Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nehéz helyzetben vagyok. Mit...

Nehéz helyzetben vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
10 éve vagyunk házasok a férjemmel.Sajnos az ő családjának egy része (tesója felesége és azoknak a lánya) nagyon durva természetű. Engem sose kedveltek,mindig is éréztették velem hogy én egy senki vagyok hozzájuk képest. Nekem nincs diplomám csak érettségim es erre tettek már megjegyzést. De ez csak hab a tortán ennél sokkal súlyosabb dolgok is voltak. 4 éve megszakítottuk velük a kapcsolatot mert én már teljesen besokalltam belőlúk és gyomoridegem volt minden egyes alkalommal mikor velük kellett talalkoznom valamint a ferjem is kezdte felvenni azt a nagyképű pökkhendi stílust amit ők képviselnek. Mióta nincsenek az életünkben teljesen megjavult a házasságunk, férjem másként kezelt engem is végre férj és feleség voltunk. Terhes vagyok, lassan szülök és az unokhúga megint felvette a kapcsolatot a férjemmel és sokat veszekszunk mar megint. Ugyanaz kezd kialakulni ami elotte volt pl kötöszködik velem külsőségek miatt, az én szüleimet fikázza, lenézi őket, és nem utolsó sorban a kommunikáció is kezd kevesebb lenni koztunk.Sokat sírok emiatt. Mit tegyek?
2022. márc. 14. 03:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
Szepen fogod magad es elkoltozol. Mond, hogy nem vagy hajlando toxikus kornyezetbe szulni. Lassan eljon az ido, hogy minden energiadra szukseg lesz. En tuti ezt tennem, hatha eszbe kap!
2022. márc. 14. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon sajnálom, hogy ennyire befolyásolható. :( Nem tudom, amikor érettségidre tettek megjegyzést stb, mennyire állt ki melletted, kikérve magának ezt a stílust.

Ezt mennyire lehet elmondani neki, hogy nagyon fáj az ismételt veszekedés meg hogy úgy érzed: ők hatással vannak rá, amíg nem volt kapcsolattartás, más volt.

2022. márc. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Rettegek attól a pillanattól amikor ismét együtt kell lennem velük. 2 hét múlva szülök és tudom mi vár rám mire hazajövök a picivel. Itt lesz a pereputty mintha mi sem tortent volna évekkel ezelott. Sajnos a ferjem egyszer allt csak ki mellettem ami akkor volt amikor megszakitottuk veluk a kapcsolatot. Az a baj hogy tudjak milyen befolyasolhato es regen is ezt csinaltak velem. A ferjem unokahuga tenyleg tenyleg egy szep, dekorativ lany (viszont hatalmas bekepzelt, flegma arca van) es ezt nem erti meg a párom hogy én sose leszek olyan vekony es szep mint ő mert mások vagyunk. Ő genetikailag szép, én pedig csak akkor mutatok esetleg ha sminkelek kicsit stb...de akkor se tűnök ki...Valamint en nem tudom magam sanyargatni hogy 50 kiló legyek. Annyira fajt ez nekem anno is hogy ugy ereztem magam koztuk mint egy kis gnóm.
2022. márc. 14. 04:01
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Dolgozz kicsit magadon, mert az onbizalmad kerek nulla!

Ne legy feltekeny arra, ha valaki ad magara es tesz azert, hogy jol nezzen ki. Rendszeres odafigyelessel latvanyos eredmenyeket erhet el az ember- ha akar! Te is!

Valoszinuleg tele vagy komplexusokkal es ezt ok is erzekelik. Ismerek olyan embert, aki komuves, de senki nem mer beszolni neki, senki nem nezi le - vagy legalabbis nem ad neki hangot. Olyan dumaja van, hogy csak na! Hol lakna az orvos/ugyved, ha nincs a komuves aki felepiti a hazat?!

Nem lehet mindenki doktor, mert akkor nagy bajban lennenk! Egyszeruen minden tisztesseges munkara szukseg van. Amennyiben valaki elegedetlen, az tegyen erte (pl. tanulassal), hogy mast is tudjon dolgozni.

Na de visszakanyarodva...

Jo lenne ha dolgoznal az onbizalmadon es ha kinyitnad a szadat.

Neked nem kell veluk jopofiznod es mivel te szulsz, neked kell eldontened, hogy ki es mikor johet babalatoba!

En ezeket nem fogadnam es a ferjet is helyretennem.

2022. márc. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Engem is utál a férjem testvére és az apukája és mi is 4 éve nem beszélünk velük. Elég hasonló a sztori, mert nálunk is az iskolázottságomra és a külsőmre tett megjegyzésekkel kezdődött, az ilyeneknek nincs más fegyverük úgy látszik. Nekem szerencsém volt, mert a férjem 100%ig kiállt mellettem és semmi esély rá, hogy ezek a mérgező emberek visszamásszanak az életünkbe. Ha a férjed 2 héttel a gyermeketek születése előtt képes a külsőd miatt beszólni és ilyen helyzetben azzal stresszelni, hogy a szüleidet szídja akkor nincs mese, lépni kell azonnal. Nem mentség rá, hogy egy málé ember, akit drótkötélen rángathatnak a családtagok, ha most nem lépsz, majd fogsz 1-3-5 vagy akárhány év múlva, csak akkorra már ennyi önbizalmad se lesz, se idegrendszered egy ilyen ember mellett. Az első lépes mindig nagyon nehéz, de megéri.
2022. márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Abban igazuk van, hogy a szüleiddel van valami gáz, hogy nem tanították meg gyerekként, hogy kell magad szeretni és beéred ezzel a nyomorékkal is, aki elviseli, hogy a családja a leendő gyermeke anyját szapulja.


Hát ez van. Mondanám, hogy teherbe se kellett volna esni, hanem rögtön válni, de nyilván úgyse érdekelt volna, ahogy most se érdekelne, hogy mi lenne a helyes, mert láthatóan nem tudod milyen egy egészséges támogató kapcsolat, ezért ragaszkodsz ehhez a fel nem nőtt szerencsétlenhez, mert ad valami illúziót a kötődésről.


Úgyhogy készülj, mert ilyen hozzáállással, ez csak rosszabb lesz. Nagyon sokkal.

2022. márc. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk azt nem értem, miért kell egy fos kapcsolatba gyereket szülni, mert a probléma gyökere ez is, de már mindegy.


Önbecsülésed nulla, de ezen sem fogsz dolgozni - bár én már rég dobbantottam volna egy ilyen mérgező környezetből.

2022. márc. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%

"és tudom mi vár rám mire hazajövök a picivel. Itt lesz a pereputty mintha mi sem tortent volna évekkel ezelott"


Miért? Ki hívta meg őket hozzátok??

2022. márc. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A férjed durván befolyásolható, te pedig hagyod magad. A férjedet szembesítsd a viselkedésével, te magad pedig húzd meg a határokat. Ha 4 évig nem voltak rátok kíváncsiak, ne most kezdjék. Nézd, te most már anya leszel, a gyereked érdekeit is képviselned kell. Vagy azt akarod, hogy azt lássa, hogy az anyja egy nyuszi, akivel bármit megtehetnek?
2022. márc. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Megérdemlitek egymást. Te ki vagy éhezve a szeretetre a párodat meg úgy manipulálják ahogy nem szégyelik.

Csóri gyerek...

2022. márc. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!