Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben mi a...

Ebben a helyzetben mi a megoldás? Tanácsokat szívesen várok.

Figyelt kérdés

Az apám lelépett lassan egy éve, azóta kiderült, hogy nője is van/volt.

Anyámmal nem beszéltek, a tesóimat is csak alkalmanként látja, de akkor is csak szapulja őket...( nem is érdeklik a saját gyerekei).

Lassan válófélben lesznek, DE most egy családi eseményre meg kell hívnom ( én tartom mindkettő szülőmmel a kapcsolatot, próbálok semleges maradni).

Előre félek mi lesz ha egy légtérben lesznek...


2022. márc. 9. 22:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A tesóid nem érdeklik. Azt hiszed hogy te érdekled? Te vagy a kivétel, az egyetlen gyereke akit szeret?

Én biztos nem tartanám vele a kapcsolatot, pont úgy bánnék vele ahogy ő bánik azokkal akiket szeretek, de ha te mindenképp üldözöd a csalódást, akkor szerintem mindkettőnek vázold a helyzetet és kérdezd ki az ő véleményüket. Kérdezd meg nyíltan hogy hogy viszonyulnak ahhoz hogy a másik is ott lesz, és hogy tudnak-e egy pár órán keresztül disztingválni a te érdekedben, vagy az egójuk előrébb való.

2022. márc. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esküvőd lesz, vagy mi az a családi esemény, amire feltétlenül meg kell hívni?
2022. márc. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó messze kell őket egymástól ültetni pl.
2022. márc. 10. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom esküvő, keresztelő vagy ilyen esemény lesz.


Nos, én a következőt tenném. Külön-külön mindegyikkel beszélnék. Elmondanám, hogy ők az apám és anyám, akkor is, ha egymással problémájuk van. Én örülnék, ha mindketten ott lennének, de békességben zajlana le az esemény és nem botrányba fulladna. Csak akkor jöjjenek el, ha el tudják viselni a másik szülőmet békével. Nem kell szót váltaniuk egymással, nem egymás mellé vagy egymással szembe fogom ültetni őket, de egy légtérben lesznek, egy eseményen fognak részt venni, látni és hallani fogják egymást. Azt kérdezném tőlük, tudják-e vállalni, hogy a gyerekük kedvéért elviselik a másikat arra a pár órára. De csak akkor jöjjenek, ha ezt tényleg tudják vállalni.

Hagynék nekik pár nap gondolkodási időt, utána kérnék választ.

2022. márc. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Ha a tesóiddal nem foglalkozik és csak szapulja őket, te miért állsz vele szóba? 🤔🤔
2022. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Apád nem fog elmenni, nem volt eddig kíváncsi a testvéreidre sem, nem akar velük találkozni, kerülni fogja a szembesítést.

Az új párja sem fogja engedni. Valószínűleg ő zárja el a testvéreidtől is, ne kelljen őket elviselni, költeni rájuk. Apád gyáva.

2022. márc. 13. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok.

Ha esküvő, akkor megoldás, hogy apád csak a szertartáson jelenik meg.

2022. márc. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!