Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tehetem a lakásból?

Ki tehetem a lakásból?

Figyelt kérdés

Szüleim meghaltak,tesómmal örököltük az 1+2 feles lakást. Nem jövünk ki túl jól,tesóm 2 gyerekes egyedülűlló anyuka,jelenleg gyesen van. Én dolgozok több müszakba,szinte mindent én fizetek(fenn maradó lakás hitel,rezsi-tesóm csaka tv,meg a net számlába száll be)még a kaját is én veszem meg(elméletileg mindneki magára főz,de mindig az én kajámat eszik,ha én eszek az övéből akkor a következő alkalommal már fel emelgeti ha én épp azt mondom nekem is kevés a kajám h ő bezzeg adott). nem igazán takarít,pedig aztán nem is dolgozik,már elegem van belőle,h szinte mindig lepasszolja nekem a gyerekeket h én vigyázzak rá. Fáradt vagyok munka után,ilyenkor mikor elvégzek itthon(főzök és takarítok) nem gyerekekre akarok vigyázni hanem aludni szeretnék. De hiába szólok,nem mond semmit,hanem elhuz itthonról barátnőzni,és arra eszmélek h egyedül vagyok a 2 gyerekkel. Elegem van. Mondtam neki veszek fel személyi kölcsönt és kifizetem a neki járó részt a lakásból,és kezdjen vmit az életével költözzön. De azt mondja h nem kell nekia pénzt,ő itt akar lakni és ehez joga is van. Már fontolgatom h akkor meg én költözök. De ő nem tud engem kifizetni(nincs melohelye így hitelt nem kap),lemondani a lakásról meg nem akarok,hisz az elmúlt 4 évben én fizettem a hitelt,sajnálnám a befektetett pénzt. Tesóm viszont,mivel munkahelye nincs nem tudja a hitelt a fizetni ha én elmegyek,így elúszna szép lassan a lakás.

Mit lehet csinálni?


2010. szept. 6. 15:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Már leírták előttem, mit tehetsz, mit érdemes tenni. Kérj ingyenes jogi tanácsot a bíróságon a nyílt napon és kérdezd meg, hogyan kell intézni a közös tulajdon bírósági úton történő megszüntetését és mik szükségesek ahhoz, hogy bizonyítani tudd, nem egyenlő mértékben viselitek az ingatlan terheit, a hitel törlesztéseket.


Addig is bizonyíthatóan gyűjtögesd azokat a számlákat, csekkeket, amiket kizárólag Te fizetsz.


Ne csinálj lelkiismereti kérdést abból, hogy szisztematikusan készülsz a külön költözésre és a vagyon elosztására, mert a testvéred egy parazita, így nem kell rá tekintettel lenned.


Amikor már tisztában vagy a jogi úttal, lehetőségeiddel, ülj le vele és tárgyilagosan közöld, mikre számíthat és milyen költségek fogják őt terhelni, ha mint alperes, veszít a bíróságon.

Ekkor még mindig dönthet úgy a nyomás hatására (ha van egy csöpp esze), hogy megegyezzen veled, mert neki is az lenne az olcsóbb, de ha nagyon korlátolt a gondolkodása, akkor nem úszod meg a bíróságot, viszont végre megszabadulsz egy élősködőtől.


Meg tudod akadályozni, hogy a testvéred a gyerekire írassa a tulajdonrészét, ugyanis banki hitel van az ingatlanon. Ilyenkor a bank hozzájárulása is szükséges lenne a tulajdonjog átruházására, márpedig egy bank nem fogja hagyni, hogy kiskorúnak ajándékozzanak egy olyan ingatlant, ami hitellel terhelt (terhelési, ELIDEGENÍTÉSI tilalom van az ingatlanon, ami be van jegyezve a Földhivatalba is.)


Gondolom a testvéred elsősorban azért ragaszkodik a jelenlegi állapot fenntartásához, mert nincs jövedelme, így képtelen önállóan megélni, ráadásul ha kifizeted a részét, az nem lesz elég egy önálló lakásra. Az is kérdéses, kapsz-e egyáltalán bármennyi személyi kölcsönt a tulajdonrésze megvásárlásához, hiszen már így is terhelt a jövedelmed a lakáshitellel.

