Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen velem a férjem?...

Miért ilyen velem a férjem? Sokszor már elég és menekülnék.

Figyelt kérdés

A férjem, ha nincs minden nap, este szeretkezés, mindig olyan szemétkedős velem. Nem értem miért. Tudja és nem is egyszer megbeszéltük, hogy nekem nincs minden nap kedvem hozzá, főleg akkor nem, amikor lehajtom magam a gyerekekkel egész nap, estére hulla vagyok és fáj mindenem. Ha pedig idegeskedek, mint most is, mert beszoktatok az oviba és nagyon nehezen megy, a gyomrom begörcsöl és csak kínlódok. Ő persze mindig azt mondja, hogy na igen, amikor szeretkezni kellene mindig minden bajom van. Ez hülyeség, de ha görcsölök valószínű nem a szexre vágyom. Tegnap este is felöltöztem neki szexin, de mire elaludtak a kicsik már úgy fájt a hasam, hogy még aludni se bírtam éjjel, semmi sem jó rá, a sok idegeskedés szerintem. Ő pedig annyira nem megértő, csak lehurrog és másnap, elviselhetetlen volt, bunkóskodott velem, míg el nem ment dolgozni. Már tudom előre, ha reggel hazajön folytatja és nekem ebből elegem van. Egyszerűen nem érti meg, ha nem vagyok kész a szexre, akkor is erőltetné, majd megsértődik, ha elutasítom és bevágja a durcit mint egy kölyök. Nevetséges, már torkig vagyok ezekkel. Reggel is bújtam volna hozzá, de tök durván lepattintott, és sértegetett. Na én meg elhúztam inkább itthonról csavarogni a gyerekekkel(mert neki nem volt kedve jönni), hadd főjjön a levében. Nem lehet megbeszélni, mert bunkó és ha bunkó én nem fogok vele beszélgetni, nem hallgatom a sértéseit. Miért ilyen??

Egyébként normális, szeretjük egymást, csak ezek ne lennének, mert olyankor elviselhetetlen itthon a légkör és úgy kiábrándít ezzel a viselkedéssel, hogy még kevésbé kívánom őt. Amikor flegmázik, meg sérteget egész nap ne várja már el, hogy szexeljünk.

Más férje is ilyen? Hogy lehet ezt lerendezni? Annyiszor mondtam már neki, hogy ilyenkor mennyire megbánt és még úgy sincs kedvem hozzá, de hasztalan. Próbáltam már azt is, hogy ha nincs kedvem akkor is szeretkezzünk, de nem jön össze, egyszerűen unom és alig várom, hogy vége legyen, élvezni se tudom, ha nincs hozzá hangulatom. Kérem sokat, hogy csak bújjunk össze, simogasson... de ő csak azokon a helyeken tud simogatni, nem érti, hogy más testrészem is van, miért kell mindig erőszakoskodni?


2010. szept. 11. 22:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
47%

Először is döntsd el, hogy együttérző válaszokat gyűjtesz, esetleg a "kinek van igaza" szavazásra vagy kiváncsi, vagy tényleg a megoldást keresed. Ha megoldást keresel, akkor egy kicsit kivülről próbáld nézni a helyzetet. A kérdésfeltevésed hibás. Nem a férjed ilyen, hanem a kapcsolatotok, ami kettőtökön múlik. Ha úgy állsz hozzá, hogy a férjednek kéne változnia, akkor sosem juttok el a megoldáshoz. A problémátok három dolog együttes fennállása okozza.

A, ő akarja a szexet;

B, te nem akarod a szexet;

C, az ebből fakadó problémát nem tudjátok kezelni.

Nyilván nem mindig ez a helyzet, de elég gyakran jön elő. Érdemes mindhárom fronton kezelnetek a kérdést, de természetesen az elején te a B és a C ponton tehetsz a legtöbbet. Abban biztos lehetsz, hogy valamit változtatnotok érdemes. Ha így marad a legjobb esetben is másik nőnél fogja keresni a megoldást, de a fantáziádra bízom, hová vezethet még ez a konfliktushelyzet. Magától mindenesetre aligha fog megoldódni. Az sem mindegy, hogy a férjed is keresi-e a megoldást, vagy egy másik fórumon épp a "miért ilyen a feleségem?" kérdésre várja a választ.

Megoldást nem tudok neked mondani, mert pontosan nem ismerlek, csak pár ötletet.

1, Azt írod, hogy sokszor a gyerekekkel kapcsolatos feladatok okozta stressz miatt nem akarod. Lehet, hogy őneki meg pont a munkahelyi feszültség okozta stressz miatt van rá különösen szüksége. Oldjátok meg, hogy kisebb legyen a stressz. Kérd meg, hogy bizonyos feladatokat (alkalmanként vagy rendszeresen vegyen át tőled), és bízz meg benne, hogy jól csinálja. Ne ellenőrizd és ne vágd a fejéhez, ha hibázik. Bele fog jönni, és biztosan imádja a gyerekeit. Az is sokat segíthet, ha belekezdtek valami új dologba, ami közös célokat adhat nektek,


2, Mint látod, nem tudsz vele normálisan beszélni, amikor szexuálisan nem kapja meg, amire szüksége volna. Fogadd meg az egyik válaszoló tanácsát! Add meg neki, amit szeretne (mégha nincs is hozzá kedved), és amikor neki is sok lesz belőle, akkor beszélgess el vele.


