Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre magányosabbnak érzem...

Egyre magányosabbnak érzem magam, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kezdeném az elejéről. 2 éve elballagtam az iskolából, ezután szakmámban dolgozni kezdtem családi vállalkozásban. (Esztergályos) Ezzel a problémám az, hogy más cégnél nem tudnék elhelyezkedni, mert nem érzem már így utólag magaménak, nem is szeretem meg lassan és figyelmetlenül dolgozok.


Erre azért tértem ki, mert nem opció az, hogy elmegyek XY gyárba dolgozni csak azért, mert ott emberek közt lehetnék. Futószalag mellé pedig biztosan nem megyek, ennél én többre vagyok hivatott.

Barátaim nincsenek egyáltalán. De tényleg senki. Nem a személyemmel van a probléma, volt az életemben egy időszak mikor a számítógépes játékok jelentették a kiutat a szokásos iskolai xarságokból, ekkor napi 12-13 órákat is letoltam gép előtt, 6. osztályban majdnem megbuktam, családsegítők is kijöttek már a temérdek hiányzásom miatt, 7. osztályban pedig szeptember 1.-én voltam csak bent, másnap hánytam, szokásos pánikbetegség tünetek, őszi szünetig egyáltalán nem is jártam már iskolába. Őszi szünet után egy másik iskolában kezdtem, itt már jobb volt a helyzet valamivel.


Viszont barátokat az iskolai évek alatt nem tudtam gyűjteni, középiskolában is csak felszínes "barátságok" voltak, egyrészt ment egymás háta mögötti kibeszélés, másrészt ballagás után már kíváncsiak sem voltunk egymásra.


Apám felőli nagyszüleimmel évekre megszakadt a kapcsolat, apámmal a kapcsolatom inkább csak felszínes, anyám alkoholista és egyre inkább kezdem megutálni őt, hiába az anyám. Nevelőapám pedig azt leszámítva hogy szintén alkoholista, egy nemtörődöm lusta f*sz. Anyám felőli nagyszüleim pedig idegbetegek.


Szó szerint nem maradt senkim. Van 3 "barátom", de őket csak régebbi GTA-s korszakomból ismerem, mind messze laknak, de amúgy hosszú évek óta tartjuk a kapcsolatot.


Néha elgondolkodom rajta, hogy el kellene mennem egyetemre, de fogalmam sincs, hogy lenne-e esélyem egyáltalán bejutni. Nem tartom magam buta embernek, bár általános iskolában szinte csak 2-eseim voltak, volt hogy pótvizsgára is sor került év végén.


Egyébként kiközözítésekre még kitérnék, mert jutottak bőven iskolai éveim alatt. Többnyire emiatt lettem olyan amilyen. Folyamatos megaláztatások, leginkább a súlyom miatt néztek ki mindig. Ezen azóta sikeresen változtattam, 126kg-ról 80-ra lefogytam. Játszani pedig már évek óta nem játszok.


Amúgy alapvetően nem volt ezzel az írományommal semmi célom, csak jó volt összeszedni a gondolataim és kiírni magamból, de minden hozzászólást meghallgatok ezzel kapcsolatban, bár tisztában vagyok vele hogy a problémáim nekem kell megoldanom, alapvetően optimista vagyok az életemmel kapcsolatban, szerintem van jövőm, viszont emberi kapcsolatokon nem tudom hogyan tudnék javítani. Társaságban szorongok, pedig nem vagyok teljesen introvertált személyiség. Ez az "egyedül" töltött évek alatt egyre inkább erősödik.


2021. dec. 27. 16:26
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy kimaradt, nem tudom mennyire érdemi információ de 20/f
2021. dec. 27. 16:27
 2/21 anonim ***** válasza:
24%

Hát barátom, ebből azt lehet kiszálazni, hogy már általánosban is kis bukdácsoltál többször, lógtál is, ennek ellenére alkalmasnak tartod magad az egyetemre, ami 1 vicc. Még az elemi iskola sem ment, gondolkodjál már!

Közben voltál nem kicsit játékfüggő, vagyis minden idődet h.lyeségekre pazaroltad. Neked nincs semmi célod, csak hogy pillanatnyilag jól érezd magad. A fogyás eredmény, de önmagában kevés.

Van papírod egy szakmáról, de azt sem tudod csinálni, abban is lúzer vagy, nem állod meg a helyed másutt, csak otthon, ahol nem kell teljesítened.

