Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül nem megy. Mit csináljak?

Egyedül nem megy. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiam és egyedül nevelem. Az anyja lelépett és azt mondta hogy neki nem kell a gyerek. Pedig ő akart annyira gyereket..persze attól még szeretem. Csak az a baj hogy többet vagyok úton mint itthon...kamionos vagyok. Már oviba jár és ameddig nem vagyok itthon addig anyám elmegy érte. Néha segített a nővérem is de ő elköltözött. MEg amúgy se akarom mindig mindenkire ráhagyni. Már egyszer otthagytam a kamiont de vissza is mentem. Mondtam a főnökömnek hogy nem érdekel mit csinál de én hamarabb jövök haza. Hamarabb is jövök de nem tudok vele annyit lenni mint egy normális apa...néha viszem magammal. Amikor hazajövök akkor egyből szalad hozzám hogy "apuuu" és egyből elmeséli hogy mi történt vele aznap. Kár hogy nem tudok sokat vele lenni. Nem tudom mi lenne a legjobb. Szerintetek mit csináljak?

29/F


2010. szept. 7. 19:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Egy új kapcsolatra lenne szükséged egy megértő nővel, aki elfogadja ezt a helyzetet és segít. Olyasvalaki akinek van már gyereke,s így tapasztalata. Amúgy lehet anyuka is fog jelentkezni, csak hiányzik neki egy idő után a gyereke. Olyan hihetetlen, hogy ilyet tud tenni egy nő...
2010. szept. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Hidd el, hogy te nem csak "normális apa" vagy, hanem fantasztikus apa! Bárcsak mindenkinek ilyen apja lenne, mint te...

Sajnos manapság sokat kell dolgozni, de szerintem te bevállaltad a legtöbbet, amit jelen esetben tehetsz: még a főnököddel is konfrontálódtál, hogy egy kicsit többet lehess a gyerekkel. Szerintem sok gyerek irigyli most a tiédet. :)

2010. szept. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

A munkádat nem hagyhatod ott,mert nem biztos,hogy kapsz másikat. Jó,ha néha viszed magaddal.

Azu uinokám is kamionos. Ő naponta felhívja a családot vagy sky-pon,vagy mobilon. A fiadnak már az is sokat jelentene,ha naponta beszélhetnétek egymással. Igaz,hogy ez nem a legolcsóbb dolog,de kibírható.

Azért ne keress barátnőt,hogy valaki legyen a fiaddal!

2010. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
másodiknak igaza van ;) szerinted, elrontottál valamit, ha azonnal rohan hozzád a gyerek, amikor meglát ? ;)
2010. szept. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Normális párkapcsolat jól jönne :)

Nem, nem vagy rossz apa! És ha már így szalad hozzád, akkor szeret, minden rendben van!

:)

2010. szept. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
megkönnyeztem az írásod, küldj privit, ha lehetséges szívesen segítek.
2010. szept. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ezzel most nem leszel okosabb, de azert leirom, hogy ahogy olvastam a leirast, az jutott eszembe, hogy milyen jo annak a kisgyereknek, hogy igy szereti az apja, barcsak az enyem is ilyen lett volna!

Tanacsot sajnos nem tudok adni, gondolom ha lenne ra lehetoseged, munkahelyet valtanal, ezen kivul csak annyit akarok mondani, hogy ami az "apasagot" illeti, csak igy tovabb!

2010. szept. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jó hogy a családod segít, és ha szívesen teszik ne érezd magad emiatt rosszul, mindent megteszel amit tudsz. Igen ha lesz egy stabil kapcsolatod az biztos segít, ha van lehetőséged másik munkára akkor hajrá, egyébként pedig sok kitartást.
2010. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kitartást! Csodállak. Az egyedülálló anya sajnos már általános jelenség, de hogy egy apa?!

Keress valakit magad mellé! Hidd el, sok nő (főleg anya) ugyanúgy tudná szeretni, mint a sajátját. Bár a kamionos létet sokan elutasítják. Így mamai segítséggel szerintem a legtöbbet adod, amit lehet! Melyik megyében éltek?

Hidd el, ha annyit nem is vagy vele, mint egy "normális" apa, Te annál jobban várod a vele töltött időt és ezalapján aktívan ki is használod.

2010. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom..ennek már 2 éve és azóta nem is láttam. Azelőtt néha mentem külföldre és mindig felhívtam de amikor a vége felé jártunk az előző főnökömnek megmondtam hogy én többet nem megyek külföldre. Amikor otthagytam a munkámat akkor vagy 2 hónapig jó volt de utána gyorsan kerestem is másikat mert munka nélkül tényleg nem lehet. De ez olyan izé szerintem. Minden nap (kivéve hétvégén) anyukám legyen a gyerekkel? Azért mondom mert más apák általában többet vannak a gyerekeikkel, vagyis én úgy vettem észre. Lehet hogy most még szeret de mi van ha később nem fog?
2010. szept. 7. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!