Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szokta az emberek...

Miért nem szokta az emberek zöme azt válaszolni itt a párkapcsolatos kérdéseknél, hogy igenis gyakran vége szokott lenni?

Figyelt kérdés

Elhiszem, hogy sok an élnek itt 20-30 éve boldog házasságban meg évek óta járnak és tök elégedettek (bár az ilyen válaszolók többsége úgy látom, nő ), légyszi ne ők írjanak, inkább a facérok vagy akik nem elégedettek a mostani kapcsoaltukkal.


Ugyanis én az életben azt látom, hogy a környezetmben lévő 20-30 éves házasságok nagyobb része és a több éves kapcsolatok (huszon- és fiatalabb harmincasok ) nagyobb része előbb-utóbb (általában utóbb) véget vet a dolognak.

Egyébként az általam ismert emberek szerintem monogámok, normális életfelfogásúak, szóval nem szálldosnak kapcsolatról kapcsolatra, ezért azt gondolom, nyugodtan lehetnek mérvadó példák.


ÉS sose értettem, hogy a netes fórumokon miért van az, hogy csomó váaszban azt olvassuk, hogy "megtaláltam életem párját", "6 éve élünk együtt és nem unom", "semmiképp se keress egy harmadikat mert a mostanit már ismered és a biztosat a bioznytaalnért nehogy ott hagyd "... stb.


Én amúgy házasságpárti vagyok és szerintem is az a jó, ha az ember lehorgonyoz egy fix kapcsolatban, de ezt igenis nehéz megtalálni és talán nem is 20 évesen kell - sőt, lehet, hogy nem is 30 évesen, ez sok mindntől függ. Azt meg végképp nem értem, hogy miért gondolja a többség azt, hogy a biztosat a bizonytalanért nem kell odaadni. Nem azt mondom, hogy minden fellángolásra szakítani kell, de igenis érzi azt az ember, ha már valami nem az igazi és szerintem egyetlen jó döntés az lehet, ha lép - és vagy egyedül van egy ideig (ami igenis jó! és építő jellegű) vagy megpróbálja mással, aztán ha sikerül, sikerül, ha nem, nem. Ezt nem a házasokra értem, hanem a fiatalabb korosztályra, de ha egy házasság elromlik, szerintem abból is jobb menekülni, főleg,ha nics gyerek.


2010. szept. 7. 16:45
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Szia, hát akkor remélem, sose fogod megérteni, "mit akarok",

(bár szerintem elég mindennapi és ha magunkon nem is, ismerőseinken biztos tapasztaljuk.)

Tényleg kívánom Neked!



Mondom én, erre a kérdésre is a válaszok zöme az lesz, hogy mindenkinek szuper a kapcsolata és a környezetében is mindenkinek az.

2010. szept. 7. 19:49
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Én értem és felfogom amit mondani akarsz. Igazából aki akarja az felfogja és megérti, aki meg nem akarja, mert szemellenzővel jár az meg itt értetlenkedik.
2010. szept. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

én értem a kérdést, csak azt nem miért olvasol nők lapja fórumot... :D bár nem tudom elképzelni ebben az egyfolytában panaszkodó világban, hogy valahol még ekkora ömlengések sorozatát lehet olvasni, de megpróbálok válaszolni a kérdésre :)


mert egyébként én meg épp az ellenkezőjét vettem észre mint te, bár én csak itt szoktam elolvasgatni néha egy-egy párkapcsolatos kérdést. nekem pont az szúrt szemet, hogy a többség leírja miért sz@r a kérdező kapcsolata és kész, amiből nem lehet következtetni, hogy a válaszolónak esetleg jobb a szerelmi élete vagy csak tudja, hogy milyen lenne a megfelelőbb. Néha még néhány őszintébb ember hozzáteszi, hogy neki is volt már hasonlóan keserves a helyzete de várja az ideálisabbat, vagy úgy gondolja a jelenlegi párja klasszisokkal jobb mint akik addig voltak...


Most ez kicsit leegyszerűsítve olyan, mint ha például lenne egy szerelmem és ő azt mondaná nekem, hogy veled eddig a legjobb a világon, soha nem szerettem még így senkit, veled akarok élni, blablabla, aztán én meg odamondanám neki, hogy ugyan már, mindenki ezt mondja a másiknak, a tv-ből is ez szól, miért nem vallod be, hogy szar velem, egyszer úgyis vége lesz :D


Szóval szerintem próbáld úgy megközelíteni a dolgot, hogy lehet, csak az előző kapcsolatokhoz képest érzik azt a válaszolók, hogy "tökéletes" harmóniában élnek és megértek a családalapításra, a hűségre stb. Aztán meg lehet, hogy nekem kellene több fórumot olvasgatni :D Vagy neked kevesebbet!

2010. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

utolsó kettő : köszi a választ nektek is.


örülök, h nem vagyok gydül a gondolataimmal :))

ja, és nem olvaasok én azért annyi fórumot, a nők lapjásat 2 napig bírtam, az tényleg nem az én műfajom. ezt meg szeretem, mert mindenféle kérdés van.



egyéébként utolsónak :


igen, ebben i sok igazság van, hogy itt a fórumon "szeretünk" nekiugrani valakinek, meg a mádiával kapcsolatban is amit mondtál. és szerintem ez is ugyanúgy ferdítés, hisz nem is ismerjük a valós tényállást, amiről épp ír egy-egy kérdező és mindannyian hajlamosak vagyunk másokban a kicsi rosszat is felnagyítani, míg magunkkal szemben a nagyot észre se venni.

s

de ez csak egy anonim fórum, nem hiszem, hogy a kérdezőnek gyökeresen megváltoztatná az életvezetését, életszemléletét.


de sajnos a szemellenzős életvitel nagyon is .


én úgy gondolom, mind a kapcsolatnak , mind a szingliségnek van előnye és mindkettőt meg kell élni, a kapcsolatot pedig alapjáraton addig kellene működtetni, amíg van még hova építeni .( abba ne menjünk bele,mi van ha van már gyerek.az más. )

de az emberek valahogy úgy megszokják a meglévő rosszat is az életben, hogy képtelenek változtatni, pedig időnként igenis kellene. éldául szerintem egy huszonéves fiatalnak

, ha már végét jérja egy kapcsolata, igenis meg kellene élnie az ezzel járó fájdalmat, változást, a rossz is az élet része , és szükség van rá ahhoz, hogy később az esetleges nagyobb fájdalmakat el tudja viselni az életben.


de a többség inkább ül még évekig (!) egy rossz kapcsolatban.


ezzel megint csak nem azt mondom, hogy nincsenk jó kapcsoaltok és hogy nem találhatja meg valaki szinte elsőre a neki megfelelőt, és én is ismerek pár nagyon jó házasságot, amik 25-30 éve jól működnek - kb. 4-5.öt.

2010. szept. 7. 21:37
 25/25 anonim ***** válasza:

szerintem egy jó kapcsolat nem arról ismerszik meg, h valaki fennhangon meséli h mennyire jól megvan a férjével/feleségével...ezek nekem kicsit "büdösek"!

Egyik ismerős család ilyen, h mindenki tudja h férj is, feleség is mással is van, de annyira hangoztatják, h ők milyen tökéletesen harmónikusak és szerelmesek, még addig is elmennek h mások kapcsolatát is méltatják!

Annyira érződik, ha valakinek tényleg boldog a párkapcsolata, mondom ezt nagyon "okosan" úgy, h már túl vagyok egy váláson! Tudod, okos ember a más kárán tanul, hülye meg a sajátján sem!

2010. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!