Milyen szempontból nem vagy lúzer, mondjál már egy területet az életben. Mert ez így egy csődtömeg, akit leírtál. Milyen közösségbe fogadnának be így? Legfeljebb valami szektába, vagy a közmunkásokkal sörözni. Előbb valamit teljesíteni kell, hogy társaságod legyen, ne csak az útkaparók közössége. Többre vagy hivatott, mint a futószalag? Nem, inkább kevesebbre, hiszen azt se tudod teljesíteni. Ennél a mondatodnál éreztem amúgy azt, hogy troll vagy, ekkora marh.ságot valódi ember nem mond.

2021. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

XDD Nem vagyok csődtömeg, és nem azért voltak rossz jegyeim mert hülye vagyok, hanem mert nem akkor abban az élethelyzetben fontosabbnak tartottam a gépet, mint az iskolát.


Hidd el vannak céljaim is és teszek is érte :D És most nem fogok felvágni az anyagi helyzetemmel, és a terveimmel. Ha pedig troll lennék nem állnék neki ennyit írni ;)

2021. dec. 27. 16:41
 4/21 A kérdező kommentje:
Valószínűleg csak azért írtál hogy megpróbálj letörni, de nem sikerült :D
2021. dec. 27. 16:47
 5/21 anonim válasza:
76%

Szia

Először is enged meg hogy gratuláljak a fogyásodhozz!! Ez tényleg super eredmény!!

Másodszor amit le írtál egyátalán nem mondanám azt hogy csőd tömeg vagy és nincs helyed egy társaságban a probléma a szüleiddel van!!!!!! Sajnos ezt be kell látnod maganak is! Ezért szorongsz emberek között is és nem tudsz feloldódni!

Viszont ami jó hogy hogy nagyon fiatal vagy 20 és rengeteg lehetőség van elötted az egyetem egy nagyon jó dolog! Én azt javaslom neked hogy próbáld ki magad máshelyzetekben pl:.Sport,Matematika,Történelem stb és valami biztosan megragadja a fantáziád és lehetsz pl:.Egy kiváló mérnök! Egyetem mellet válalhatsz munkát is és új közegben új embereket ismerhetsz meg vagy esetleg a barátnőd de ez csak rajtad mulik! Dönthetsz úgy is hogy maradsz itt egyhelyben vagy elindulsz valami felé ami a változás számodra!

Én az helyzetetből itélve hogy magam ismételjem egyátalán nem gondolom hogy tróger lennél és ha te sem gonolod így akkor menj és vedd el ami úgy érzed neked jár!!!

Sok kiatartást és sikert kívánok neked!!

2021. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%
Örülünk, hogy minden ilyen oké az életedben.
2021. dec. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
6%
Olvass.
2021. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
93%
Sztem ez tipikusan “segits magadon, Isten is megsegít” helyzet. Nem olyan rossz, siman helyre lehet hozni ha te is akarod. Talald ki mit csinálnál szivesen, nezegess hozza egyetemeket, szakokat, ha ugy erzed az menne, ha nem, akkor végezz el vmi tanfolyamot, szakmát. Ott biztos talalsz baratokat is.
2021. dec. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
Ja es akar mondjuk tarskeresozni is megpróbálhatnal, barátnőt talalni(vagy baratot, nem tudom kihez vonzodsz)
2021. dec. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
87%

Szia. Szuper, hogy ennyit fogytál, ez valóban szép eredmény.

Viszont én is annál a mondatodnál akadtam ki, amikor azt írtad "nem opció az, hogy elmegyek xy gyarba dolgozni" meg "ennél én többre vagyok hivatott" ...

Képzeld, én sem voltam kitűnő tanuló a suliban, de nem is voltam rossz.

Óvónőként végeztem. Most mégis egy gyárban dolgozom mert a szakmámból nem nagyon tudnék megélni de ez most más téma. Ezzel csak azt szeretném mondani Neked, hogy én sem szerettem volna ott dolgozni, most mégis ott vagyok, próbálom maximálisan elvégezni a feladatomat,és tudod rengeteg embert ismertem meg ott, jó embereket, akik a barátaim lettek. És a munkámat is megszerettem..

Azt meg, hogy régen kiközösítettek, engedd el! Ilyen emberek mindig lesznek... Ha látják rajtad hogy barátságos vagy, szorgalmas, céltudatos, és próbálsz minél jobban teljesíteni, az emberek is másképp állnak hozzád. Bár szerintem van benned egyféle dac és büszkeség.

2021. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!