Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőknek egy vezeték nevük...

A szülőknek egy vezeték nevük van, de a gyerekeknek más. Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Elég furcsa egy kérdés, de szeretnék valami választ kapni erre. Van egy srác, akit nem nagyon ismerek, ezért utánanéztem pár dolognak (magyarul kémkedtem XD) Az a helyzet, hogy van még 2 testvére és ugye a szülei. A szüleinek van egy vezetéknevük pl. Gáll az egyik gyermekük is ezt a vezeték nevet kapta meg (fiú) a lány meg az említett srác már teljesen más vezetéknevet kapott pl. Kiss szóval nem tudom, hogy ez hogy lehetséges és keresem rá a választ :)
2021. dec. 5. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Gondolom, volt egy előző apa, az anyjuk meg felvette a mostani férje nevét. Talán ez a legegyszerűbb magyarázat.
2021. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Nem ugyanaz az apa. De ezt nem verik nagydobra, magukat egy családnak tekintik.
2021. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Hanna S ***** válasza:
19%
Vagy az is lehet, hogy a Gáll vezetéknevű fiú a saját gyerekük és a másik kettőt örökbe fogadták.
2021. dec. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az egész gyerek ugyan úgy néz ki, mint az apjuk, szóval le sem tagadhatnák, hogy egy apjuk van. Szóval még mindig nem értem az egészet. Azért köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. dec. 5. 10:19
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
Az örökbefogadott gyermek az örökbefogadó családi nevét viseli.
2021. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Az anya nevét viseli.

Nem tetszett neki a vezetékneve és megváltoztatta

2021. dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem voltak még házasok, nem írtak apasági nyilatkozatot a születéskor, így az anya nevét kapta, aztán maradt is így.
2021. dec. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%
Nekem volt egy olyan osztálytársam akit nem voltak hajlandók az apja nevére anyakönyveztetni apasági híján plusz mert az anyja még férjén volt papíron, ezért az ex férj vezetéknevét kapta. Nem mentek utána, hogy megváltoztassák, elfogadták így, aztán ő meg élt vígan az anyja volt férje vezetéknevével.
2021. dec. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
89%

Ez is egy opció (konkrétan tudok is ilyenről):


A pasi Kiss volt, lett a Kiss nevű gyerekük, utána a pasi felvette a felesége nevét és lett Gáll.Így aztán az utána született gyerekek is Gállok.

2021. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%
Örökbefogadták legnagyobb eséllyel.
2021. dec. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!