Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok megbocsátani az...

Hogyan tudok megbocsátani az apámnak?

Figyelt kérdés
A húszas éveim végén járok. Mindössze 2 éves voltam amikor elváltak a szüleim. Én nem is emlékszem rá, alig keresett minket (nővéremet) csupán egy-két alkalommal egész gyermekkorom során. SZületésnapra, karácsonyra még egy darab csokit sem kaptunk soha. Anyuval perben is álltak mivel még a legminimálisabb gyerektartást sem fizette nekünk. Új életet kezdett egy nővel akinek már volt egy fia az előző házasságából. A nő egy kétszinű ember aki az ember előtt mosolyog de ha megfordulsz hátba szúr. Én nem is tartottam velük a kapcsolatot pedig úgy 13 km-re laknak tőlünk. Sosem értettem hogy lehet, hogy ennyire nem kiváncsi rám az apám, mit véthettem. Az önbizalmammmal emiatt már egész kicsi koromban bajok voltak. Már gimis voltam amikor az egyik osztálytársam elképedve mesélte a következőt. Az anyukája együtt feküdt a kórházban az édesapám feleségével. Ő persze nem tudta, hogy barátnőm anyukájával fekszik bent, és hogy ismer engem. Lemondott minket mindennek (nem részletezem)pedig nem is ismer engem. Én becsületes, szerény ember vagyok és nem értettem miből fakadhat ez a gyűlölet. Tudom, hogy valamelyest aput ellenünk hangolta. De akkor sem értem hogy ha valakinek van gyereke miért nem érez iránta semmit sem? Sajnos az évek során megbetegettem ami nagyon megviselt lelkileg. Nem tudtam dolgozni sem, az egész világom felfordult. Felhivtam akkor mert az orvosok tudni akarták nem-e fordult elő rák vagy komolyabb betegség a családban. Először fel sem vette csak akkor amikor ismertlen számról hivtam. Elmondtam, hogy már régóta beteg vagyok, de nem érdekelte. Nem is keresett utána sem. Aztán nővérem felkereste, hogy próbáljon segiteni mert nincs már erőm küzdeni a betegséggel. Akkor eljöttek hozzánk a feleségével. Találkoztunk egyszer-kétszer de nem különösebben érdekelte a dolog. A végén annyira el voltam keseredve a betegségem miatt ami állandó fájdalmakkal jár, hogy véget akartam vetni az életemnek. Amikor ők ezt megtudták a felesége az összes ismerősüket felhivta, hogy ezt elmondja nekik. Úgy éreztem,hogy nincs joga ahhoz, hogy egy ilyen belső bizalmas információt megosszon bárkivel is. Ezt el is mondtam neki de nem érdekelte. Aztán volt, hogy kétségbeesésemben elmentem egy egész napra távolra a családomtól, hogy gondolkodni tudjak, hogy mi is legyen velem. Ekkor azt hitték meg akarok halni és az egyik barátom szólt neki,hogy próbáljon meg megkeresni engem. Csakhogy nem ott voltam ahol ő keresett. És a végén azt mondta, hogy őt nem érdekli nem fog magából hülyét csinálni miattam. Próbálom a lelki dolgaimat helyre tenni, hogy talán könnyebben meg is tudok igy gyógyulni de nem tudok neki megbocsátani, nem megy. Úgy érzem, hogy ő teljesen elutasit, és egyszer mondtam is neki, hogy tudom,hogy nem szeret engem. Amikor ezt mondtam neki, láttam az arcán hogy telibe találtam. Mégis hogyan tudnám ezt rendbe tenni magamban?
2010. szept. 8. 14:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Helyre kell tenned magadban az apáddal kapcsolatos fájdalmakat. Le kell válnod róla, még érezni az írásodból, hogy a megbántott kisgyerek szól belőled.


Egyszerűen szembenézel a ténnyel: apád nem jó szülőd, ezen a téren megbukott. Ezért nem te, hanem ő a felelős. És ő veszít ezen nagyobbat, mert nincs a világon szebb és jobb, mint mikor érzi a szülő a gyeremekétől feléje áradó szeretetet. És ennek te még részese lehetsz, ha majd lesznek gyerekeid:)!


Ezért a legfontosabb dolgod most meggyógyulni. Hagyd a siránkozást, bánkódást a gyengékre. Tudod, ami nem öl meg, az megerősít:)!


