés

Képesek lennétek jópofizni, mosolyogni, kedves lenni érdekből pl.egy olyan rokonotokhoz, akit régebben nem annyira kedveltetek és levegőnek néztetek?


Pl szükségetek van valamire tőle és ezért gyorsan kedvesek lesztek, figyelmesek stb.


Voltatok már ilyen helyzetben?



2022. márc. 14. 21:24
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Kérdés, hogy volt-e bármiféle racionális oka az ellenszenvnek, vagy csak simán nem volt szimpatikus? Ha segítséget ajánlana fel, elgondolkoznék rajta, hogy talán a köztünk lévő kapcsolaton szeretne javítani. Elfogadnám, viszont mindenképpen viszonoznám is valamivel. És közben igyekeznék jobban megismerni. Lehet, hogy ha rendesen megismered, már nem is kell szándékosan jópofizni, alapból jól érzed majd vele magad.
2022. márc. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem.

Más helyzet, ha mondjuk eddig leszartuk egymást, és a semmiből szívességet tett nekem, akkor nyilván hálás vagyok érte és próbálom viszonozni. Ez elemi udvariasság. De hogy segget nyaljak érdekből, hát azt nem nekem találták ki.

2022. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Még ha akarnék is, sajnos az arcomra van írva minden, szóval már nem is erőltetem ezt a kétszínűséget, úgyis lebukom.
2022. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
83%
Persze, simán. De én mindenkivel ilyen vagyok.
2022. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
82%

Őszintén?

Ha borzasztó fontos dologról van szó, amit máshogy nem tudok megoldani (a kutyám haldoklik és csak ő ismeri az orvost, aki tud segíteni), akkor igen.


Vagy akkor is, ha hatalmas anyagi előnyöm lenne belőle, ami megalapozhatja az életemet (ingatlanok, nagy vagyon). Pl. ha lenne egy gazdag, de kibírhatatlan 90 éves nagyapám, biztos törekednék arra, hogy rám hagyjon valamit. 22 vagyok, csak egy kis autóm van, egy ilyen sorsfordító lehetne számomra.


Kisebb dolgok miatt kizárt, nem tudom megjátszani magam. Legfeljebb próbálom kizárni a hülyeségüket.

2022. márc. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
A vicc az, hogy a valóságban a legtöbben úgy viselkednének, mint ahogy azt a 15-ös írta. Csak kevesen akkora erkölcsi bajnokok a valóságban, mint a legtöbb válaszoló
2022. márc. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
39%

Voltam ilyen helyzetben. ŐK próbálkoztak besunnyogni, mert valami kellett nekik - hát úgy elhajtottam őket a picsbe, mint az annak a rendje.


Ha egyébként folyamat leszólnak, akkor pl a pénzem se kelljen nekik ;)

2022. márc. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
55%
Én nem fordulnék segítségért olyanhoz, akit nem kedvelek, ha megfeszülök sem, ellenben közülük volt, aki nàlam megpróbàlta, de süket fülekre talàlt.
2022. márc. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
89%
Van az a pénz, amiért meg tudom tenni.
2022. márc. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
48%
A gerincesség és a jellem ott kezdődik, hogy nem a haszon reménye határozza meg a másokhoz való viszonyodat. Ez tipikus számító viselkedés, és kétszínűség.
2022. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!