Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel testvérekkel mi történik,...

Fel testvérekkel mi történik, ha anyuka meghal?

Figyelt kérdés

Körülöttem sokan meghaltak, bár idősebbek, de el gondolkoztam azon, hogy mi lesz, ha nekem lesz valami bajom? Van két gyerekem, külön apától. A vezetéknevük az apjuké, illetve közös felügyeleti jogok vannak. Az nagynak az apukájával nagyon jó a kapcsolatom. Egy megbízható, jó ember. A kisebbik gyerkőc nem tőle van. Viszont nagyon szereti ő is a (nem saját) gyereket. És fordítva. Ha meghalok, a nagy hozzá kerül (gondolom), viszont a kicsi a saját apjához. Ezt nem szeretném. Főleg, hogy így szét lennének választva testvérként és a kicsi apja arra nem alkalmas, hogy nevelje.

Szeretném ha a nagynak az apukája nevelné mind kettőt. Tudom, hogy neki is ez lenne a legjobb, mert mindkét gyerekhez ragaszkodik és hiába nem a saját vére, nagyon szereti őt is.

Ez lehetséges? Hova kell "fordulnom" vagy mi a teendőm, ha így szeretném?

Remélem nem történik semmi, mert egészségesek vagyunk, de pár hete ez nagyon foglalkoztat.


2022. jan. 12. 06:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
Mind két apának van szülői felügyeleti joga szóval csak úgy simán nem zárhatja ki a kisebbik apját.
2022. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
a kicsi apja most se foglalkozik vele, szóval nagyon nagy kapcsolat nicns a kicsi és az apja között. nincs kizárva, bármikor jöhet, viheti, láthatja, de nem él vele. meg se érdemli, hogy a gyerek vele legyen, ha én nem lennék.
2022. jan. 12. 08:33
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

Biztos szeretné az első exed a kissebbik gyereket is nevelni, ha meghalnál? Legelőször ezt vele kéne egyértelműen megbeszélned, utána pedig a második exedet rávenni, hogy mondjon le az első exed javára a halálod esetén.


Mármint biztos szereti és eljátszik vele, de azért néha foglalkozni vele és sajátjaként gondoskodni róla nagyon nem ugyanaz.


Tudom hülye példa, de a feleségem befogadott egy cicát. Etetem, játszok vele, kialmozom és simogatom. De ha bármi történne a feleségemmel én nem tartok igényt a cicára és olyan családnak adom, akik tényleg szeretnék is.

2022. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Alapból a kicsi az apjához kerülne. Ha foglalkoztat ez a kérdés, akkor első körben szerintem a két apukával beszéld meg. Utána keressetek egy jó családjogi ügyvédet, aki “lepapírozza”.
2022. jan. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
79%
#13 oké, hogy nem az ő gyereke, de a saját gyerekének viszont a testvére, akivel együtt is nevelkedik. Ilyen helyzetben én biztos vállalnám a másik gyereket is (tehát ha meghal az anya, az önmagában elég rossz, es ha még a testvérétől is elszakítják az meg borzasztó)
2022. jan. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
79%
Igen amit a 14es írt.
2022. jan. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Ez most jött velem szembe, hátha másnak is hasznos lesz:


[link]

2022. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
#13 biztos vállalná. szereti. jó apa a sajátjának is és tudom, hogy gondját viselné. én csak akkor lenék nyugodt. és meg is fogom vele beszélni, nyilván. meg mindkettővel. sose kerüljön rá sor :(
2022. jan. 12. 11:44
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor ha igy áll hozzá az még a jobbik út mindenképp.
2022. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
59%

Menj be a gyámhivatalba a nagyobbik gyereked apjával ott érdeklődj

Talán van valami lehetőség

Ebben a pillanatban mind két gyerek a saját apjáhóz kerül

Bocs csak egy megjegyzés megbántad hogy elváltál az idősebb gyereked apjától!Ugye egy anya sem hagyná bárkire a gyerekét még egy órára sem nem hogy egy életre!

Szerencséd van ezzel az emberrel!

2022. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!