Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam nagyon rossz. Mit tegyek?

A fiam nagyon rossz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyton verekszik és nem hallgat ránk. Még csak 14 éves de már voltak komolyabb ügyei is. Egyszer annyira megvert egy másik fiút, hogy kórházba került. Máris behívott az osztályfőnök. A fiam nem tudott róla, hogy bemegyek és a szemem láttára verekedett az egyik osztálytársával elég durván. Ő is vállas egy kicsit meg akivel verekedett az is az. A kukát is összetörték, a fiamnak betört a feje és és tiszta vér lett ott a terem elejében a padló, a másik fiúnak eltört a keze és sebei lettek. Biztos, hogy nem azért csinálja, hogy menő legyen. Nem szerette soha azokat a nagymenőket...és ő amúgy is olyan, hogy csendbe van (amúgy is csendes gyerek volt mindig) és akkor kezdi el amikor nem számítanak rá. Néha elbeszélgetünk vele esetleg 1-2× kiabálunk...a párom általában fekvőtámaszokat csináltatott vele most már csak beszél vele. Mondjuk olyan is van, hogy kap egyet kettőt de hát nem segít semmin. Hiába jár focizni (régen birkózni is járt) mindig ilyen volt. Az oviban is verekedős volt de akkor sem tudtunk mit csinálni vele. Ez már a 3. iskola amibe jár. A tanárok nem szeretik pontosan ezért. Tavaly vagy tavalyelőtt az egyik tanár hazaküldte, ő felvette a táskát és hazajött tényleg. Meg ha neki azt mondják, hogy vagy figyeljen vagy menjen ki akkor kimegy. Foglalkoztunk vele régen is és most is. Nem tudom miért csinálja ezt. Ha szépen, határozottan megkérem, hogy viselkedjen akkor csak néz. Szerintetek mit csináljak?
2010. szept. 3. 19:30
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Odaírtam, hogy csak 1-2× kiabálunk vele. Amikor egyáltalán nem érdekli, hogy mit beszélünk neki. Én nem szoktam megütni. Általában leülünk vele beszélgetni de soha nem mond semmit. Van olyan is, hogy megfordul és elmegy. Amúgy igen, szeretjük. Ha nem szeretném/szeretnénk akkor nem tartanám el és nem érdekelne amit csinál. Mi sem szoktunk verekedni. Néha szoktunk veszekedni de annyit mindenki szokott.
2010. szept. 4. 08:56
 12/20 anonim ***** válasza:

Persze nem szabad a gyerekekkel kiabálni, de jelentkezzen a szülő akinek kamasz gyereke van és még sose kiabált vele, a szülő is csak ember.

Egyébként szerintem is próbáljátok meg a pszihológust.

2010. szept. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Bocsi, nehogy félreértsd, én nem támadni akarlak, segíteni szeretnék, csak elég kevés volt az infó, és elég egyoldalú, ezért gondoltam több dologra, de persze te tudod, melyiknek van alapja.


"Amúgy igen, szeretjük. Ha nem szeretném/szeretnénk akkor nem tartanám el és nem érdekelne amit csinál."


A kérdésem még mindig fennáll: ki is mutatjátok? Ő tudja, hogy szeretitek, és hogy fontos nektek? Pl. mikor mondtad neki utoljára, hogy szereted?

Gondolom a viselkedése miatt sok a veszekedés (érthető módon), de HA nagyjából ennyi a kapcsolatotok, honnan tudhatná, hogy szeretitek? Még egyszer elmondom: néma gyereknek anyja se érti a szavát... talán csak figyelemkeltés az egész.

2010. szept. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Mindig kedves vagyok vele, és régebben ha valami baja volt mindig elmondta. Mostanában nem szoktam mondani, hogy szeretem. De mindent megteszek érte és ezt ő is tudja.
2010. szept. 4. 19:26
 15/20 anonim ***** válasza:

„Mindig kedves vagyok vele, és régebben ha valami baja volt mindig elmondta.”

Aha, szóval valami változott, már nem úgy mennek a dolgok, mint régebben. A következő mondatoddal el is árulod, mi:

„Mostanában nem szoktam mondani, hogy szeretem.”

Hoppá. Gondolom ez nem csak ennyit jelent, hogy ezt nem mondod, hanem egyébként is kevésbé mutatjátok ki... a gyerek sokkal gyakrabban hallja azt, hogy „miért verekszel, nem lesz így ember belőled, normális ember így nem viselkedik, szégyenbe hozol minket, nem segít rajtad semmi, viselkedj ember módjára” (nem tudom a konkrét szavaidat), mint azt, hogy „szeretlek”. Csoda, hogy nem érzi a szeretetet? Hiába szeretitek, ha nem mutatjátok neki.

