Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem szokta az emberek...

Miért nem szokta az emberek zöme azt válaszolni itt a párkapcsolatos kérdéseknél, hogy igenis gyakran vége szokott lenni?

Figyelt kérdés

Elhiszem, hogy sok an élnek itt 20-30 éve boldog házasságban meg évek óta járnak és tök elégedettek (bár az ilyen válaszolók többsége úgy látom, nő ), légyszi ne ők írjanak, inkább a facérok vagy akik nem elégedettek a mostani kapcsoaltukkal.


Ugyanis én az életben azt látom, hogy a környezetmben lévő 20-30 éves házasságok nagyobb része és a több éves kapcsolatok (huszon- és fiatalabb harmincasok ) nagyobb része előbb-utóbb (általában utóbb) véget vet a dolognak.

Egyébként az általam ismert emberek szerintem monogámok, normális életfelfogásúak, szóval nem szálldosnak kapcsolatról kapcsolatra, ezért azt gondolom, nyugodtan lehetnek mérvadó példák.


ÉS sose értettem, hogy a netes fórumokon miért van az, hogy csomó váaszban azt olvassuk, hogy "megtaláltam életem párját", "6 éve élünk együtt és nem unom", "semmiképp se keress egy harmadikat mert a mostanit már ismered és a biztosat a bioznytaalnért nehogy ott hagyd "... stb.


Én amúgy házasságpárti vagyok és szerintem is az a jó, ha az ember lehorgonyoz egy fix kapcsolatban, de ezt igenis nehéz megtalálni és talán nem is 20 évesen kell - sőt, lehet, hogy nem is 30 évesen, ez sok mindntől függ. Azt meg végképp nem értem, hogy miért gondolja a többség azt, hogy a biztosat a bizonytalanért nem kell odaadni. Nem azt mondom, hogy minden fellángolásra szakítani kell, de igenis érzi azt az ember, ha már valami nem az igazi és szerintem egyetlen jó döntés az lehet, ha lép - és vagy egyedül van egy ideig (ami igenis jó! és építő jellegű) vagy megpróbálja mással, aztán ha sikerül, sikerül, ha nem, nem. Ezt nem a házasokra értem, hanem a fiatalabb korosztályra, de ha egy házasság elromlik, szerintem abból is jobb menekülni, főleg,ha nics gyerek.


2010. szept. 7. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
gondolom hallattad azt a hírt h az élettárs megölte a barátnőjét és annak gyerekét, előtte meg azt nyilatkozta a csaj valami családlátogatónak, h élete párját találta meg a férfiban......struccpolitika
2010. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%
mert nem gondolhatja mindenki tök ugyanazt szvsz
2010. szept. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%

Nem egészen értem, mire akarsz kilyukadni?

Az a véleményed, hogy nem létezik olyan kapcsolat, ami hosszú távon is jól működik, mert előbb-utóbb úgyis szakítás lesz a vége? És ha nem szakítanak, akkor az meg csak egy szenvedésekkel teli, megalkuvó kapcsolat?

Miért nem tudod elhinni, hogy valaki VALÓBAN szereti a párját még 5-10-20 év múlva is, és VALÓBAN nem szeretné lecserélni senki másra?

2010. szept. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Azért szokott vége lenni,mert a párok önzők,és nem hajlandók a másik hibáit tolerálni! Nem kommunikálnak egymással,nem beszélik ,meg a dolgaikat,azt hiszik,hogy mással majd jobb lesz! Pedig,ha nem hajlandóak alkalmazkodni a párjukhoz,akkor az is ugyanolyan rossz lesz előbb utóbb.
2010. szept. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

anyukám 40 évesen találta meg azt a férfit, akit még most, 10 év után is szeret. mi ebben olyan meglepő?

és számomra is hihetetlen, de látom rajta, hogy szerelmes a párjába. a fickó is nagyon jó ember, szóval örülök, hogy együtt vannak :D

2010. szept. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

harmadik :

akkor szerontem nem olvastad el elég alaposan, én azt mondtam, hogy nehéz az ilyet megtalálni.

De abból, amit te mondasz, ebból meg én is mondhatnám, hogy akkor mindnki ragadjon le az elsőnél 30 évre.


Én nem a jó és hosszú kapcsolat elen vagyok, hanem hangsúlyoztam, hogy nehéz egy ilyet találni.

És igen, ha körbenézek, tényleg kevés iylen van. Mi olyan meglepő ezen ?

2010. szept. 7. 17:06
 7/25 anonim ***** válasza:

A téma továbbgondolásához egy érdekes statisztika:

[link]

2010. szept. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Én az elsőnél ragadtam le és ha belegondolok jönne egy másik biztosan nagyon nehezen tudnám feladni.Ha előtérbe kerül a másik akkor valószínűleg a mostanit már nem szeretném annyira és ezért gondolok másra.Tudod nehéz lenne feladni az éveket,házat,amit elértünk,gyerekünk is van talán emiatt mondanám azt inkább maradok a biztosban mint a hirtelen fellángolásnál mivel nem tudni mi lenne az új kapcsolatból.Aztán mit is kezdhet egy ember egyedül gyerekkel.Szóval az emberek többsége fél az egyedülléttől a fájdalomtól,elválástól és az újtól mert mi van ha megbánja és nincs visszaút.???!!!Nehéz a menekülés nagyon szerintem.
2010. szept. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Pár hete olvasgattam 1-2 napig a nők lapja fórumot, aztán kisé meguntam. ott példál érdekes módon szinte mindn fórumozó házas hölgynek kiváló, rendszeres és izgalmas volt a sexuális élete.


Szóval én azt gondolom, az emberek nem nagyon szeretik beismerni maguknak se, ha megrolik a maánéletük .És igenis elég meglepő számomra, hogy mindenhol csak pozitív pédákal jön mindnki, holott a való életben én ennek nagyon is az ellenkezőjét látom.

Boldog házaságok helyett sok veszekedőset, boldog párkapcsolat helyett sok megcsalást, elhidegülést, egymás megszokását.


TErmészetesen én is boldog és tartós kapcsolatot szeretnék és épp emellett állok, ha valak esetleg félreértette volna, csak épp a valóságban ezt tapasztalo ritkábban.

2010. szept. 7. 17:18
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

Harmadik vagyok.

Többedjére olvasom el a kérdésedet, most meg a kommentedet is, a kettőt aztán pláne nem tudom összehozni...

Biztos én vagyok az értetlen, de akkor most mire is irányul a kérdésed????

2010. szept. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!