2010. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Az is pénzbe kerül, hogy átirassa a részét a gyerekeire.
2010. szept. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Hogyan volt lehetséges, megörökölni a hitelt? Mi van a lakáshiteleknél kötelező életbiztosítással?
2010. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
gondolom azért nem akarja h kifizesd mert így van fél lakása úgy meg semmi. én se akarnám eladni igaz h ilyen helyzetet sem teremtenék. ha mást nem, zár az ajtódra és oda be amin nem akarsz osztozkodni, és mondd meg h ha nem vállalja az x számlát legalább, akkor nem lesz befizetve és lehet h a gyámügy nem fogja értékelni ha nincs ez v az... illetve savazós megoldás h ordíttasd a zenét v viselkedj úgy h elgondolkodjon h akar-e együtt élni. én amikor meguntam a lakótársam aki nagyon nem vette észre magát elvettem a kedvét az együtt lakástól
2010. szept. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Tegyél zárat a szobádra és vidd be a hűtőt. Közben irány a bíróság, ahogy már többen is megmondták.
2010. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én nem adnám fel :) Jogi út, mint ahogy sokan elmondták. Igaziból testvéred, mindent összefog hordani neked, miért nem nyerheted meg az ügyet, 1. ő tudja, hogy mindenképp rosszul jönne ki belőle. 2. Most neki ez így nagyon kényelmes. Én a zajongós, zenét feltekerős módszert nem pártolom a kicsik miatt. Sajnos ők nem tehetnek róla, hogy az anyjuk egy gerinctelen ember. Viszont, mint minden anyának, a gyermekei a gyenge pontok. Tetszik az ötlet, hogy zár a szobádba, és be oda a kajét meg mindent! Majd akkor megtudja milyen mikor a gyerek rágja a fülét, hogy éhes, de nem tud adni, mert nem ment el venni. Rád hárít majdnem minden kötelezetséget.

Amikor esetleg megtorpansz, hogy mégis a testvérem és a gyerekei, jusson eszedbe, hogy neki sem egészséges, ha nem tanulja meg, milyen keményen dolgozni, és önelátónak lenni. Most lehet kegyetlennek tünsz, de ez neki is jobb lesz később.

Párom nővére 2 gyermeket szült, apa sehol, külföldön körözik. És párom szülei tartják el őt és a két picit 30 évesen. Még a családi kasszába sem ad semmit. A szülei etetik, mosnak, főznek takarítanak rá és a gyerekeire. Neki ez kényelmes, és ő még annyit se fizet mint te tesód, se tv-t, se internet-et. Most, hogy válság van, és rosszul megy a családnak, őt nem érdekli, még így sem száll be anyagilag. 30 ÉVES!!! És nem képes eltartani magát. A vicc, hogy a többiek a családjából dolgoss becsületes emberek, így nem értem, ő miért nem. De a lényeg :) Azért írtam le neked, hogy okulj belőle, és még az elején törd le a szarvát. Sok sikert neked :)

2010. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
És hol van az apuka? Neki nem kéne gyerektartást fizetnie? Nem tudja átiratni a gyerekeire a részét, mert 1. ahhoz kell a te beleegyezésed, hisz tulajdonos társ vagy, 2. a bank nem fogja engedni, mint már fentebb írták, 3. nehogy azt higgye drága testvéred, hogy a két szép szeméért ingyen átírják neki a dolgokat... :D Szerintem állja sarkadra, hirdesd meg a lakást. Az egy dolog, hogy testvérednek elővásárlási joga van, az kb azt jelenti, hogyha élni kíván ezen jogával, 8 napon belül (attól kezdve, hogy ő élni kíván ezzel a joggal) le kell tennie az asztalra az ingatlan forgalmi értékét, vagy ha már van másik vevő, köteles azt az értéket adni, amelyet a másik vevő kínál. Gondolom inkább a gyerekek miatt vagy vele toleráns, vagyis csak miattuk, mert ők nem tehetnek semmiről. Ha te is nagyon "gerinctelen" akarsz lenni, akkor fordulj a gyámügyhöz, és panaszold be testvéred, hogy rossz anya, és nem tudja fenntartani a gyerekeit, de ennek a következménye lehet a gyerekeket viselné meg (mármint ha elvennék az anyjuktól). Ne haragudj, nem is írok többet, mert már most rossz érzés, hogy ezeket írtam, pedig tudnám még ragozni, de ilyen ember ne vállaljon gyereket!!! Remélem meg fog oldódni a problémád, amilyen hamar csak lehetséges! Sok sikert és kitartást addig is!
2010. szept. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Bíróságon kell kérni a közös tulajdon megszüntetését. Ekkor, ha megegyezni enm tudtok (márpedig nem tudtok), akkor elárverezik a lakást, és mindketten mehettek, amerre láttok. Nagyon sajnálom, hogy így alakult, de ebben az esetben sajnos félre kell tenned az "ezért dolgoztak a szüleim olyan sokat"-szöveget. A szüleid meghaltak, a lakást megörököltétek. Innentől kezdve a tiétek, nem a szüleiteké.

Én nem haboznék, hanem egy az egyben beperelném őt, elköltöznék onnan, fizesse csak GYES-ből az egész rezsit, és nevelje e két gyerekét maga.

Nem szabad hagynod, hogy a tesót a fejedre nőjön, mert a pitiáner kis zsarolgatásaival egy idő után teljesen ellehetetlenít.

Szóval én nem haboznék, hanem beperelném a tesómat, és erőszakkal kiraknám onnan, a lakást eladnám, és új életet kezdenék.

2010. szept. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!