Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lenéznek mert óvodásnak...

Lenéznek mert óvodásnak hisznek 24 évesen?

Figyelt kérdés

Szülő testvérének a családjáról van szó.

Az ő gyereke már egyetem alatt dolgozott, én nem. Jelenleg munkakeresés alatt vagyok.

Tény, hogy anyukám elkényeztet, mert egyke vagyok és a mindene. De szerinem sok férfit aki 40 éves is el van kényeztetve. Lényeg, hogy úgy érzem kis pisisnek néznek de nem nagyon értem miért. Az IQ/EQ nem függ össze azzal, hogy nem éltem meg meg olyan dolgokat amit az átlag. Sőt, mindig is érettebb voltam a korombelieknél.

De ők pont máshogy gondolják, ami eléggé idegesít mert ez kihat a kapcsolatunkra. Velem nem nagyon kommunikálnak ha van valami komolyabb dolog. Sőt, mostanában csak ha muszáj szinte. Engem sosem hívnak fel. Úgy érzem egyáltalán nem ismernek.

Rossz érzés velük lenni így, múltkor direkt kivertem a balhét mert már elegem volt, és nagyon jól esett, hogy 3 hónapig nem beszéltünk. Fellélegeztem. Aztán persze léptem, mert csak család.

De ennek ìgy mi értelme?


2021. dec. 8. 10:44
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lehúznak, ahhoz képest, hogy ők a legözelebbi családtagjaim és támogatniuk kéne. Nagyon rossz.
2021. dec. 8. 10:45
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Csak azért mert "család" nem kell erőltetni a jópofizást, ha amúgy nem jöttök ki. Ha összefuttok véletlen köszöntök, max váltotok pár szót és kész.
2021. dec. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

24 évesen itt durcizol mert nem tisztelnek

hát nem csodálom...

2021. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Én is hasonló cipőben járok, de én is azt mondom, ha nem akarnak keresni Téged, akkor hagyd a vérbe! Az erőltetett családi dolgoknak úgy nincs értelmi, ahogy van.
2021. dec. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
68%
Talán azért néznek ovisnak, mert úgy viselkedsz. Nem tetszik amit csinálnak? Mi lenne ha hiszti helyett egyenesen megmondanád nekik? De ugye ahhoz felnőtt módjára kéne viselkedni, nem úgy mint egy kölyök aki a földhöz veri magát a boltban, mert akar valamit...
2021. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
5: Nem csináltam semmit, nem tudom honnan szedted ezt az ordas ostobaságot. 😃😃
2021. dec. 8. 10:56
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem szükséged lenne egy minimális önreflexióra.

Azok alapján amit leírtál, teljesen igazuk van, infantilis a történet.

Egykorúak vagyunk egyébként.

Csak kíváncsiságból (de lehet segít megérteni a kontextust és segíthet hasznos tanácsod kapnod), milyen szakon végeztél, és milyen munkát keresel?

2021. dec. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Élelmiszermérnök. De ez miért segítene a válaszadásban?
2021. dec. 8. 11:24
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Segítet megérteni a kontextust, mert egy teljesen komoly szak, amivel szép karrier áll előtted, ilyen háttérrel komolyabban vehetnék az embert.

Arra gondolok, hogy én sajnos találkoztam már azzal rokonságban, hogy kevésbé vesznek valakit komolyan, mert olyan szakra jár, ami kevésbé elfogadott, gondolok én turizmusra vagy valamilyen képzőművészeti képzésre.

Ez csak megerősíti azt a gyanút, hogy néha tényleg adhatsz okot arra, hogy gyerekesnek tartsanak. Ettől függetlenül nem lehet így viselkedni senkivel, és sajnálom hogy ennek ki vagy téve, de mint problémát, érdemes lenne megvizsgálni, lehet csak jót akarnak Ők is, csak nem érzed a személyes érintettség miatt.

2021. dec. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Ezt a kérdést csak én nem értem? Írj már valami konkrétat! Amúgy meg engem egyáltalán nem érdekelne felhívnak-e, vagy sem.
2021. dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!