Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tehetem a lakásból?

Ki tehetem a lakásból?

Figyelt kérdés

Szüleim meghaltak,tesómmal örököltük az 1+2 feles lakást. Nem jövünk ki túl jól,tesóm 2 gyerekes egyedülűlló anyuka,jelenleg gyesen van. Én dolgozok több müszakba,szinte mindent én fizetek(fenn maradó lakás hitel,rezsi-tesóm csaka tv,meg a net számlába száll be)még a kaját is én veszem meg(elméletileg mindneki magára főz,de mindig az én kajámat eszik,ha én eszek az övéből akkor a következő alkalommal már fel emelgeti ha én épp azt mondom nekem is kevés a kajám h ő bezzeg adott). nem igazán takarít,pedig aztán nem is dolgozik,már elegem van belőle,h szinte mindig lepasszolja nekem a gyerekeket h én vigyázzak rá. Fáradt vagyok munka után,ilyenkor mikor elvégzek itthon(főzök és takarítok) nem gyerekekre akarok vigyázni hanem aludni szeretnék. De hiába szólok,nem mond semmit,hanem elhuz itthonról barátnőzni,és arra eszmélek h egyedül vagyok a 2 gyerekkel. Elegem van. Mondtam neki veszek fel személyi kölcsönt és kifizetem a neki járó részt a lakásból,és kezdjen vmit az életével költözzön. De azt mondja h nem kell nekia pénzt,ő itt akar lakni és ehez joga is van. Már fontolgatom h akkor meg én költözök. De ő nem tud engem kifizetni(nincs melohelye így hitelt nem kap),lemondani a lakásról meg nem akarok,hisz az elmúlt 4 évben én fizettem a hitelt,sajnálnám a befektetett pénzt. Tesóm viszont,mivel munkahelye nincs nem tudja a hitelt a fizetni ha én elmegyek,így elúszna szép lassan a lakás.

Mit lehet csinálni?


2010. szept. 6. 15:23
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
De nem akarja eladni,sőt abba se megy bele h kifizessem(és akkor ezáltal én megvegyem a lakást-megjegyzem így sokkal járna9! Már ott tartok h összepakolok és elköltözök!! Csak akkor meg el vinné a banka lakást,mert tesóm miből tudná fizetni? nekem meg nem lenne pénzem arra h az albérletet mega lakáshitelt is fizessem. meg nem is akarnám mert minek,ha én benn se lakok?
2010. szept. 6. 15:43
 12/28 anonim ***** válasza:
90%

Szard le a házat meg a tesódat büdös kölkeivel együtt és költözz ideiglenesen valakihez,aztán majd megoldod,ba*z ki vele kicsit ,ott fog könyörögni h akkor inkább a másik verzió és sokszor a rokonok a banknál is rosszabbak.Amúgy tesód kihasznál és röhög a markába h mennyire buta tesója van akit használhat,cselédnek,bébicsősznek,a te nyakadra szülte kölkeit? Buli barátnő fontosabb neki mint a gyerekei?Szánalmas,minek szül az ilyen?

A tesód őszintén egy élősködő pénznyelő automata!

2010. szept. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
de sajnálnám a lakást hagyni csak ughy elúszni,meg az eddig befizetett pénzemet is :S
2010. szept. 6. 15:56
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Akkor továbbra is eszi a kajádat,meg rád passzolja a kölkeit.De ha mazochista vagy rajta.De előbb utóbb úgyis el fog mérgesedni a helyzet,Mert tesókádnak ez így tökéletes h te eltartod kölyköstül ő meg barátnőzik meg jól el van eszi kajádat,rádnyomja a 2 kölköt,te meg gürcölsz a semiért.Gratulálok egészségedre.
2010. szept. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

nagyon egyszerű, egyik előttem szóló is megmondta már: a bíróságtól kell kérni a közös tulajdon megszüntetését. Olyan nincs, hogy valakivel közös tulajdont lenne kötelező fenntartani. A közös tulajdon bírósági megszüntetését pont ilyen esetekre találták ki.

