Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A fiam nagyon rossz. Mit tegyek?

A fiam nagyon rossz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Folyton verekszik és nem hallgat ránk. Még csak 14 éves de már voltak komolyabb ügyei is. Egyszer annyira megvert egy másik fiút, hogy kórházba került. Máris behívott az osztályfőnök. A fiam nem tudott róla, hogy bemegyek és a szemem láttára verekedett az egyik osztálytársával elég durván. Ő is vállas egy kicsit meg akivel verekedett az is az. A kukát is összetörték, a fiamnak betört a feje és és tiszta vér lett ott a terem elejében a padló, a másik fiúnak eltört a keze és sebei lettek. Biztos, hogy nem azért csinálja, hogy menő legyen. Nem szerette soha azokat a nagymenőket...és ő amúgy is olyan, hogy csendbe van (amúgy is csendes gyerek volt mindig) és akkor kezdi el amikor nem számítanak rá. Néha elbeszélgetünk vele esetleg 1-2× kiabálunk...a párom általában fekvőtámaszokat csináltatott vele most már csak beszél vele. Mondjuk olyan is van, hogy kap egyet kettőt de hát nem segít semmin. Hiába jár focizni (régen birkózni is járt) mindig ilyen volt. Az oviban is verekedős volt de akkor sem tudtunk mit csinálni vele. Ez már a 3. iskola amibe jár. A tanárok nem szeretik pontosan ezért. Tavaly vagy tavalyelőtt az egyik tanár hazaküldte, ő felvette a táskát és hazajött tényleg. Meg ha neki azt mondják, hogy vagy figyeljen vagy menjen ki akkor kimegy. Foglalkoztunk vele régen is és most is. Nem tudom miért csinálja ezt. Ha szépen, határozottan megkérem, hogy viselkedjen akkor csak néz. Szerintetek mit csináljak?
2010. szept. 3. 19:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Hmm... nos, ez lehet, hogy nálatok nem így van... de:


A gyermek viselkedése gyakran szorosan összefügg a két szülő kapcsolatának milyenségével.

Kísérletek bebizonyították, hogy amint a viselkedészavaros gyermekek szülei közti konfliktusok megoldódtak, a gyermekek viselkedése drasztikusan pozitív irányba tolódott el. Legyen szó 5-6 vagy éppen egy tizenévesről.


Ebből kiindulva, tedd fel magadban a kérdést: vajon ideális-e a kapcsolatod a pároddal?


Ha igen, akkor a probléma gyökere máshonnan ered.

2010. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%

Ne haragudj, 2 dolgot is fogok írni, amiért utálni fogsz.

1.) Szerintem vagy üljetek le vele és beszéljetek meg mindent, vagy (leírtad, hogy sajnos nem segít) tehát pszichológushoz kéne járatni.

De valahogy úgy, hogy nem beállítani, hogy pszichológus, hanem valami más...

Igazából én nekem szimpatikusak ezek a fiúk, ilyen verekedős, de kedves. Mag tud védeni engem.


2.) Kíváncsi vagyok én is, hogy ezen kívűl, mit lehet tenni a gyerekkel.


13/L

2010. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

* Mag=Meg, bocsi


2. voltam

2010. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

És ne haragudj, ezt is félre írtam:


16/l vagyok


2.

2010. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Jó a kapcsolatunk. Van egy húga is és ő is teljesen normális. Szóval most már tényleg nem tudom. Talán tavaly behívta a páromat, a fiamat és engem az osztályfőnöke és mondta a pszichológust de nagyon nem szeretne oda menni. Pedig lehet, hogy az lesz a vége...
2010. szept. 3. 19:46
 6/20 anonim ***** válasza:

Igen, az lenne a legkézenfekvőbb. De mielőtt elviszitek, feltétlenül tisztázzatok bizonyos berögzött sztereotípiákat:


- a pszichológus nem "dilidoki"

- épelméjűekkel foglalkozik, akiknek olyan lelki eredetű problémája van amit nem tudnak egyedül megoldani


Még talán az is visszatarthatja, hogy szégyellené mások előtt. Biztosítsátok, hogy ha akarja, senki nem fogja megtudni rajtatok kívül.

2010. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A pszihológus azért nem a világ vége, neked sem kellene valami rossz dolognak fefognod és akkor lehet hogy ő is kevésbé látná annak.

Inkább most járjon el azért mert ti elkülditek, minthogy valakinek súlyos baja legyen és nagyobb bajba keveredjen a fiad. Már 14 éves, nem ovis szóval szerintem az ha verekszik (mármint nem önvédelemből ha tényleg kell, hanem elég gyakran)az elég nagy baj én javaslom, hogy kérjetek segítsét, mert azzal hátha tudtok neki segíteni, ha meg nem akkor majd kiderül, de érdemes megpróbálni.

2010. szept. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is a pszichologus lenne a legjobb ötlet..:S Sajnos ezt valószinuleg egyedül nem fogjátok tudni mgoldani:S
2010. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Mindenképpen minimum pszichológus, őneki se jó ez az állapot. Alapból magasabb az agressziószintje és/vagy nem tudja kordában tartani, ez hormonális vagy agyi elváltozás is lehet, nem egyszerű viselkedészavar, ha már óvodás korában is ilyen volt és nem családi problémákra reakció. Akár pszichiáter is elkel, aki visszanyúl egészen a születése előtti időszakra, keressetek internetes fórumokon lakóherlyetekhez közeli másoknál beváltat. Ezt az agressziót kemény munkával mindenképpen csökkenteni kell, mert így rendőrségi ügyei lesznek.
2010. szept. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Pszichológus. Ő erre szakosodott. Csak aztán ne döbbenj meg, ha kiderül, hogy a nevelésében vannak problémák, és Te nem csinálsz valamit jól. Mert az esetek 99%-ában ez így szokott lenni.


A gyerek egy tükör, azt csinálja, amit a szüleitől lát. Nem feltétlenül a verekedést, de az agresszív problémakezelést. Úgy látszik, valakinek körülötte ez a problémakezelési módszer nagyon bejön, és ezért leutánozza. Gondolom ezt ebből:

"Néha elbeszélgetünk vele esetleg 1-2× kiabálunk...a párom általában fekvőtámaszokat csináltatott vele most már csak beszél vele. Mondjuk olyan is van, hogy kap egyet kettőt de hát nem segít semmin."

A kiabálásra, és a pofonokra SOHA nincs jó kifogás. Ha így próbáljátok meg kezelni a vele felmerült problémákat, csodálkoztok rajta, hogy később ő is ezt a módszert használja a saját problémáinál?


Vagy simán figyelemfelkeltés, ezen se csodálkoznék, mert azt írod, egyébként csendes gyerek. Szeretitek ti azt a gyereket, vagy csak eltartjátok? És ha tényleg szeretitek, ki is mutatjátok ezt felé? Mert tudod, néma gyereknek anyja se érti a szavát...

2010. szept. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!