Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha testvérek...

Mit lehet tenni ha testvérek meggondolják magukat és mégis kérik az örökségüket?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy egy rokonom ápolta több mint 4 évig az ágybanfekvő anyját. A testvérek azt mondták ők lemondanak az örökségről a férfi javára, de nincs emergiájuk segíteni anyuka ápolásában. Feléjük se nagyon néztek. A férfi elment ápolásira, abból éltek meg anyuka nyugdíjából. Az anyuka most meghalt és a tesók rögtön megjelentek és követelik a jussukat. Átkutatták a házat, míg nem volt otthon, mert tudták hogy van félrerakott 3 millió, azt az egyik testvér el is vitte, mondván hogy biztonságba helyezze és kérik a házból rájuk eső részt is (max 10 milliót érhet, de elég rossz állapotban lévő, szerintem nem vinnél el annyiért senki, max 6ért). A pénzt biztos nem nyúlja le a testvére, csak fél hogy a bátyja letagadná hogy van.

Azt mondják ne panaszkodjon a testvérük, mert az anyja nyugdíjából jól megélt és különben is rossz helyzetben vannak ők is és számít pár millió is.

Ilyenkor nem lehet tenni semmit ha nem írtak szerződést? Szóbeli megállapodás nem számít szerződésnek?

Lehet kamunak tűnik a kérdés, de nem az. Nagyon megsajnálam a férfit és elhányom magam hogy ilyen rokonaim vannak. Egyiknek sincs nagy szüksége a pénzre, de a férfinak így nem nagyon lesz esélye normális házat találni. Szeretnék neki segíteni, hátha van valami megoldás, bár elég reménytelennek tűnik.


2018. nov. 1. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Hányok az ilyen emberektől. De sajnos egyre több ilyen ember család lesz ahol a család arrol szol ki mikor d--lik meg addig ráse néznek utána meg mint döglkeselyük a tetemre meg egymásra ugranak, csak pénz legyen.. Magyaros sajnos. :( Én a saját örökségem otthagytam,mert hasonlu keselyüek vettek körbe,mondtam h öljék meg egymást,én leléptem inkább.. Sajnálom a rokonodat.. :(

40N

2018. nov. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Bírósághoz fordul és két tanúval bizonyítja hogy ápolta az anyukát. Kéri az örökség újra felosztását. A három milliót ha tudja bizonyítani papírokkal akkor lopással is vádolhatja a testvérét.

Nehez úgy

2018. nov. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Így járt, sajnos.
2018. nov. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

2,es van értelme bírósághoz fordulni? Ha van két tanú akkor van esély nyerésre? Sokan tudják a családban hogy mi történt, sok tanú lenne de érdekli ez a bíróságot ilyen esetben?

Egyébként a férfi már úgy néz ki belenyugodott, csak engem idegesít ez az igazságtalanság meg néhány rokont. Nem érzem fair-nek, hogy amikor baj van akkor lelépnek, de ha meg pénzről van szó akkor rögtön megjelennek. Totális átverésnek érzem az egészet. Két nőről van szó akik magasról tettek az anyjukra (az ember azt hinné a nők lelkiismeretesebbek), de a pénze az jó lesz.

2018. nov. 2. 06:45
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Veszett ügynek tűnik, de annyit megér, hogy jogi tanácsot kérjen a férfi egy ügyvédtől. Abban látok esélyt, ha azt tudja bizonyítani tanúkkal, hogy volt ilyen szóbeli megállapodás, hogy a testvérek lemondanak az örökségről, de az ápolásban nem segítenek. Az is fontos és bizonyítható tény, hogy a férfi ápolásira ment, erről biztosan vannak papírok. A három millió forint... hát, ha letagadja a testvér, aki elvitte, arra valószínűleg keresztet lehet vetni, hacsak nem történt róla levelezés e.mail-ben vagy sms-ben. Egy ügyvédet kellene megkérdezni, rá kellene szánni azt a pár ezer forintot a konzultációs díjra, hogy megmondja, lát-e esélyt arra, hogy a férfié legyen az örökség, vagy legalábbis az ápolásra való tekintettel olyan arányban osszák el, hogy ő kapja a legnagyobb részt. A hagyatéki tárgyalás előtt ennek utána kellene járni. Itt a gyakorin erre senki sem fog tudni olyan pontos és konkrét választ adni, mint egy ügyvéd. A férfi szedjen össze egy dossziéban minden papírt, ami bizonyíthatja az igazát, azzal keresse fel az ügyvédet, még a hagyatéki tárgyalás előtt. Vannak olyan ügyvédek, akik nem kérnek előre pénzt, hanem sikerdíjért vállalják, tehát, ha elveszti az ügyet, nem kap tiszteletdíjat.
2018. nov. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
A szóbeli megállapodás semmit sem ér, ha a másik fél letagadja.
2018. nov. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Van itt nálunk péntekenként ingyenes jogi tanácsadás, elfog menni az illető, csak kíváncsi lettem lehet-e esélye bár papír nélkül én sem hiszem.

2018. nov. 2. 11:12
 8/12 anonim ***** válasza:
honnan tudja, hogy a 3 millió Ft az elhunyté volt és nem a férfié. magánlaksértés, lopás, stb. sima bírósági ügy már az eleje.. az örökség újrafelosztása lehetséges, ha tanúk bizonyítani tudják a leírtakat. Biztosan vannak szomszédok, ismerősök, akik ezt alá tudják támasztani, illetve az ápolási díj megítélésének határozata is bizonyíték erejű dokumentum. tessék feljelentést tenni és hivatalos úton eljárni, nem önbíráskodni.
2018. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Milyen igaz a mondás: addig vagytok jó testvérek, amíg nem örököltetek.

Sok helyen van így, aki rendes, azt megtiporják és alázzák azok, akiknek nincs semmiféle morális érzékük. Sajnos

2018. nov. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 lizzi77 ***** válasza:

Ha a másik két testvér nem a mama házába van bejelentve, és úgy mentek be,és vitték el a pénzt,az simán lopás

.Persze bizonyítani is kéne, hogy létezik az a pénz.Akár feljelentést is lehet tenni,mondjuk ismeretlen tettes ellen, arról jegyzőkönyv készül, és azt lobogtatva menni a tesókhoz, hogyha nem adják vissza a pénzt, akkor mehetnek a bíróságra,és még börtönbe is kerülhetnek,ha bebizonyosodik, hogy lenyúlták a zsét.Én ezt tenném, azzal a kitétellel,hogy ha ügyvéd előtt lemondanak a házról, akkor visszavonja a feljelentést.DE ha mindent tud bizonyítani, az ápolásit, meg azt,hogy mondjuk az ő bankszámlájáról lett levéve a pénzt,meg tanúk is vannak a szóbeli lemondásról(szoc.gondozó,körzeti orvos, szomszéd,nagykorú unoka)akkor nyugodtan nekik lehet menni az egész örökségért.

2018. nov. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!