Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne több önbizalmam?

Hogyan lehetne több önbizalmam?

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. Lassan befejezek egy olyan egyetemet, amit nem szeretek... munkám még nincs... nehéz elképzelni, hogy engem hosszú távon bárki is tudna szeretni... Nem tudok merre elindulni az életben. Soszor irigység fog el, amikor látok valakit, akinek szerintem jó munkahelye van. Depressziós vagyok, mert nem tudok hinni magamban. Mit tegyek?
2010. szept. 7. 01:21
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Pszichológus.
2010. szept. 7. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, sokszor nekem is támadnak ilyen agyament 5leteim, hogy milyen lesz a jövőm, kilátástalannak érzem magam, most tanulok egy szakmát, amihez SEMMI kedvem, de már vannak terveim hosszú távra, ha nem jönnek össze akkor nem is tudom, mi lesz velem. Tudom, milyen dolog ez, próbáld magad bebiztosítani pár évre, ami idő alatt elgondolkodsz azon, mégis mi szeretnél lenni.


VÁLTOZZ! Ne csak külsőleg, belsőleg is, legyél nyitottabb az emberek felé. Biztos lesz barátod, csak a fiúk felé próbálj másképp viszonyulni. Ha változtatsz magadon, előtte mindig gondold végig, hogy mi az, amin szeretnél változtatni és mi az, amit előnyösnek tartasz.


Ha nem tetszik az egyetem, akkor próbálj meg valami olyan dolgot tanulni, ami ilyen rokonszakma, (vagy minek hívják) és ami valamennyire jó is Neked.


Én is depis vagyok, de próbálok emberekkel kapcsolatot tartani (főleg a neten) ha már barátnőm nincs, akkor barátaim legyenek, mondjuk azok az életben is vannak.


Elhiszem, hogy nem túl jó, de ha pár dolgon változtatsz, menni fog ;) járj el pár alkalommal pszichológushoz, akinek majd elmondhatod a gondjaid.


A pszichiátert MINDENKÉPP hagyd ki, nekem egyszer mennem kellett hozzá valami miatt, és azzal indított hogy ilyen meg olyan gyógyszert ír fel. Mondtam neki, hogy nem fogom magam tönkretenni ilyenekkel.


Sok sikert!


19/F

2010. szept. 7. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Összejöhetsz velem, rám nem fogsz irigykedni, mert nekem sincs munkám :P

Mondjuk megélni nemtom miből élnénk meg, de majd megyünk segíjért \o/

2010. szept. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt. Ha tetszik egy srác az ismerőseid közül, vagy a suliból, akkor hívd el moziba. Ott a sötétben megfogod a kezét. Aztán ha tetszel neki, majd csinál ő is valamit :)


Ha meg már lesz pasid, ő minden nap dicsérgetni fog, és így fogja növelni az önbizalmadat :)


Próbálkozz, és próbálkozz :)

2010. szept. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

A félelem a tudatlanságból ered. Ha megtanulsz szembenézni a félelmeiddel akkor megtalálod önmagad. Aki a tudatlanság kötőerejében álló ételeket fogyaszt (tama guna) az sokszor képtelen a világ törvényeit (dharma) megérteni. Ezért ne egyél előre elkészített, bolti, halott ételeket hanem inkább friss gyümölcsöket.

Az élet célja az illúzióid tisztázása (Maya) amelyek miatt megszülettél. Akkor lesz sikeres az életed ha felvállalod a saját döntéseidet.

2010. szept. 7. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jujube ***** válasza:
100%

Ketsegbeejto ilyet hallani egy fiatal lanytol, aki elott ott az elet.

Nem kell teged sajnalni, becsuld meg amid van, kulonben az elet kemenyen megtanit majd arra hogy ertekeld a sorsod.

Mindig lehet mindennel jobb, de rosszabb is.

Ha mindent elveszitenel, sirnal, es konyorognel, hogy jaj, csak azt kaphasd vissza amid volt, hogy folytathasd az eleted. Ezert becsuld meg amit elertel, es magadat is.


Tanulj masok hibaibol, es ha rosszul erzed magad mert nehez az elet, akkor menj el, es vegezz karitativ tevekenyseget. Beszelgess olyan emberekkel, akiknek csak a remeny maradt, de semmijuk sincs.. Segits nekik, ossz etelt, vagy valahogy adj valamit, ami nekik segitseg, lehet ez egy jo szo is akar..

Olyanoknak, akik igazan szenvednek, betegsegtol, nyomortol, rossz sorstol.


Keress magadnak peldakepeket, es kovesd oket, ha bolcsen elik az eletuket..

Es csinald utanuk..kicsiben.. vagy nagyban.

Dontsd le a sajat hataraidat.

Sok sikert.! :)

2010. szept. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!