Vagy ügyvédhez mész (ez a jobb megoldás) vagy bemész a bírósági panasznapra, és ott eligazítanak az eljárás menetéről, és hogy hogy is kezdj neki, milyen papírok kellenek stb. Ne add fel! Nem lesz rövid, de van megoldás! A tesódat+a családját nem kötelességed eltartani, úgyhogy arra viszont keress egy átmeneti megoldást, hogy hogyan tudnád azt kiküszöbölni, h mindent neked kelljen fizetni. (rosszabb esetben írod mindet, és gyűjtöd a csekkszelvényt/átutalási papírokat, h te fizeted számlákat). Rádhagyja a kölkeit? Neked is jogod van a pihenésre, nem vagy te ingyen babysitter! Tudd meg, h hova megy, és fogd a gyereket, és vidd el a nyakára, hagyd ott őket. Szemétség a gyerekekkel? és ő nem szemét veled? Majd szülsz te is magadnak, és azt tutujgatod önszántadból, nem az övét kényszerűségből.

2010. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elég egyértelmű, hogy a testvéred élősködik rajtad és kihasznál. Persze, hogy minden normális érzésű ember vigyázna a gyerekekre, ha már ott hagyta őket.


A kaját meg tudod úgy oldani, hogy esetleg rendelsz, lehet már tűrhető áron is.


Gyorsan menj ügyvédhez, vagy panasznapra, mert a tesódnak (már ha lehet így nevezni...) nagyon jó így, ahogy van, ő aztán nem fog semmin változtatni.

2010. szept. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
Keményits be, ne vigyél otthonra kaját a melóhelyre rendelj, egyél szendvicset... de haza ne vigyél semmit és az ő kajáját edd, ne fizesd a tv-t, internetet, telefont tudom neked is kényelmetlen de ő van egész nap otthon és majd megunja a fejét ha nincs mit csinálni.
2010. szept. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

a tv-t és a netet ő fizeti,a többit én. Az a baj,nincs annyi pénzem h mindennap rendelgessek kaját. Sehogyse jövök ki gazdaságosan,mert ha PL. több napra veszek magamnak kaját,az is elfogy mert ő és a gyerekek megeszik.

Mondtam neki h bíróságra fogom vinni az ügyet,ha nem hajlandó elköltözni. DE ez akkora állat,azt mondja vegyek fel hitelt,és ne őt fizessem ki hanem abból költözzek el én! És akkor az én részem hol a lakásból? Meg azt mondja h az ő részét átfogja iratni az ő kiskorú gyerekeire,így nem fogom tudni jogi uton sem kitenni a lakásból. És azt mondja nekem h nyugodjak már le,mert hiába viszem jogi utra ő nem fog tudni engem kifizetni.

Most azon gondolkozom h bemegyek a bankba és meg mondom h ezentúl ne a számláról vonják le a hitelt,hanem csekket küldjenek. Aztán csinálok egy másik bank számla számot amit a melohelyen megadok h arra utalják a fizumat,és elöltözk.

Csak tényleg anynira sajnálom itt hagynia lakást h elusszon a semmibe. Anyuék ezért dolgoztak akkor?

2010. szept. 8. 07:35
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Költözz,a tesód kerek perc megmondta h mire számits tőle,állj a sarkadra,ja és ne add meg neki a uj cimedet mert képes utánad menni és otthagyni a gyerekeit rád,meg pénzt kunyerálni tőled.Sajnos a rokonok rosdszabbak a banknál is vérszió energia vámpírok,ez sajnos saját tapasztalat...


28N

2010. szept. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy a gyerekeire íratja. A tényen nem változtat. De szerintem mivel közös tulajdon a lakás a te bele eggyezésed nélkül nem írathatja rájuk. Ha pesti vagy tudok, olcsó becsületes tapasztalt ügyvédet ajánlani, ha írsz privit elküldöm az elérhetőségét, volt, hogy még tanácsadásért se kért pénzt ha utána hozzá mész, és nincs elszálva anyagiakkal. Ezek fenyegetőzések. Ne dőlj be neki. Ezt minden kép jogi útra kell terelni. Ne köss kompromisszumokat. Ne is beszélj vele ha nem muszáj, mondd meg neki majd az ügyvédeddel alkudozzon!
2010. szept. 8. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!