3, Olvass el néhány könyvet, ami a férfi-nő konfliktuskezelésről szól. Például: "A férfiak a marsról, a nők a vénuszról jöttek" vagy ami zseniális könyv, és sokat segíthet nektek "A szerelem pszichológiája". Ezenkívül nagyszerű könyv még Florance Littauertől a "Személyiségünk rejtett tartalékai", bár az nem csak a férfi-nő kapcsolatról szól, hanem az ember-ember kapcsolatról, de az is általában férfi-nőt jelent. Legjobb lenne, ha a párod is olvasná ezeket, de nem biztos, hogy kezdetben olyan könnyű ezt elérni. A változást magaddal kezdd!

2010. szept. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem abszolut nem igaz, hogy ez a ferfi termeszetebol fakad. Ez egy bebeszeles, kifogas. Nem arrol van szo, hogy ne legyen igenye, de nem minden nap. Nem lehetne, hogy megmutasd neki az itteni valaszokat? Lehet, hogy akkor ertene csak meg, hogy amit elvar toled, az nem normalis es a bunko hozzaallas csak ratesz egy lapattal. Mondjuk ha mindig ilyen volt, akkor nem ertem, hogy miert csak most, 2 gyerek utan kezdesz el ezen gondolkodni, hisz ismerted, hogy milyen elotte is.
2010. szept. 12. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%

00.38!

Egyáltalán nem az általad említett ABC, vagyis a szex a probléma, ez csak a felszín. A probléma az, hogy a férj durva, könyörtelen, intoleráns, vagyis nem szereti a feleségét.

2010. szept. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
74%

Férjed valószínű csak a munkahelyén dolgozik és otthon, nem igaz?

Akkor üzenem neki, hogy azoknak a férfiaknak akik segítenek a nejüknek a ház körüli teendőkben (nem tudom hány százalék), de elég nagy arányban JOBB A SZEXUÁLIS ÉLETÜK. Nők is jobban akarják nem fáradtak el stb.


De ne hagyd, hogy megutáltassa Veled a szexet úgy, hogy magadra vállalod akkor is ha nem akarod. Az ilyen pasi meg egy önző szemét alak!

2010. szept. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
9%

Kedves 00:38!

Én a 22:23 vagyok. Úgy tűnik, kb. egyetértünk ezzel a sztorival kapcsolatban. Sejtettem, hogy a fridzsider hölgyek gyorsan lepontoznak ezért a válaszért, de nem igazán érdekel, mert itt is és a való világban is azt mondom, amit gondolok és nem azt amit elvárnak. A kérdés megfogalmazása eleve predesztinálja, hogy a kérdező csak a maximálisan együttérző, sajnálkozó-vigasztaló válaszokat akceptálja és tul.képpen magában hordozza a választ is, hogy igen, ott kell hagyni az ilyen brutállatot. Megvan a megoldás, allelúja! És lám, milyen sokan támogatják ebben!

Pedig létezhet másféle megoldás is...

2010. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
13:36: es mi az a masik megoldas? Hogy a no vegtelenul alkalmazkodik egy olyan ferfihez, aki ot semmibe veszi es nem alkalmazkodik hozza es a sajat gyerekehez? Olvasd el meg egyszer! Nem arrol van szo, hogy a feleseg nem akarja a szexet, csak nem minden egyes nap.
2010. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
39%

'mi az a masik megoldas?" Én nem azt mondtam, hogy van EGY MÁSIK megoldás, olvasd el mégegyszer :)

Rendben, fordítsd meg a dolgot: alkalmazkodjon az a gonosz pasi, hogy a fene enné meg, miért akar folyton együtt lenni "úgy is" a hites feleségével!!! Még mit nem! Majd ha ő magához engedi. És csak a hét P betűvel kezdődő napjain. Ha kívánja őt. Ha van hangulata hozzá. Ha kedve is van hozzá. De csak ha nem fáradt. Ha nem fáj a feje. Ha nem ideges. Ha nem görcsöl a gyomra. Ha nem fáj a hasa. Ha ki tudja majd aludni magát. (Ha nem menstruál.)

Jó, tudom, hogy sarkítottam egy kissé. Nyilván nem mindegy, hogyan közeledik a férj a feleségéhez. Ha normálisan, szeretettel, érzékien teszi ÉS ennek ellenére sokszor kap elutasítást, bizony előbb-utóbb problémák lesznek. És mi a megoldás? Ezt mi, kívülállók biztosan nem tudjuk megmondani. Lehet találgatni, tanácsokat osztogatni (amit ugye csak az egyik fél lát), de ez a "csata" köztük dől el, remélhetőleg békésen, valamilyen (mindkét fél számára elfogadható) kompromisszumos megegyezéssel.

2010. szept. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
0%
13:36 Alapvetően egyetértek veled. Csak annyit tennék hozzá a megjegyzésedhez, hogy a szerencsétlenek fridzsidermivoltát nem tudom megerősíteni. Lehetm hogy igaz, de az is, hogy nem. Itt sokkal általánosabb primitívségről van szó, amit a 9:59-es válasz jól mutat. Szerinte "a probléma az, hogy a férj durva, könyörtelen, intoleráns, vagyis nem szereti a feleségét." Honnan tudja? Egy házasságon belüli konfliktusról elolvasta az egyik fél véleményét, ez alapján bőszen elítéli a másik felet, majd pontot tesz a végére. Juhhé, megvan a megoldás. Kedves kérdező, a férjed ne legyen durva, könyörtelen sem intoleráns, és szeressen téged! Remélem, tudtam segíteni.
2010. szept. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nálunk pont fordítva van, alig van szex, nálunk én kezdek paraszt lenni, bár ehhez a bunkózása nagyobb mértékben hozzájárul. Én igyekszem visszafogni magam, kevesebb jót adni, eszembe jutott már a megcsalás is....
2015. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!