„De mindent megteszek érte és ezt ő is tudja.”

Mégis honnan? Gondolatolvasó? A pozitív megerősítés mindenkinek veszettül sokat számít, az élet minden területén. Pláne a családon belül. Ha nincs pozitív megerősítés (akár munkában, akár magánéletben), akkor az ember csalódott lesz, elveszti a hitét saját magában, és ezt ki-ki vérmérsékletének megfelelően reagálja le.

2010. szept. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ne vádaskodj, ne okoskodj látatlanban, 78%! Fix, hogy neked nincs kamaszgyereked! Ne kelts önvádat abban, aki erre nem adott okot, mert erre van a legkevésbé szüksége!
2010. szept. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted ok nélkül viselkedik így? És szerinted nem a szülő a hibás, ha már óvodáskora óta képtelen megnevelni? Persze, lehet inkább sajnálgatni a kérdezőt, ahelyett, hogy megkeressük az okot, de akkor biztos, hogy így is marad a gyerek. Ha önvád kell ahhoz, hogy a szülő változtasson, hát akkor legyen önvád!
2010. szept. 5. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Milyen alapon jelented ki, hogy a gyerekkel bármi probléma van, az a szülő hibája? Hány olyan esetről hallani , hogy ugyanabban a családban több gyerek van, akik ugyanazt a nevelést kapják, és az egyik rossz útra tér. Nem minden múlik a nevelésen! Különben sincs szülőképző egyetem, hogy mindent meg lehessen tanítani. Hogy a kérdező szereti a gyerekét és gondosn törődik vele, ahhoz nem fér kétség. Egy kamaszfiúnak nem kell szerelmi vallomást tenni, a szülő az egész lényével nevel, nem szavakkal. Az ilyen, a szülő által megoldhatatlan esetek megtámogatására képezték ki a pszichológust. A kérdező megtette az első lépést a megoldás felé, hogy tőlünk tanácsokat kért, mi azt tanácsoltunk neki, hogy forduljon pszichológushoz, vagyis szakemberhez. Ezt fogja tenni, mert a problémát meg akarja oldani. És a pszichológus mint szakember veled ellentétben nem fog azonnal ítéletet mondani, hanem több órát fog minden résztvevővel beszélgetni és teszteket végezni, hogy felelősen feltárja az okokat, és sokat fog gondolkozni azon, merre induljanak a megoldás felé vezető hosszú úton.
2010. szept. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

„Hány olyan esetről hallani , hogy ugyanabban a családban több gyerek van, akik ugyanazt a nevelést kapják, és az egyik rossz útra tér. Nem minden múlik a nevelésen!”

Ha ugyanazt a nevelést kapják, nem csoda… minden gyereket nemre, korra, jellemre való tekintettel kell nevelni, nem „sablonra”. Egyébként szerintem egy ember se tudja ugyanazt a nevelést nyújtani minden gyerekének…

És sajnos de, bármennyire is nem tetszik neked, a problémás gyerekek 99%-ánál a szülőben, a nevelésben van a hiba, előbb-utóbb mindig kiderül. A maradék 1%-nak szervi problémája van, rájuk persze ez nem vonatkozik.


„Egy kamaszfiúnak nem kell szerelmi vallomást tenni”

Persze, hogy nem kell, valószínűleg nem is értené, mi van =) De igenis éreztetni kell vele, hogy szereted. Hány olyan van, hogy egy szülő minden anyagi dolgot megad a gyerekének, közben meg annyit nem tud kimondani, hogy „szeretlek”. Szerinted ez rendben van?


„És a pszichológus mint szakember veled ellentétben nem fog azonnal ítéletet mondani, hanem több órát fog minden résztvevővel beszélgetni és teszteket végezni”

Voltál már te állami pszichológusnál, pszichiáternél? Öt perc/fő. Dehogy beszélget ő több órát minden résztvevővel… kitöltet egy tesztet, az alapján beskatulyáz, majd képzettségtől függően odalök valami megoldásfélét/gyógyszerez.

2010. szept. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Igen agresszív és kötözködő vagy, verbálisan legalább annyira, mint a kérdező fia fizikálisan. És ez annál cseppet sem jobb. Csak nem rontottak el valamit a szüleid a nevelésedben?
2010. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!