Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőknek egy vezeték nevük...

A szülőknek egy vezeték nevük van, de a gyerekeknek más. Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Elég furcsa egy kérdés, de szeretnék valami választ kapni erre. Van egy srác, akit nem nagyon ismerek, ezért utánanéztem pár dolognak (magyarul kémkedtem XD) Az a helyzet, hogy van még 2 testvére és ugye a szülei. A szüleinek van egy vezetéknevük pl. Gáll az egyik gyermekük is ezt a vezeték nevet kapta meg (fiú) a lány meg az említett srác már teljesen más vezetéknevet kapott pl. Kiss szóval nem tudom, hogy ez hogy lehetséges és keresem rá a választ :)
2021. dec. 5. 10:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
51%

10!


Csak szólok, ha így lenne, épp nem lehetne más a vezetékneve.

2021. dec. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

11!


Ez az örökbefogadástól is függ. Lehet szimplán nevelőszülők, és csecsemő kora óta ott a gyerek velük, mert mások nem fogadták örökbe. Én ilyen családot ismerek, ott a vérszerinti szülők nevét viselik a gyerekek, hiába van náluk 3 hetes kora óta a lány, aki mostanra 20 éves, a többi kicsit nagyobbacskán került oda, de szintén…


Viszont kérdező szerint az apja meg a fia le sem tagadhatják egymást, ezért 10-es válaszoló válasza sem épp helytálló.

2021. dec. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

12!


A nevelőszülő és az örökbefogadó szülő nem ugyanaz. Az örökbefogadásnál a gyerek új születési anyakönyvi kivonatot kap, és az örökbefogadó szülők névéi kerülnek be az anya és az apa rovatba. A gyerek vezetékneve pedig ezek egyike vagy kombinációja lehet, harmadik név nem.


A nevelőszülő pedig csak neveli a gyereket, onnan bármikor elhelyezhető, semmi joggal nem -bírnák vele kapcsolatban.

2021. dec. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Nem is írtam ilyesmit… Csak, hogy ott van 20 éve és nyilván nem egyezik a vezetéknevük pont amiatt amit te is írtál. Én egy fentebbi kommentre reagáltam.
2021. dec. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

"Ez az örökbefogadástól is függ. Lehet szimplán nevelőszülők, és csecsemő kora óta ott a gyerek velük, mert mások nem fogadták örökbe."


Örökbefogadás egy fajta van. Köze nincs a nevelőszuloseghez

2021. dec. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
23%
Nem elemeztem ki jogszabályilag húha :D a lényeg attól ugyan az, más neveli normális családi körülmények között, nincs örökbefogadva, de nem állami gondozott a szó szoros értelmében, nem egyezik a vezetéknév.
2021. dec. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

16!


Hát de, állami gondozott, akit nevelő szülőknél helyeztek el.

2021. dec. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%
Oda van írva, hogy nem a szó szoros értelmében. De forgass ki mindent nyugodtan :D Az, mert az… de nem egy nevelőotthonban csücsül, hiszen ha valaki meghallja az állami gondozott szót annak az jut róla eszébe, és nem egy család, akinek az állam fizet ezért. Nem kell nekem elmagyaráznod nem egy ilyen családot ismerek :)
2021. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!