Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rettentően félek, más is van...

Rettentően félek, más is van így? Részletek lenn

Figyelt kérdés
lassan féléve különélek szüleimtől.sosem volt olyan szoros kapcsoltom velük, sokat vitáztunk míg velük laktam. mióta elköltöztem jobb minden, de egyre többször tör ki rajtam sírógörcs :((( pánikszerű az egész, félek, hogy szüleim meghalnak, és szörnyű belegondolni :( apum 62 éves lesz anyum 55éves nagyon idősnek tartjátok őket? apum fiatalos, és nincs egészségügyi baja, anyum sem, csak elrettent, amikor nézek egy képet róluk, és látom hogy őszülnek :(((( mar a lelkiismeret, hogy bunkón bántam velük, míg velük éltem :(mit tehetnék???
2010. szept. 10. 23:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, más is van így. Én is rácsodálkozom néha anyukám ősz hajára, idősödő arcára. Nekem is görcsbe rándul a gyomrom, mikor arra gondolok, hogy néhány év múlva elveszítem. Ilyenkor jól megölelgetem, megszeretgetem, és igyekszem idős napjait boldoggá tenni.

Nem szégyen kimutatni a szereteted, és ameddig élnek a szüleid, addig nem késő!

2010. szept. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Magányos vagy?Nincs rajtuk kívül senkid?Akkor még megérteném, h bepánikoltál.Nem olyan öregek, nyugi, lassan azt veszem észre, h én is annyi vagyok:)Szóval megmaradhatnak neked még sokáig és ha rossz voltál velük, még van időd jóvá tenni.
2010. szept. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem öregek. Az én apum is 55 éves és most diplomázott.A tieidnek sincs egészségügyi problémájuk,teszik a dolgukat,így helyes.Mindenki félti a szeretteit,de nem szabad,hogy ez az érzés eluralkodjon rajtad.Ne rettegj olyantól,ami majd csak később következik be,hanem addig használd ki az alkalmat,amíg lehet.Csinálj velük közös programokat vagy tarts hagyományt,hogy pl. hétvégén áthívod magadhoz őket ebédre,de ne érezz lelkiismeretfurdalást,mert éled a saját életed.Egyszer mindenki meghal,aki megszületett,de ha a haláltól retegnénk nem tudnánk élvezni az életet.Te se gondolj a legrosszabbra,csak a jelenre,hogy vannak neked,hogy jól vannak és hogy jó legyen a kapcsolatotok.
2010. szept. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartom Őket idősnek. Az én szüleim is már 57 évesek. Én kb. 2 éve nem lakok velük, de mivel egy városban élünk, ráadásul Ők a munkahelyem közvetlen közelében, így majdnem minden nap látjuk egymást. Én egyenlőre nem gondolkodok azon, hogy mi lesz ha meghalnak, pedig apám több súlyos betegségen is átesett (szerencsére most már jól van). Már csak azért se gondolkodok ezen, mert mi a garancia arra, hogy Ők halnak meg előbb. Azon, hogy bunkó voltál Velük, azon már nem tudsz utólag változtatni, de még mindig nem késő megváltoznod. Nekem is voltak nézeteltéréseim a szüleimmel, de kinek nem? Ha jól akarod érezni magad, akkor ne is agyalj azon, hogy meghalhatnak és legyél jóba Velük. 26/F
2010. szept. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Anyum 57 éves

16/L

2010. szept. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) most picit lenyugodtam. 22éves vagyok, és van párom, vele élek, csak ő most hazament a szüleihez, így egyedül vagyok most a lakásban. sajnos túl sok idő egyedül nem tesz jót nekem :( de megakarok változni, és csak remélni merem, hogy lenyugszik lelkem így :S
2010. szept. 10. 23:54
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Minden kamasz ocsmányul viselkedik a szüleivel, illetve nem mind, csak javarészük. Nem vagy hibás, te jó ember vagy és nyugodj meg, mindenki érez ilyesmit.
2010. szept. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
Hát minden relatív. Én egy 58 éves nő vagyok, s egyáltalán nem érzem magam idősnek,(majd talán 15 év múlva) Nyugodj meg és minden nap- ha teheted- add tudtul számukra, hogy szereted őket. Ehhez elég egy mosoly, egy ölelés, néhány jó szó. S minél többször mondani Nekik, hogy szereted őket.
2010. szept. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom javasolni, hogy add tudtukra, szereted Őket. Akár egy sms, akár egy telefonhívás, de legjobb, ha meglátogatod Őket, nem hiszem, hogy elutasítanának.
2010. szept. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
En nem felek, de inkabb elszomorit a gondolat, hogy mar 8 eve kulfoldon elek es nagyon ritkan latom oket (mivel a repulestol halalfelelmem van pedig mar nagyon sokat repultem). Szeretem oket, de Magyarorszagon nekem mar nincs keresni valom, barataim nincsenek nagyon, a baratnom is kulfoldi,... De furdal a lelkiismeret az elveszitett ido miatt...
2010. szept. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!