Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megvádoltak azzal a suliban,...

Megvádoltak azzal a suliban, hogy elloptam egy mp4-et (lent). Hogyan tisztázzam magam? Már kezdem unni.

Figyelt kérdés
Nem én loptam el, de megtalálták a táskámban. Csak azért írtam ki kérdést, mert nem tudok mit tenni, a suliban régen sok barátom volt, most van pár, és mindenki ferdén néz.
2010. szept. 7. 05:24
 1/10 jujube ***** válasza:
74%
Mondd meg az igazsagot..
2010. szept. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezt nem lesz könnyű lemosnod magadról. :(
2010. szept. 7. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem, hogy valaki becsempészte a táskádba, hogy befeketítsen?! Szólj az ofődnek, hogy szeretnél vele beszélni és mondd el, hogy valaki rádszállt és segítsen neked, mert félsz, hogy senki nem fog neked hinni.

A táskádra pedig tegyél fel egy mini bőröndlakatot, azt a cipzárhúzón is át lehet bújtatni. Csak ne feleljtsd el mindig használni is.

2010. szept. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rám számológép lopást fogtak, kb 13 éve, azóta is sokan (akik nem ismernek) úgy vannak vele, hogy én voltam, azután még pénz lopást is fogtak rám.
2010. szept. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Basszus milyen szemét emberek vannak! Mondd el az osztályfőnöködnek az igazat, hogy nem te voltál! Hanem valaki, aki be akart mártani. Előbb utóbb, kiderül az igazság.Sajnálom:(
2010. szept. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tudta az ofő is a számológép lopós dolgot, egy szórakozó helyen ismeretlen emberek, leszólítottak, hogy nincs-e eladni való számológépem...
2010. szept. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rám meg a szakközép negyedig év végén tanároknak adandó ajándék eltulajdonítását fogták rám. Elárulom az egy toll volt amit közösen adtunk át egy intézményis lánnyal... a tanárunk közölte, hogy nem jó, erre ő felállt és átvette, hogy kicserélteti... aztán jött a nyár.-- én bejutottam fősulira, a csaj szemét meg csípte a dolog, és azt terjesztette rólam, hogy elloptam a tollat... persze én már más városban voltam így védekezni sem tudtam... gondolhatod tiszta ideg voltam, és akkoriban persze még nem volt mobiltelefon, hogy jól kiosszam...


De tudod, az ilyeneket nem felejtem el... lesz még alkalom, amikor még kiosszam érte...

2010. szept. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja , amúgy beszélj az ofőddel, és állj ki az ofő órán, és jelentsd ki, hogy nem te voltál, valaki nagyon rossz tréfát űz veled, de ha rájössz illetve rájöttök, hogy ki volt az, akkor nagy bajba fog kerülni és nem csak a lopás miatt... ha , most bevallja, eltekintetek a büntetéstől egy bocsánatkérés ellenében...


(szerintem sok hasonló dolog fog veled történni még, mert ha az emberre rászállnak, jó nem sül ki belőle, azt csírájában kell elfojtanod!) (amúgy a gyanúsított nagy valószínűséggel az lesz, aki elkezdett rád mutogatni, vagy aki csendben volt és buzdította a többi embert... arra meg csak te emlékezhetsz!)

2010. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ez rögtön első nap történt, az új lány sírt, hogy elvesztette amit az apjától kapott kapott (külföldön dolgozik, és a lánynak nagyon hiányzik az apja). Kapásból elkezdtük keresni, nem lett meg. Aztán óra előtt hogy kipakoljak feltettem a pad tetejére a táskát, kinyitottam, és a kis zsebből kilógott a fülhallgató. Az új lány is ott volt, mondta, hogy az az övé. Oda is adtam neki, és bocsánatot kértem, hogy nem tudom hogy került oda, erre kérdő nézéssel mindenki: "Nem tudod hogy került a titkos táskazsebbe"??? Nem, nem tudom. És akkor jöttek a szópárbajok, és én védtem, hogy nem én loptam el... A lány akié az mp4 volt, ő is érdekesen nézett egy kicsit, de ha belegondolok ő nem ismer, és ez ugye érthető...

Bejött osztályfőnök, hogy itt meg mi van, és elmondtuk neki, hogy megtalálták a táskámban, amikor kipakoltam a tolltartóm. Erre valaki: ezeket is loptad? Nagyon rossz volt, plusz egész osztályfőnökin erről beszéltünk. És ez hagyján, de aztán egyik osztálytársamnak eltűnt 4000 ft visszajáró a könyvekből, és mindenki rám gyanakodott. Én nem tudom, biztos elhagyta valahol. Szünetbe már az igazgatóiban voltam (!!!!) ahol melegen ajánlották, hogy nehogy még valami eltűnjön, mert azt igenis rajtam fogják behajtani.

Csütörtökön elveszett egy telefon is, ami másnapig az én lelkemen száradt. Akkor derült ki, hogy a csaj megtalálta a koliban. Még bocsánatot sem kért.

Én eddig elég népszerű voltam, nagyon sok barátom volt. Az elsőnél (mp4) páran nem hittek nekem, ennyi. Mikor igazgatóiban voltam, már tőbb mint a fele osztály. És most ott tartunk a mai nap után, hogy senki. Mert az bizonyíték, hogy megtalálták a táskámban, de é soha nem loptam el semmit, még csak nem is hazudtam. Valaki nagyon utálhatott.

Amikor az osztályban reggel valaki telefonál, és elteszi, folyton kerül engem, és ellenőrzi, hogy nála van-e még. Ha kimegy valaki a teremből, azt mondja a padtársának, hogy "vigyáznál a cuccomra", és öldöklő pillantásokat vet RÁM. Sőt, az ebédlőben a kajájukat féltik!!! Tesin ha ki akarok menni, rögtön szól valaki, hogy majd ő kikísér. És ha egy szenyát vennék a büfében, rögtön azzal jönnek, hogy "ez abból a pénzből van?"

És mindennel próbálkozok hogy tisztázzam magam, de nem áll mellettem csak a barátom, ő meg másik suliba jár...

Segítsetek :(

16/L

2010. szept. 7. 18:54
 10/10 A kérdező kommentje:
Ilyen még nem volt. Az mp4 tuti szándékos, mert nem is volt nyitva a táskám, nem eshetett bele. A 4000 ft és a telefon (ami aztán meglett) véletlenek valószínűleg. Elég jó suli, szóval azelőtt ilyen nem nagyon volt, mint amit most "én csináltam".
2010. szept. 8. 05:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!