Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fel testvérekkel mi történik,...

Fel testvérekkel mi történik, ha anyuka meghal?

Figyelt kérdés

Körülöttem sokan meghaltak, bár idősebbek, de el gondolkoztam azon, hogy mi lesz, ha nekem lesz valami bajom? Van két gyerekem, külön apától. A vezetéknevük az apjuké, illetve közös felügyeleti jogok vannak. Az nagynak az apukájával nagyon jó a kapcsolatom. Egy megbízható, jó ember. A kisebbik gyerkőc nem tőle van. Viszont nagyon szereti ő is a (nem saját) gyereket. És fordítva. Ha meghalok, a nagy hozzá kerül (gondolom), viszont a kicsi a saját apjához. Ezt nem szeretném. Főleg, hogy így szét lennének választva testvérként és a kicsi apja arra nem alkalmas, hogy nevelje.

Szeretném ha a nagynak az apukája nevelné mind kettőt. Tudom, hogy neki is ez lenne a legjobb, mert mindkét gyerekhez ragaszkodik és hiába nem a saját vére, nagyon szereti őt is.

Ez lehetséges? Hova kell "fordulnom" vagy mi a teendőm, ha így szeretném?

Remélem nem történik semmi, mert egészségesek vagyunk, de pár hete ez nagyon foglalkoztat.


2022. jan. 12. 06:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Ha nincs megvonva az apuka felügyeleti joga, akkor nem kerülhet a máshoz a gyerek
2022. jan. 12. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak akkor lenne lehetséges, ha a kicsiről lemond az apa, és a nagyobbik gyereked apja őt örökbe fogadja.
2022. jan. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%

A 2-es válasza ebben az esetben nem igaz, nem kellene örökbefogadni a gyereket.

A legmegbízhatóbb infót akkor kapod, ha megkeresel egy erre szakosodott ügyvédet meg a gyámhatóságot, ök valószínüleg tudnak mondani lehetöségeket erre az esetre.

2022. jan. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
#3, márpedig egy gyerekről akkor mondhat le az apa, ha van valaki, aki örökbefogadja. "Csak úgy" nem lóghat a levegőben. Ha pedig nem mondtak le róla, az anya halála esetén a gyermek hozzá kerülne.
2022. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Van két húgom egy 18 éves meg egy 6 éves. Mindegyik a saját apjához került. Van szülői felügyeleti joga szóval mindketten a saját apjukhoz kerülnek. Maximum akkor nem fog, ha a nagyobbik apja örökbe fogadja a kicsit. Nálunk tavaly halt meg anyja, szóval én innen tudom.
2022. jan. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

#5, én is ezt írtam (2-es vagyok), de a sok "jogtudós" csak lepontozott..

Lassan megutálom ezt az oldalt.

2022. jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%

Alapesetben valóban a saját apjához kerül. De: létezik gyamkijelolo nyilatkozat. A gyamhivatalban nyilatkozatsz róla, hogy betegseged/halalod/egyeb problémák esetén mit szeretnél, ki nevelje tovább a gyerekeidet. Amennyiben van másik szülő, akinek élő szülői felügyeleti joga van, akkor veled azonos nyilatkozatot kell tennie, különben a tiéd érvénytelen, mert a másik szülőt így kizárni nem lehet.

Tehát ha a kisebbik gyerek apja is jónak látja, akkor tehettek ilyen nyilatkozatot és nevelheti majd a nagyobb gyerek apja őket-ha ő is akarja és a gyamhivatal is így látja jónak.

2022. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
#6 Velem ez tavaly történt meg onnan tudom, hogy nem úgy működik, hogy majd a gyámhivatal eldönti. Itt kb mást se mondanak csak őket, pedig semmire sem jók. De hagyjad... Süllyed sajnos az oldal minősége. Nem a neten olvastam el pár cikket, és írom ide, hogy biztos úgy van. Ha nem sajnos meg történt. Pedig a kisebbik húgomat én is hoztam volna magammal... (A nagyobb nem akart velem jönni.)
2022. jan. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Gyámnevezés, gyámságból kizárás

Hatáskörrel és illetékességgel rendelkező szerv megnevezése:

Járási Hivatal

Az ügyintézéshez szükséges dokumentumok, okmányok:

- Személyazonosításra alkalmas igazolvány (érvényes személyi igazolvány, útlevél,

vagy kártyaformátumú jogosítvány és lakcímet igazoló hatósági igazolvány.)

Az eljárást megindító irat benyújtásának módja:

Személyesen előterjesztett nyilatkozat.

Eljárási illeték (igazgatási szolgáltatási díj) összege: nincs

Az ügyintézés határideje:

Szóbeli nyilatkozat azonnali jegyzőkönyvbe vételével

Ügymenet leírása:

A szülői felügyelettel rendelkező szülőnek joga van ahhoz, hogy kiskorú gyermeke

részére gyámot nevezzen, vagy valakit a gyámság viseléséből kizárjon. A

gyámhatóság a szülő gyámnevezésre vagy a kizárásra vonatkozó nyilatkozatát a

gyámkirendelésre irányuló eljárás során köteles figyelembe venni.

Alapvető eljárási szabályok:

Ha a szülő a gyámot nevező vagy a gyámságból kizáró nyilatkozatát a gyámhatóság

előtt teszi, a jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell a gyermek, a nevezett gyám vagy a

gyámságból kizárt személy személyazonosító adatait, valamint a szülő felhívását

lakóhely változásának bejelentésére. A szülő a lakóhelyváltozásáról szóló

gyámhatósági bejelentési kötelezettségének úgyis eleget tehet, hogy a polgárok

személyi adatainak és lakcímének nyilvántartását vezető szervtől kéri, hogy a

lakóhelyváltozás tényét közölje a gyámhatósággal. A gyámnevezést tartalmazó vagy

a gyámságból kizáró gyámhatósággal közölt jognyilatkozatról a gyámhatóság

naprakész nyilvántartást vezet és a szülő lakóhely változása esetén az illetékessé

vált gyámhatóságot a jegyzőkönyv egy példányának megküldésével értesíti.

Ügytípushoz kapcsolódó jogszabályok jegyzéke:

- 331/2006. (XII.23.) Kormányrendelet a gyermekvédelmi és gyámügyi feladat

2022. jan. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
#5 jézusom sajnálom :( hogy viselik a tesók, hogy nem együtt vannak? ez számomra borzasztó :( együtt élnek miótta megszülettek, majd (ne adj' isten) történik valami anyukával és szét válasszák őket :( nem elég az anyuka elvesztése, még a testvér hiányát is fel kell dolgozni? mégis csak az anyjuk után egymás támasza :(
2022. jan. 12. 08:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!