Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan van ilyen ember?

Komolyan van ilyen ember?

Figyelt kérdés
Férjemmel feszt a gyereknevelésen megy a vita,nagyon féltem a gyerekek egészségét 8 és 6 évesek.Ha párom van itthon velük egésznap pizsamában vannak,enni nem ad nekik rendes kaját,csoki,chips esetleg gabona pehely,magyarán semmi normális kaja,állandóan azon csípem el őket,hogy édességet ad nekik a hátam mögött,a vizet már szinte meg sem isszák,mert hát apa mindig üdítőt iszik,akkor nekik is azt kell.Este szerintem 8-kor kár aludni kellene,de ők még 10-kor tv-nek.Most is ezen vesztünk össze.Mindig azzal jön,hogy neki milyen xar gyermekkora volt és csak jót akar a gyerekeknek,de szerintem ezzel csak árt nekik.És hiába beszélek neki,hajthatatlan,jah és a gyerekek szerintem őt jobban is szeretik,mert hogy én szigorú vagyok.Elválni nem tudok,hova francba mennék 2 gyerekkel,tényleg nincs hova,itt a közös lakás amit még fizetünk és nem hagyná a gyerekeket,ezt leszámitva szeretem elvagyunk.

2022. jan. 3. 22:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

20-asnak nagyon igaza van!


Én abból indulnék ki, hogy a 8 évesnek 9-10 óra alvásra van szüksége, a 6 évesnek inkább 10 órára. Ebből következően, ha mondjuk 6.30-kor keltik a gyerekeket, akkor a kicsinek fél kilenckor kéne lefeküdnie, a nagynak fél 9 - fél 10 között.

Ha mondjuk 7 órakor keltik őket, akkor a kicsinek 9-kor, a nagynak 9 és 10 óra között kell lefeküdnie.

De láttam már olyat is, hogy 6 óra után 10 perccel értek a gyerekkel az óvodához (én munkába mentem, és az óvoda mellett mentem ki a buszmegállóhoz). Azt a gyereket legkésőbb 5.30-5.45 körül kelthették, és még kisebb is, mint a kérdező gyerekei. A kisgyerek teljesen frissnek, kipihentnek, vidámnak tűnt a vaksötét téli hajnalon :-), szóval azt gondolom őt már 7 óra - fél 8 körül elaltathatták.

2022. jan. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
90%

A kaja résszel én sem értek egyet, a lefekvés részt viszont engedd el. Én kisbabaként, totyogóként, óvodásként, általános iskolásként, és onnan tovább... SOHA nem feküdtem le este 10 előtt. Világ életemben 11-éjfél körül aludtam el. A szüleim mindent próbáltak babaként, aztán későbbiekben apukám hozta volna le a csillagokat az égről, ha ezt meg tudja változtatni, de nem tudta. Annak meg semmi értelme, hogy mondjuk kilenckor ágyba küld engem, mert unalmamban se alszom el olyan korán.


Ettől független amikor munka van, időben felkelek, sosem kések sehonnan, és nem alszom délig vagy délutánig.

2022. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
57%

Mi a problema a pizsomaval? Nem, nem fognak tole megfazni, gondolom van futes ha tele a spajz chipssel meg csokival.

Felnott vagyok, de ha nem dolgozom, nem kell mennem sehova en is pizsomaban vagyok egesz nap. Na bumm. Este ugy is megy a mosasba.


Belefer a nassolnivalo neha, de ha ez minden napos akkor nem kell venni....


En se aludtam sose el 10 elott, engem is probaltak kenyszeriteni, ebbol az lett hogy orakig bamultam a plafont.


Ez csak szorszalhasogatas neked teljesen mas problemad van, mert egyik mondatodban meg valnal a masikban meg "elvagytok". Mondjuk egy elvagyokra nem szulnek....

2022. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
81%

23. "Mi a problema a pizsomaval?"

Mondjuk első körben az, hogy ilyen szó nem is létezik? :-D

És akkor tovább nem is ragozom neked, hogy egy gyerek életében miért fontos a napirend meg a normális étkezés, mert láthatóan fogalmad sincs ezekről a dolgokról.

2022. jan. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Nos,köszönöm, hogy ennyien írtatok.Jó a lekfekvésben belátom igazatok van,a másik,hogy annó mikor gyermeket vállaltunk,még ő is más ember volt,Meg majd szerintetek arról beszéltünk,hogy a 8 éves gyereket mivel fogjuk etetni,akkor a szülés és a csecsemőgondozás volt az aktuális.A másik meg,hogy én szerintem alap,hogy nem mérgezzük a gyereket.Legalább 100x leültünk megbeszélni, mindig csak a saját igazát hajtogatta,ez a gyerekkor bla bla bla

És én arra értettem a válás,hogy maximum e miatt válnék el,de még ha lehetne vele beszélni,eszembe sem jutna,ő egy jó ember,és tudom hogy jót akar igazából,igen hát zűrös gyermekkora volt mindegy ebbe nem megyek bele,a lényeg,hogy tuti ezért csinálja.Az édességet mindig ő vásárolja,én nem veszek.

2022. jan. 4. 12:13
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem érti, hogy ha "ez a gyerekkor", akkor a felnőttkor is ez lesz, mert most alapoz meg neki. Ritka az, hogy tinikorára rájön az ember, hogy eddig játék volt, most csak répát ropogtatunk és normálisak leszünk.
2022. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Olvass fel neki minden nap valami a gyermekkori cukorfogyasztás káros hatásai cikket. 🙂

Egyébként a férjed szerintem konfliktuskerülő, meg akarja vásárolni a gyerekek szeretét, de lusta és kényelmes nevelni őket. Nekem az anyám pont ilyen az unokáival... Katasztrófa.

Étkezésen csak úgy tudtok változtatni, ha példát mutattok és ti is azt esztek, közösen, egy asztalnál, amit tőlük elvártok. Amíg erre ő nem hajlandó, hiába úszol az ár ellen. Szélmalomharcként néha rendezhetsz egy nagy veszekedést, ahol látványosan kidobsz minden chipset. És helyette pacsmagoltok valami egészséges mindenmentes sütit... De mindig te leszel ebben a rossz zsaru, köszönhetően neki.

2022. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!