Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom édesanyja megharagudott,...

Párom édesanyja megharagudott, mert lefogyott miattam a fia?

Figyelt kérdés

A párommal egy éve vagyunk együtt. Egészen idáig az édesanyja és a nagymama főzött rá. Nem azért mert lusta lett volna, hanem mert nem engedték neki. Ha próbálkozott, akkor elhesegették, hogy hülye vagy ehhez, nem úgy kell, felgyújtasz valamit stb. Egy pár hónapja megkért, hogy tanítsam meg főzni, sütni. Már ez is szúrta picit anyuka szemét, hát még az mikor bejelentette hogy diétázni fog. Lehordott az anyukája, hogy milyen paraszt vagyok, mikre veszem én őt rá, meg minek. A párom megvédett, elmondta hogy elsősorban ő akarja, direkt azért tanult meg főzni, hogy egészségesebben tudjon étkezni. Ez volt 3 hónapja. Azóta rendszeresen sportol a párom, sokat fogyott és jobban érzi magát. Ettől függetlenül anyukának még mindig nagyon szúrom a szemét és nem értem miért.

Az lehet a baja, hogy mellettem felnő a fia? Önállósodik?



2022. febr. 1. 13:08
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Állítása szerint ő jót akar neki, de sehol nem látom a jót.


Mert anyukának az a jó, ha a fia ott ül a szoknyáján, és levegőt is akkor vesz, amikor ő jónak látja.

2022. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan! Amúgy nem személyes, hogy haragszik rád! Bárki más lenne a párja, ugyanez lenne a helyzet!
2022. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is jól látod, kérdező.


Lehet még bűntudata is van/irigykedik, amiért mellette a fia nem “virágzott” így ki (fogyás, sport, egészséges táplálkozás stb.), melletted viszont igen.

2022. febr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
93%

Az a baja, hogy ő csak és kizárólag anyaként definiálja magát. Ezért nem akarja, hogy a gyerek felnőjön, mert úgy gondolja, ha azokat a dolgokat, amik a fejében egy anya feladata lenne, a fia magának is meg tudja csinálni, akkor rá már semmi szükség.


(Nem akarom hájpolni anyumat, de ő csinálta jól. Alapból egy ember is, akit ismerek, nem csak egy gondoskodó gép. Érdekelnek a gondolatai, egy jófej ember. Mikor felnőttem, szépen lassan olyan lett a kapcsolatunk, mintha a mentorom lenne, nem az anyukám. Persze ugyanúgy támaszkodhatok rá meg minden, tanácsot is ad, ha kérem, de felnőttnek tart, akivel együtt lóg. Ehhez ugye az kell, hogy az ember lássa magát teljes egészében, az anyaság a személyiségének egy része legyen, ne az egyetlen dolog, amiként azonosul.)

2022. febr. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14%

Szuper, hogy fogy meg egészséges meg akármi, de neki erre sose volt igénye, mert sosem tett érte semmit.

Most itt vagy te, meg akarod változtatni, mert nem fogadod el olyannak, amilyen. Most még csak az étkezését, külsejét, aztán majd jön a ne menj haza anyádhoz. Szóval kicsit megértem a szülőt, aki azt látja, a gyereke egy nő miatt kifordul magából, pláne, mert ugye azt látja, hogy a nő másik mebert akar csinálni a gyerekből.

2022. febr. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
13%
Menekülj!
2022. febr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
88%

Miért meneküljön?


A párjával semmi gond, sőt még meg is védte az anyósa előtt. :)

2022. febr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez még csak a kezdet. Kösd fel a gatyádat kérdező, mit kapsz majd anyukától ha külön költöztök, vagy ha meg lesz az első gyerek. Áá nem irigyellek. Most tanuld meg elengedni és nem magadban keresni a hibát.
2022. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem feltekeny az anyuka

Latja hogy nem tudja iranyitani a fiat es ez nem tetszik neki

Nem kell vele torodni hadd hisztizzen

Mig a parod megved addig minden rendben van

2022. febr. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%
nincs veletlenul egy novere a parodnak? lehet ez a husos csontos csalad
2022. febr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!