Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megbocsátani az...

Hogyan tudok megbocsátani az apámnak?

Figyelt kérdés
A húszas éveim végén járok. Mindössze 2 éves voltam amikor elváltak a szüleim. Én nem is emlékszem rá, alig keresett minket (nővéremet) csupán egy-két alkalommal egész gyermekkorom során. SZületésnapra, karácsonyra még egy darab csokit sem kaptunk soha. Anyuval perben is álltak mivel még a legminimálisabb gyerektartást sem fizette nekünk. Új életet kezdett egy nővel akinek már volt egy fia az előző házasságából. A nő egy kétszinű ember aki az ember előtt mosolyog de ha megfordulsz hátba szúr. Én nem is tartottam velük a kapcsolatot pedig úgy 13 km-re laknak tőlünk. Sosem értettem hogy lehet, hogy ennyire nem kiváncsi rám az apám, mit véthettem. Az önbizalmammmal emiatt már egész kicsi koromban bajok voltak. Már gimis voltam amikor az egyik osztálytársam elképedve mesélte a következőt. Az anyukája együtt feküdt a kórházban az édesapám feleségével. Ő persze nem tudta, hogy barátnőm anyukájával fekszik bent, és hogy ismer engem. Lemondott minket mindennek (nem részletezem)pedig nem is ismer engem. Én becsületes, szerény ember vagyok és nem értettem miből fakadhat ez a gyűlölet. Tudom, hogy valamelyest aput ellenünk hangolta. De akkor sem értem hogy ha valakinek van gyereke miért nem érez iránta semmit sem? Sajnos az évek során megbetegettem ami nagyon megviselt lelkileg. Nem tudtam dolgozni sem, az egész világom felfordult. Felhivtam akkor mert az orvosok tudni akarták nem-e fordult elő rák vagy komolyabb betegség a családban. Először fel sem vette csak akkor amikor ismertlen számról hivtam. Elmondtam, hogy már régóta beteg vagyok, de nem érdekelte. Nem is keresett utána sem. Aztán nővérem felkereste, hogy próbáljon segiteni mert nincs már erőm küzdeni a betegséggel. Akkor eljöttek hozzánk a feleségével. Találkoztunk egyszer-kétszer de nem különösebben érdekelte a dolog. A végén annyira el voltam keseredve a betegségem miatt ami állandó fájdalmakkal jár, hogy véget akartam vetni az életemnek. Amikor ők ezt megtudták a felesége az összes ismerősüket felhivta, hogy ezt elmondja nekik. Úgy éreztem,hogy nincs joga ahhoz, hogy egy ilyen belső bizalmas információt megosszon bárkivel is. Ezt el is mondtam neki de nem érdekelte. Aztán volt, hogy kétségbeesésemben elmentem egy egész napra távolra a családomtól, hogy gondolkodni tudjak, hogy mi is legyen velem. Ekkor azt hitték meg akarok halni és az egyik barátom szólt neki,hogy próbáljon meg megkeresni engem. Csakhogy nem ott voltam ahol ő keresett. És a végén azt mondta, hogy őt nem érdekli nem fog magából hülyét csinálni miattam. Próbálom a lelki dolgaimat helyre tenni, hogy talán könnyebben meg is tudok igy gyógyulni de nem tudok neki megbocsátani, nem megy. Úgy érzem, hogy ő teljesen elutasit, és egyszer mondtam is neki, hogy tudom,hogy nem szeret engem. Amikor ezt mondtam neki, láttam az arcán hogy telibe találtam. Mégis hogyan tudnám ezt rendbe tenni magamban?
2010. szept. 8. 14:22
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az ilyen Hellinger terápiára egyénileg kell mennem vagy a családtagoknak is?
2010. szept. 8. 20:53
 12/16 anonim ***** válasza:
Egyedül. Remélem rendbe jössz, kitartás!!!
2010. szept. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ha beteg vagy és már van elég bajod ne foglakoz egy önző alakal, inkább örülj hogy nem volt az életed része. Egy ilyen lelketlen ember mág ennél is több fájdalmat okozot volna.
2010. szept. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2010. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
ezt magadban kell tisztáznod.Ha nem megy nem kell erőltetni szerintem...
2010. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

hmm ezt most jó hogy elolvastam. azért léptem bele ebbe a témakörbe hogy feltegyem a kérdést "Mit csináljak ha nem szeretem az apámat"


ahogy elolvastam a kérdésedet, elgondolkodtam

én azért nem szeretem őt, mert állandóan beleszól abba amit csinálok (legyen az festés, fúrás, fűnyírás), plusz amiért soha egy dicsérő szava nincs a munkámra, mindig mindenben talál vmi hibát, amit ő "jobban csinált volna", ha viszont ő téved, soha sem vallja be, mindig próbálja másra kenni. most ez így gyerekesnek hangzik, de a valóságban, amikor nap mint nap ezzel kell találkoznod a többi hóbortja és elviselhetetlen szokása mellett, az már kcisit sok.



Viszont miután elolvastam a leveledet, rájöttem arra, hogy még így is szerencsés ember vagyok, hiszen nekem VAN APÁM, még ha sokszor elviselhetetlen is, és van aki mindent megtesz azért, hogy a családjának meglegyen a mindennapi betevő.


Sajnálom, hogy neked ebben nem lehetett részed:(


De én azt mondom, hogy ne foglalkozz vele többé!!! Ne is keresd és ne is közeledj felé, hiszen látod hogy nem kellesz neki, ilyen egy önző ember. Inkább koncentrálj arra hogy meggyógyulj ( ha még beteg vagy) és hogy új célokat találj az életedben, hiszen még előtted az élet!!!!


(20F)

2010. szept. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!