Mit lehet tenni abban az esetben ha a családban az egyik
testvér a saját nevére íratta a többi testvér tudta
nélkül a családi házat, viszont a szülők nem élnek
és soron lenne a ház eladása?
Ilyen félinformációkra nehéz választ adni.
Mikor került az ő nevére a ház? Milyen jogcímen? Ha nem tudod, akkor nézd meg a tulajdoni lapon!
2021. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
#20 Igazad van. Azt akartam írni, hogy miért nem a testvérét kérdezi meg róla, hogy miért íratták a szülei az ő nevére a házat.
2021. okt. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
23/32 A kérdező kommentje:
Nem a testveremről van szó hanem a családomban van ez a helyzet. De úgy történt nem most, pár éve hogy valami összeget kellett volna a szülőnek fizetni de kérni nem akart és akkor az egyik testvér mondta hogy fizeti de csak akkor ha a nevére íratja a lakást. És ez így is lett. Van ügyvéd ismerősöm ennek utána járok mindenképp. És bocsi nem volt még hagyatéki se végrendelet csak ezzel nem vagyok képbe hogy halál után mennyi időre vannak ezek.
Milyen tudta nélkülről beszélsz? Most mondod, hogy tudta. És az se úgy működik, hogy a testvér besétál a földhivatalba átíratni, hanem kölcsön, adásvételi vagy ajándékozási szerződést kötnek teljesen hivatalosan.
2021. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
Akkor itt semi probléma és jogi visszaélés nincs. "összeget kellett volna a szülőnek fizetni de kérni nem akart és akkor az egyik testvér mondta hogy fizeti de csak akkor ha a nevére íratja a lakást". Szimpla üzlet.
Ha jól értem még a szülő élt és ő íratta rá a gyerekére, annak fejében, hogy kifizetett neki, helyette egy nagyobb összeget. Akkor itt semmi probléma. Mindenki azt csinál életében a pénzével amit akar. A gyereke meg ne ácsingózanak arra az örökségre ami még nincs, vagyis akkor még nem volt.
2021. okt. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
Ez - a szülö helyett kifizet nagobb összeget és cserébe megkapja a házat - jogi szempontból annyit jelent, hogy megvette a házat. Ettöl kezdve az ö tulajdona, semmi módon nem lehet megtámadni sem, föleg, mert hivatalsoan, ügyvéd elött készített adásvételi szerzödéssel kapta meg.
2021. okt. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
Tehát az egyik testvér kifizette a szülők adósságát - ami így nem terhelődött az ingatlanra, nem került végrehajtás alá -, cserébe megkapta a házat.
Amit a kérdező úgy fordít, hogy ez a testvér "mindent magának akarna".
Nos, kérdező, te is kihúzhattad volna a szüleidet a bajból, és most a tiéd lenne az ingatlan. Ha akkor nem voltál sehol, most már ne akarj semmit.
2021. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
Egyenlően miért kapna a többi testvér? Hol voltak, mikor anyagi segítségre volt szüksége a szülőknek? Sehol nem voltak.
Nem írtál konkrét összegeket, de legjobb esetben is (ha ajándékozás volt papíron) csak köteles rész jár a többi gyereknek, nem egyenlő osztozkodás.
A másik, hogy papíron is megvette a tesó az ingatlant, akkor pedig semmi nem jár nektek.
2021. okt. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
A többi testvér irányába a köteles rész visszamenőleg 10 évig érvényes! Tehát pl. van a szülő és két testvér, és a szülő az egyik gyerek nevére íratja a házat hogy a másik ne örököljön, hogyha a szülő 10 éven belül hal meg, akkor a kisemmizett gyerek még bőven megtámadhatja az örökséget, akkor is, ha az már a mindent ellopó testvér nevén van akár 9 éve is. És ilyenkor ő is kap belőle. Igen ilyenkor a köteles rész jár, nem az egész összeg, de ha 2-nél többen vannak testvérek akkor az már általában szinte az egész összeg (mert a köteles rész 30%, de 3 testvérnél már ugye 33% jár egy-egynek, négy testvérnél 25-25, stb.)
2021. okt. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
#29: Szerintem olvasd vissza az utolsó kommenteket. Nem volt itt semmi kisemmizés!
2021. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: