Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ébreszthetném rá a...

Hogyan ébreszthetném rá a tesóm, hogy már a f*szom tele van vele, és én nem azért vagyok, hogy eltartsam őt?

Figyelt kérdés
Van egy féltesóm,szeretem-imádom,de mostanában nagyon elvetette a sulykot. Volt neki jól menő vállalkozása,de a társa átverte,így elvesztette mindenét,és inni kezdett. Nincs mit szépíteni a dolgokon,alkoholista lett. A barátnője kirúgta otthonról,ittas vezetésért elvették a jogsiját, a tartozásai miatt a bank elvitte az autóit. Van egy lakása,de abban az anyjáék laknak,és azon is jelzálog van. A lényeg,hogy egy éve,megkért,hogy hadd költözzön hozzám,felesben állunk mindent. Az elején működött is a dolog,majd szép lassan neki elfogyott a félre tett pénze(elitta)a számlák pedig rám maradtak.A lakást iszonyúan lelakta,állandóan kupi van,nem hajlandó elmosogatni,vagy levinni a szemetet,olyan a lakás akár egy disznóól.Eleinte mindig rendet raktam helyette,de már belefáradtam és elköltöztem. Nem dolgozik sehol,nem fizeti a számlákat,azt a mai napig én és a párom fizetjük HELYETTE! Hiába mondom neki,hogy keressen munkát,nem akar dolgozni menni. Azt is mondtam neki,hogy költözzön az anyjáékhoz,mert én már nem bírom őt se anyagilag,sem pedig idegileg elviselni.Ha azt mondom neki,hogy kiteszem a szűrét,akkor azzal fenyeget,hogy felakassza magát...Ha valahonnan szerez egy kis pénzt,azt rögtön elbulizza,esze ágában sincs befizetni a számlákat,vagy nekem visszaadni valamit. Megkértem édesapánkat,hogy beszéljen vele,de ő sem tudott rá hatni. Tanácstalan vagyok.Mit lehetne tenni?
2010. szept. 13. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetlen, amit tenni tudsz, hogy rábeszéled egy elvonóra, mielőtt teljesen tönkremegy.

SEMMI MÁS MEGOLDÁS NINCS!


(egy kigyógyult alkesz írta ezt Neked)

2010. szept. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
NEm vagy felelős ilyen szinten a tetteiért, és ne hagyd magad zsarolni. Hidd el hogy nem akassza fel magát. Ha nem akarod végképp kidobni, akkor legalább ne tarts otthon kaját. Előbb utóbb el fog menni dolgozni. És próbáld rábeszélni, h menjen elvonóba.
2010. szept. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem akar menni elvonóra,ő teljesen jól érzi így magát. Rengeteget győzködtem. Kaját már rég nem tartok otthon,de hiába...átmegy az anyjáékhoz és eszik ott.Nagyon szomorú vagyok,hogy ilyen lett,hiszen nem így nevelt minket apánk. Abban bízok,hogy ha visszakapja a jogsiját (decemberben) akkor majd elmegy dolgozni,mert hogy szakmája nincs,meg máshoz nem is nagyon ért. Világ életében kamionozott.
2010. szept. 13. 14:06
 4/8 anonim ***** válasza:

Minden, amit leirtal egy problemabol fakad, az alkoholizmusbol. Abbol mindenkepp ki kell labalnia, es akkor valoszinuleg a tobbi problema is kezd majd megoldodni. Az alkoholrol muszaj lebeszelned, lehet, hogy evekbe fog telni, de tarts ki mellette, mert te vagy neki az egyetlen, ha elhagyod, az utcan is vegezheti.


Az nem jo viszont, hogy ennyire eltartjatok es kitakaritasz helyette. Tudja, hogy ott vagy es mindent megcsinalsz, ezert nem csinal semmit. Az alkohollal segits neki, ne a tobbivel, mert az nem segit neki hosszutavon. Ne engedjetek, hogy alkoholt vegyen, ki kell dobni, ilyen szempontbol kell kordaban tartani.

2010. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amugy biztos vagy benne, hogy jo otlet kamionozni engedni, mikor alkoholista?? Mar elkaptak ittas vezetesert, meg is serulhet vagy masnak serulest okozhat. A legrosszabb munka egy alkoholistanak.
2010. szept. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Most olvasom, hogy elköltöztetek. Ahol laktál, ahol most ő elvileg egyedül lakik, minden közüzemet köttess ki. Kérd az átmeneti kikapcsolást. Főleg most, hogy jön a fűtési szezon. A gatyád is rá fog menni, ha azt is ki kell fizetni, plussz még azt is ahol te most laksz. Inkább vállald később a visszakötés költségét ami néhány tízezer forint, minthogy a tesód több százezres költségbe verjen.
2010. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csomagold össze a dolgait, vidd el az anyjához, és cseréltesd ki a zárat.
2010. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a segítséget!
2010. szept. 13. 20:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!