Mi értelme van ennek az egymás nevét felveszegetjük őrületnek?
Hadd csinálják. Legalább van esélyük egy normális vezetéknévre, ha olyan hülyeség a sajátjuk, hogy kín viselni. Például ismerek Bugyi meg Húgy vezetéknevű embert meg hasonlókat. Azt én is lecserélném, szánalmasan hangzik bocs.
A magam részéről nem támogatom a név felvételt egyáltalán, anyám neve lenne az egyetlen, amit felvennék, de meg vagyok békélve apáméval is(csak apámmal nem).
De most komolyan, hadd csinálják. A gyerek le tud venni neveket a kötőjeles formából, választhat, hogy ha házasodik, akkor melyik maradjon ott, nem lesznek végtelen kötőjeles formák. Aki meg nem akar felvenni, azt sem kényszerítik.
Eleve nem értem, miért nem változtathat nevet az ember rugalmasabban. Semmi jelentősége nincs ennyi biometrikus meg egyéb adat mellett. Megmarad születési névnek az, amit kapott és ami az anyja születési nevével az egyedi azonosítója, a többi meg nyugodtan lehetne olyan, amilyet csak szeretne. Házasság nélkül is.
"Híres emberek,sportolók,színészek sem veszik fela férjük nevét"
dehogynem, csak te nem tudod. ha a lanyori nevukon lettek hiresek, akkor ugy maradnak hiresek, de rengeteg angol szinesznorol nem is tudod hogy a vezetekneve a sajatja-e. pl Lucy Lawless nem a lanykori neve hanem az elso ferjee. Demi Moore ugyanez
Én felvettem a férjem vezetéknevét az enyém elé kötőjellel. Mindkettőnknek egyszerű vezetékneve volt, így nem egy Milánovics-Csákberényi lett a végeredmény.
Azért vettem fel, mert nekem ez a hozzátartozást jelenti és büszkén is viselem. Soha nem érdekelt más mit gondol. A gyerekünk viszont csak az ő vezetéknevét kapta meg, bőven elég. Nekem van öcsém, majd az ő gyerekei "továbbviszik" a mi családnevünket. De ha nem lenne fiú testvérem se izgatna különösképpen. Nem adnám a gyerekeimnek a kötőjeles nevet.
Aki felveszi a férje nevét kötőjellel,az miért a saját neve elé rakja egy idegen nevét?
Akkor már miért nem a 2.az idegen vezetéknév?
47-es: Nekem a férjem nem idegen. Jobban ismerjük egymást, mint bárki mást ezen a világon. És szerintem úgy logikus, ha pl Nagy Mária voltam, akkor Kovács-Nagy Mária leszek. Így a leánykori név ugyanúgy ott marad "egyben" egymás után. De ezt egyébként mindenki el tudja dönteni magának szerintem.
A gáz tényleg az, mikor elválik a házaspár és a nő megtartja a férjezett nevét. Én ezt törvényileg nem engedném..
#49
igen,így utólag belegondoltam,hogy így logikusabb,mert így megmarad a lánykori neved,egymás után legalább.
Viszont tök fura,hogy a férj ne veszi fel a feleség nevét,ilyen kötőjeles formában,mondjuk ezen logika alapján,akkor ő is előre vinné a házastárs nevét,akkor meg keresztben lenne,még hülyébben hatna:D
Van egy nagynéném,hosszabb ideig,nem voltam vele kapcsolatban,gyerekkoromban láttam utoljára.
Egyszer menni akartam hozzá,kórházi látogatás,mondom a nevét a portán,erre azt mondják nincs ilyen betegük:)
Akkor tudtam meg,hogy 30 éve elvált férje nevét viseli:D
Azt gondoltam,ha már elvált,akkor a saját nevét visszaveszi.
Ő azzal indokolta,hogy mivel a gyerekeinek is ez a vezetékneve,ezért tartotta meg.
Hát érdekes mindenesetre.
Nekem olyan fura lenne megváltoztatni a nevemet,igaz én férfi vagyok,de mégis van egy születési neve az embernek.
Az osztálytársaim most kezdenek férjhez menni,és hát volt,hogy valakit nem találtam meg közösségi oldalon,mert férjhez ment,és már nem az a neve.
Ezért fura,mert a régi ismerősök azon a néven ismernek,amivel születtünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!