Még valami: az látszik, hogy apádra nem számíthatsz, ezért olyan emberket gyűjts magad köré, akik lehet, hogy nem rokonok, de szeretnek téged, és szükség esetén támogatnak. Sose élj ezután úgy: "esetleg apám segít". Nem, nem fog, mert emberként is kevésnek bizonyult a feleségével együtt.


Ha nem akarsz több bánatot magadnak, felejtkezz el róluk, és bocsáss is meg nekik, ne mérgezzen téged tovább a harag vagy gyűlölet. Ezt hagyd meg nekik...vissza fog szállni rájuk.

2010. szept. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szükséged lenne az apára, de ez nem kölcsönös.Ez az elutasitás annyira bánt, hogy belebetegedtél. Mivel már ilyen komoly szintet ért ez el nálad, mindenképpen fordulj szakemberhez, egyedül ezt nem tudod megoldani.Ez egyáltalán nem szégyen. Egy jó pszichológus biztos tud segiteni.
2010. szept. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg azokra figyelni, azokra hallgatni, akik szeretnek és támogatnak. Pl. édesanyád, nővéred, barátaid. Ha apukádat ennyire nem érdekli, hogy mi van veled, akkor az csak őt minősíti. NEM TE TEHETSZ RÓLA! Sajnos ő ilyen, és nem valószínű, hogy megváltozik. Próbáld meg elfogadni ezt, mert különben egy olyan ember miatt teszed tönkre magadat lelkileg, aki nem érdemli meg a szeretetedet.

34L

2010. szept. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

sehogy! hagyd a fenében az nem nevezhető"apának"aki így viselkedik a gyerekeivel még ilyen nehéz helyzetben is!mond meg neki,ha keres,h nem vagy rá kíváncsi sem rá sem a feleségére!

am meggyógyultál?

2010. szept. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az apád csak vér szerint rokonod, de ha nem akar rólad hallani, nem értem, miért erőlteted ezt a dolgot. Sokkal fontosabb emberek vannak az életben, barátok, más rokonok, akikre lehet számítani. Sajnos vannak ilyen emberek (az én apám is hasonló), nem tekinti a gyerekét rokonának, nem érez iránta semmi elkötelezettséget. Ne erőltesd ezt, foglalkozz másokkal és más dolgokkal.
2010. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj meg idegnként tekintenirá-gyakorlatilag nem is tudsz róla többet-és az életeddel törödni,nem azzal foglalkozni hogy miért nem szeret.Ez nem azért vagy mert ilyen vagy olyan vagy-valamiért lezárta azt a korszakot amit veletek élt.Ne magadban keresd a hibát!Ha pereskedtek a szüleid,akkor valami miatt nem sikerült civilizált mederben elválniuk,nyilván nem keresett titeket,és minnél több idő telt el igy ,annálnagyobb lett a távolság-érzelmileg-ezt pedig csak a filmekben lehet könnyes összeborulással helyre tenni.Keress fel egy jó pszihológust aki segit,és éld a saját életed4Semmi nem történik véletlenül!Mindenek oka van,neked valamiért ezt a leckét(is) kell megtanulnod.Egyszer látni fogod hogy ez a tapasztalat is jó lesz valamire,csak próbáld a rosszban is a jót keresni!Pl.:árviz által érintett részen lakom,sok ember lett ház nélkül-de lassan alakulnak a dolgok,és sok embernek nem lett volna az életben új háza nem viszi el a viz...
2010. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy dolgot tehetsz, fogadd el, hogy neki az a döntése, hogy nem akar veled kapcsolatot. Te se erőltesd, ha ő nem akarja. Sajnos, így alakult, ez nem is fog változni. nem kell neki megbocsátani, csak el kell fogadni, és úgy élni, hogy ő nem volt és nem is lesz soha az életed része. Ha erőlteted, csak magadnak okozol fájdalmat.
2010. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Egy ilyen ember nem érdemli meg, hogy egyáltalán foglalkozz vele.

Apám is ilyen..

2010. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Most néztem meg Louise Hay Éld az életed cimű filmjét ahol azt mondják, hogy fontos hogy meg tudjunk bocsátani azokkal szemben akik iránt keserűséget érzünk. Én ezt értem de valahogy nem megy a megbocsátás. :(
2010. szept. 8. 16:03
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
Menj el hellinger terápia -ra. Az ilyen családi lelki blokkok feloldásában elég hatékony ez a módszer.
2010. szept. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!