Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor kiderül, hogy az eddig...

Amikor kiderül, hogy az eddig nagyon kedves családtag valójában egy bántalmazó féreg, akkor miért hunyja le mindenki a szemét?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a mindenkivel jópofizó, kedveskedő nő otthon rendszeresen verte a gyerekét. Erre a gyermek lesz az, aki találgat. Őt senki sem hallgatja meg, az anyját védik.


Miért viselkednek így? Egy komplett egész család tagadja, hogy az illető valójában egy bántalmazó?


2021. dec. 23. 20:41
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
94%
Mert könnyebb az úgy, hogy úgy tesznek, mintha nem tudnának róla, nem vesznek tudomást inkább erről.
2021. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%

Ha majdnem heti szinten kékre-zöldre verte a gyereket, akkor annak azért volt nyoma, nem? Pláne nyáron nehéz lenne takargatni. Rokonok, pedagógusok hol voltak?

Azért nem vesznek tudomást a történtektől, mert 1. nem akarnak belefolyni, 2. nem fér bele a nőről kialakított képükbe, amit újonnan hallanak.

A gyerek még mindig gyerek? Tégy te valamit, állj ki mellette, nyisd fel a rokonok szemét.

2021. dec. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
95%
Ne csodálkozz: Jellemző viselkedés hogy a bántalmazót védik, és az áldozatot támadják, vagy hazugnak állítják be. különben tenni kéne valamit... Mit gondolsz, miért általános hogy a molesztált gyerekeket bántják a családtagok ha szólni mer? Hogy azt mondják képzelődik, hazudik?
2021. dec. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos úgy van, ahogy korábban írták.


Ehhez még hozzájön az, hogy "biztos megérdemelte". Bár nem tudom, nekem szégyen lenne, ha a gyerekeimet csak testi fenyítéssel lehetne nevelni (az írásod erre enged következtetni). Én azt sem nézem jó szemmel, ha csak egyszer is megveri a szüő a gyerekét, de ha a körülmények annyira elfajulnak, hogy a szülő nem talál másik módszert, meg tudom érteni.


Nagyon sok olyan ember van, aki pusztán a társadalmi nyomás miatt vállal gyereket, de a háta közepére sem kívánja, emiatt sokszor elszakadhat az ékszíj a szülőben.

2021. dec. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Nem nevelési szándékkal veri, hanem mert rajta vezeti le az indulatait, amiket mások előtt visszatart.
2021. dec. 23. 21:59
 16/33 anonim ***** válasza:
94%
Pont erre gondoltam, egy mindenkinek hajbókoló, visszaszólni nem merő csicska lehet, de a hatalom érzésére meg szüksége van. Legalja emberszerűség.
2021. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom nem akarnak a balhéban részt venni.
2021. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
94%
Te tudod valahogy támogatni, erősíteni ezt a kis gyereket? Mert egy ilyen "anya" mellett borzasztó lehet a kis élete.
2021. dec. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
40%
Eddig nem tünt fel srnkinek, hogy a gyerek össze van verve mindig?
2021. dec. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
82%
Ki vagy te a történetben? Azt írtad nem családtag, akkor nincs is rálátásod. Ha a szomszédod veri a gyereket, hallod a segélykérést, de te gyáva vagy közbelépni, akkor ne ide írd ki! Névtelenül családvédelmis, gyámhatóság is vizsgálódik.
2021. dec. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!