Vannak itt olyanok akiknél az apuka van otthon gyesen? Mi a véleményetek erről?
Nálunk sajnos az a helyzet,hogy a párom nem talált munkát már egy jó ideje és majdnem minden kölcsönünket felmondták már,mert nem tudtunk fizetni.MA párom már khr-es lett.
Arra gondoltunk,hogy én megyek el dolgozni ő pedig itthon marad gyesen a kicsivel.Nekem lenne is egy munka ahová mehetnék és így mivel a lakást is be akartuk fejezni összevonhatnánk a több kis kölcsönt egy nagyobba,aminek a törlesztője is kevesebb mint a sok kicsi külön.Csak olyan furán érzem magam emiatt.Milyen az ha az apa van otthon gyesen?Hogy lehet megoldani,hogy a ház is rendben legyen tartva,főzés stb + a gyerekek is és közben az anyuka dolgozik?Van itt olyan akiknél az apa ment gyesre?Hogy sikerült vagy sikerülhet ezt összehangolni a családi élettel?
Egyik ismerősöméknél volt ez, hogy az apa volt otthon gyesen. A felesége vezető beosztásban volt, annyit keresett, hogy el tudta egyedül tartani az egész családot, az apa pedig főzött, végezte a házimunkát, nevelte a gyerekeket 1,5 éves koruktól.
Tehát ha az apa felvállalja a házimunkát, és a női feladatokat, akkor simán megoldható és sztem nem is fura.
sztem ha valamit nem tud, mutasd meg neki, hogy kell csinálni.
sztem ha nincs valami fogyatékossága, akkor meg tudja azokat csinálni. semmi extra képeség nem kell ahhoz, hogy el tudja végezni.
Szermélyes példával én, sem csak egy ismerősömével szolgálhatok. Náluk a feleség a határ mentén külföldön dolgozott, naponta hazajárt. Összevissza, hol ekkor, hol akkor "rángatták be", nem 8 órákra, sokszor azt sem tudta, mikor fog hazaérni, de mivel a férje munkanélküli volt, nyelvtudás nélkül, ők is így oldották meg. 3 év után a férj is elhelyezkedett, a feleség ugyanígy dolgozott tovább, akkor csak a barátnői segítség maradt, szükség esetén.(Nagyszülők és rokonuk sincs.) A barátnői segítségnél fontos a kölcsönösség: amikor ideje volt, au ő gyerekeikre viszont vigyázott, ez csak így megy - elmondása szerint.
Nem hiába sokáig nem vállaltak kistesót! ;)
Állítólag minden gördülékenyen ment, apa főzött, takarított, mindent megcsinált, csak a vasalás maradt.
A vasalásról pedig én tudnék javaslatot adni: erre sokáig nem tudtam időt fordítani, így kialakult, hogy csak a nagyon szükségeseket vasaltuk (ingek, és higiéniai okokból a konyharuha...stb), és főleg kényelmes, vasalni nem szükséges ruhákat veszünk. (Még elegáns kategóriában is vannak pl. Aldiban is olyan ruhák, amiket nem kell vasalni.) Azóta tudnék vasalni, pl ahelyett, hogy itt ülök, de ezt a módszert nagyon megszerettem, így ezt tartjuk!! :)
Állítólag minden jól ment, de érdekes módon, amikor a lányuk 8 éves lett, és vállalták a kistesót, akkor mégis az anya maradt otthon!
Szerintem: lehet, hogy egy férfi önbizalmának mégsem tesz jót az a tudat, hogy a hagyományosan férfinek járó családfenntartó szerepet nem volt képes ellátni? Szóval erre számítani lehet, hogy meginog, inkább ettől tartanék, de amúgy szerintem össze lehet hangolni mindent. És szerintem az anyának van olyan belső indíttatása, ami az apának nem biztos (talán mert ő hordta ki a gyereket?, génjeinkben van?), és ez nem tudni, milyen hatással van, van-e hatással a babyre.
Anyagi okokból mégi megpróbálnám a fentiek ismeretében az apa gyesen verziót, és feltételezem, bármikor lehet változtatni... Vagy részmunkaidős megoldással, ha a feleség tud időhüz nem kötötten (amikor apa van a gyerekkel) mellette részmunkaidőben is ilyen jól keresni.
Egy másik fodrász ismerősöm 1 hónap után visszament dolgozni, férje meg állandó éjszakás munkarendben dolgozott mellette, így oldották meg mindkét gyereket. (Nagyszülők ott sincsenek.) Ennél még mindig jobb, ha az apa gyesen van, vagy?
Szerintem sem elítélendő,de mi van a szoptatással?!(Tudom,hogy a kérdéses családnál tápszeres a baba.)Vagy csak 6 hónap után megy vissza?(Mondjuk 12 hónapos koráig még fő tápláléknak megmarad a tej.)Annyit nem tud fejni.
Szoptatni pedig csak anya tud.
Tudod utolsó válaszadó, a tápszerbe még nem halt bele senki.
Bocsi hogy bevágom:
"Az 1860-as években a csecsemőhalálozási ráta még igen magas volt - legfőképpen egy megfelelő anyatej-pótló termék hiánya miatt. Henri Nestlé a svájci Vevey-ben elsőként kezdett neki egy újszülöttek részére kifejlesztett csecsemőtápszer kidolgozásának. Fáradozásait siker koronázta: a "Lactous Farina Nestlé" 1867-ben került piacra."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!