Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor kiderül, hogy az eddig...

Amikor kiderül, hogy az eddig nagyon kedves családtag valójában egy bántalmazó féreg, akkor miért hunyja le mindenki a szemét?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy a mindenkivel jópofizó, kedveskedő nő otthon rendszeresen verte a gyerekét. Erre a gyermek lesz az, aki találgat. Őt senki sem hallgatja meg, az anyját védik.


Miért viselkednek így? Egy komplett egész család tagadja, hogy az illető valójában egy bántalmazó?


2021. dec. 23. 20:41
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
58%
Azért nem semmi, hogy vannak olyan édesanyák, akik otthon verik a saját gyerekeiket.
2021. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy az ilyesmi annyira ritka (inkább az apák alkalmaznak testi erőszakot), hogy a környezet el sem hiszi.
2021. dec. 23. 20:46
 3/33 anonim ***** válasza:
98%

Mi derül ki?

Azért viselkednek így, mert semmi előzménye nem volt, legalábbis azt írtad!

2021. dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%
Elképesztő, bár apukának sem kellene testi erőszakot alkalmazni.
2021. dec. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

3# pontosan arról van szó, hogy nem nézte volna ki belőle senki sem, mert mindenki előtt színészkedik, sőt tetteti, és hangsúlyozza hogy ő másoknak mennyit segít. A saját gyerekét pedig majdnem heti szinten kékre zöldre verte, verbálisan alázta.

A gyereknek senki sem hisz, nem is érdekli őket, szemet hunynak az egész felett (a keresztanya, unokatestvér, rokonok).

2021. dec. 23. 20:55
 6/33 Argloss ***** válasza:
91%

Nem ritkább, hogy a nők alkalmaznak erőszakot a családon belül a gyerek ellen, csak jellemzően nem okoznak olyan súlyos sérüléseket.

Magyarországon viszonylag elfogadott, ha repül egy-két pofon, vagy lelkileg terrorizálva van egy gyerek. Másik része az, hogy nehéz elhinni, ha valakire nagyon karakteren kívüli dolgot mondanak. A gyerekek szavában jellemzően még kevésbé bíznak az emberek.

2021. dec. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Hol van a lényeg?

Mit mondott a gyerek? Ki vagy te, miért nem állsz ki érte?

Ha ez a gyerek te vagy, ha jól gondolom, akkor meg a rokonaidat kérdezd! Cukiskodással nem lehet a lila foltokat takarni.

2021. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem azért van ez, mert a nagyszüleink idejében a gyerek megverése teljesen normális dolog volt.


Nagypapámat, ha "rosszat tett", akkor az apja vízbe áztatott kötéllel verte meg, ami volt, hogy maradandó sérülést okozott. A szüleimet még fakanállal verték. Én 90-ben születtem és az ismerőseim többsége gyerekként teljesen normálisnak tartotta, hogy időnként kapunk egy-két pofont (pl. ha véletlenül eltörtem egy tányért).


Én nem akarom verni a gyerekeimet, de a mi korosztályunk az első, aki ezt vallja az ismerősi körömben.


Szóval szerintem az lehet, hogyha nem "abszurd módon bántalmazta a gyerekeket", akkor nevelésként fogják fel sokan.

2021. dec. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Egy 10 éves kisgyerek miről tehet? Amúgy szerencsére nem az én családomról van szó, én már rég megszakítottam volna a kapcsolatot a pszichopata nővel.
2021. dec. 23. 21:15
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Mit találgat a gyerek?
2021. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!