Albérletkérdés családtaggal kapcsolatban? Hogy kérdezzünk rá finoman?
Testvéremmel 28-33 évesek vagyunk, én vagyok az idősebb. Mi a férjemmel vidéken élünk, ő Budapesten.
Van két gyerekünk, viszont anyagilag elég nehezen jövünk ki a fizetésünkből. Mindketten dolgozunk, én óvónő vagyok, férjem szakmunkás, mellette vállal kisebb munkákat is. De albérletben élünk, mellé van egy hitelünk is. Volt félretett pénzünk, az egy önerőre elég lett volna, de az esküvő után a szülei mondták, hogy ne ugorjunk bele egy lakáshitelbe, csináljuk meg magunknak a családi házuk felső szintjét. Úgyis nagy a ház kettejüknek. Naivan belementünk, sajnos nem lett jó vége. Mindegy.
Már 1,5 éve albérletben lakunk, de a kiadásaink mellett nem tudunk félretenni. Szeretnénk Budapestre költözni, ott neki is lenne ismerős útján jobban fizető munkája, az én munkám is valamivel jobban becsült lenne talán (itt az önkormányzat folyamatosan szívatja az óvónőket, hosszú ez).
Viszont ugye Pesten egy családnak az albérlet egy vagyon. Amennyivel több jönne be, az el is menne az albérletre.
De a tesóm 2 éve vált el, a válással eléggé megszedte magát. 4 lakással és egy osztrák nyaralóval szállt ki, plusz nem kevés pénzzel. A lakásokat kiadja, kérdeztem tőle még tavaly, hogy mennyiért, mondta, hogy 250-től 290-ig. Nekünk még a legolcsóbb is borzasztóan drága lenne, férjem szerint próbáljak beszélni vele, hogy esetleg fizetnénk valamekkora összeget, de nem a teljeset (nem azért, mert nem akarjuk, hanem mert nem tudjuk).
Nem örökre nyilván, és tudjuk, hogy ez egy hatalmas szívesség lenne, nem is verni akarom az asztalt, hogy igenis ez nekünk jár. De nagyon nagy segítség lenne, legalább az elején.
10!
Ha segíteni akarna, akkor már jelezte volna. De láthatóan egy életképtelen parrol van szó, akik xarabbanal xarabb döntéseket halmoznak, semmiből nem tanulnak és nagy eséllyel örökké valaki támogatására fognak szorulni
Adófizetői szempontból lehet hogy igazad van. A lakhatási lehetőséget ha jól bele tudjátok forgatni a gyerekek minőségi nevelésébe (jövendő adófizetők), akkor elképzelhető, hogy a szó szoros értelmében ,,jobban hasznosul'' a lakás az adófizetők összközössége szempontjából. Élősködésnek tehát én nem nevezném, pláne ha eleve is passzív jövedelről van szó.
Amennyire tudom, közgazdaságunk egyszerűen nem rendelkezik teljes önreflexiós képességgel (pl. az erdőirtások egy kevéssé ismert következménye pont új világjárványok megjelenése, amelynek valószínűsítető összköltsége nyilvnvalóan nagyobb, mint az erdőirtások megszüntetése).
Kedves Kérdező, még olvasni is rossz, hogy hányan bántanak Téged. :(
Testvér több lakást is kiad, valamint jó anyagi helyzetben van, remélem hogy majd automatikusan eszébe jut segíteni ahogy tud.
Úgy értem kb., hogy ha az élőmunka áramlását figyeljük, akkor a passzív jövedelem lehet hogy egy sima ,,kicsorgás'', leakage, továbbá egy óvónő-szakmunkás házaspár két gyerekkel meg pont lehet hogy ezt tudná átalakítani valós (tehát fizikailag ismegfogható) társadalmi értékké.
Ezek persze absztrakt modellek.
Annit tudunk csak, hogy az egetlen valóságban ismert modellel vannak nyilvánvaló bajok (lakhatási válság, illetve a jövő erőforrásainak nyilvánvaló felélése), alternatív közgazdasági modelleket meg legfeljebb csak kicsiben próbáltak ki ilyen harmadik világbeli kisérleti faluprojektekben, ezek megítélése változó, vannak biztató eredmények, de ez a téma nagyon kutatási terület még.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!