Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki tehetem a lakásból?

Ki tehetem a lakásból?

Figyelt kérdés

Szüleim meghaltak,tesómmal örököltük az 1+2 feles lakást. Nem jövünk ki túl jól,tesóm 2 gyerekes egyedülűlló anyuka,jelenleg gyesen van. Én dolgozok több müszakba,szinte mindent én fizetek(fenn maradó lakás hitel,rezsi-tesóm csaka tv,meg a net számlába száll be)még a kaját is én veszem meg(elméletileg mindneki magára főz,de mindig az én kajámat eszik,ha én eszek az övéből akkor a következő alkalommal már fel emelgeti ha én épp azt mondom nekem is kevés a kajám h ő bezzeg adott). nem igazán takarít,pedig aztán nem is dolgozik,már elegem van belőle,h szinte mindig lepasszolja nekem a gyerekeket h én vigyázzak rá. Fáradt vagyok munka után,ilyenkor mikor elvégzek itthon(főzök és takarítok) nem gyerekekre akarok vigyázni hanem aludni szeretnék. De hiába szólok,nem mond semmit,hanem elhuz itthonról barátnőzni,és arra eszmélek h egyedül vagyok a 2 gyerekkel. Elegem van. Mondtam neki veszek fel személyi kölcsönt és kifizetem a neki járó részt a lakásból,és kezdjen vmit az életével költözzön. De azt mondja h nem kell nekia pénzt,ő itt akar lakni és ehez joga is van. Már fontolgatom h akkor meg én költözök. De ő nem tud engem kifizetni(nincs melohelye így hitelt nem kap),lemondani a lakásról meg nem akarok,hisz az elmúlt 4 évben én fizettem a hitelt,sajnálnám a befektetett pénzt. Tesóm viszont,mivel munkahelye nincs nem tudja a hitelt a fizetni ha én elmegyek,így elúszna szép lassan a lakás.

Mit lehet csinálni?


2010. szept. 6. 15:23
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Elöntött a düh mikor olvastam!! Mit képzel a te tesód??

Én nagyon beolvasnák neki

2010. szept. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%
A saját testvéred és két gyereke is van, akik semmiről sem tehetnek, azért így elég durva lenne kidobni. Meg kell beszélnetek a közös anyagiakat, mert a háborúskodás hosszú távon semmire sem vezet.
2010. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%
És mire mennél vele? A kérdező se ment semmire.
2010. szept. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
bíróságot kérheted, hogy szüntesse meg a közös tulajdont...viszont remélem tudod, ha bizonyíthatóan te fizeted a lakás hitelét, akkor a tulajdonjogi arányok is változtak már ;) keress meg egy ügyvédet mindenképp
2010. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
ezt meg kell beszélnetek, mert ez nagyon rosz úthoz vezet.javasolnám az ügyvédet ő el tudná szedni neked a lakást.ha ő szemét veled te is legyél vele.
2010. szept. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
El kell adni a lakást, a tesódnak elővásárlási joga van. Ha ezzel nem kíván élni, megveheti más. A pénzt elosztjátok.
2010. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
32%

A helyedben elmennék albérletbe és hagynám neki a lakást. Muszáj lesz neki dolgozni, hogy meg tudjanak élni. Ha pedig eladja a lakást, akkor te megkapod a részed.

A másik oldal meg, hogy 2gyerek mellett nehéz munkát találni, főleg most. Ha nem akarsz nagyon kiszúrni vele és a gyerekeivel, akkor előbb próbálj normálisan beszélni vele.

2010. szept. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
ne viccelődjetek már, mindketten csak a saját fél lakásukat tudják eladni, az egészet csak közösen ...fél lakást meg ki a franc vesz meg, legfeljebb a másik tulajdonostárs
2010. szept. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Nem pénz nélkül akarom kidobni,a lakás árának a felét oda adnám neki.Abból egy darabig el tudna lenni amig nem talál munkát. Sőt,igaz h a válság miatt a lakást csak 7 millióra becsülték fel,de mondtam neki h annak az összegnek a felét adnám oda amenniyért annak idejn anyuék vették(8,5 millióért). De így is azt mondja h ő neki nem kell a pénz,és joga van ott lenni. De én meg már nem bírom elviselni ezt a helyzetet. Viszont ha én költözök akkor bukott a lakás. nem tudom mit lehetne csinálni. Jogi úton nem lehet kötelezni h fogadja el a pénzt és költözzön el?
2010. szept. 6. 15:36
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Először is részvétem szüleitek halála miatt.

Nem teheted ki, mert az övé is.

De ha nem akarja, akkor jogi úton is kérheted, hogy a közös tulajdont megszűntessétek.

Vagy az egyik kivásárolja a másikat.

Ha pedig ez nem megy, akkor eladjátok és osztoztok.

Nincs más verzió.

2010. szept. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!