Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet valakit kivizsgálta...

Hogy lehet valakit kivizsgáltatni, ha nem hajlandó magától elmenni orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap az egyik haverom apjánál volt egy nagyon rossz élményem.


Összetalálkoztunk a haverom anyjával és szó szerint nekünk esett (főleg a haveromnak) egy faklumpával, hogy ő mennyire életképtelen, bánja hogy megszülte és vagy fél óráig nem hagyta abba az üvöltözést meg a szidalmazást (azt én is kaptam) és teljesen agresszív volt.


Nyilván meg tudtuk volna magunkat védeni, de sem testileg sem lelkileg nem fogunk bántani egy 73 éves öregasszonyt. Kérdeztem akkor a haveromat, hogy ez mióta megy így. Akkor mondta, hogy gyerekkora óta, igazából mostanra lett mégrosszabb a helyzet.


Nem velük él, de megy nekik minden nap bevásárolni meg az apjának segíteni néhány dologban (ezért mentem én is, hogy segítsek bútort cipelni).

Mondta, hogy fogalma sincs mit csináljon, mert amióta stroke-ja volt az anyjának (1 hónapja) azóta agresszívebb szóban is és tettlegességben is.


Nem tudom hogy tudnék neki segíteni, mert szerencsétlen nagyon maga alatt van már egy ideje és most mát tudom, hogy miért.


Javasoltam, hogy vizsgáltassa ki az anyját, de (szerencsére) én ennek nem tudom mi a pontos menete és ő sem.


Szóval minden tanácsot szívesen fogadnék.


Köszönöm.


2021. okt. 19. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy, feltéve, hogy nem áll gondnokság alatt.

A következő ilyennél max mentőt tud hívni, elvitetni a pszichiátriára, ahol ideig-óráig benttartják (vagy nem), kap gyógyszeres kezelést (vagy nem), de érdemes lenne elindítani a gondnokság alá helyezését, mert így még otthoni elhelyezést sem fognak tudni neki intézni, és mire egy megfizethető otthonban sorra kerül, bőven lesznek még problémák.

2021. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A leírt esetben még sehogy az egyes ahogy írta, kb ugyanez volt a gondolatom.
2021. okt. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amíg cselekvőképes felnőttnek minősül, addig lényegében sehogy. Hosszú távon a gondnokság alá helyezés a megoldás valószínűleg. Vagy rá lehet hívni a mentőt is, de annak csak addig van értelme, amíg a rohamai (vagy minek hívják) fennállnak addig, amíg a mentő kiér. Ha kedvesen beszélget és kávéval kínálja a mentősöket, nem biztos, hogy beviszik.
2021. okt. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első körben próbáljon beszélni a mama háziorvosával és tőle kérjen tanácsot. Valószínűleg ő jobban fogja tudni, hogy mit lehet tenni ilyen esetben.

Lehet érdeklődni a gyámügynél is, hogy mi a menete és mik a feltételei egy esetleges gondnokság alá helyezésnek.

Ezekről a helyekről kapott információkat összevetni, átrágni és azok alapján csselekedni.

2021. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Most elvileg beszélni fog a háziorvossal, aztán meglátjuk.
2021. okt. 20. 08:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha rohama van, hívja ki a rendőrséget, sírjon nekik egy sort, hogy ők ezt már nem bírják, orvosi kezelés kellene neki, ők megszánják, kihívják a mentőt, mert mama agresszív, elviszik a kórházba pár napra leszedálni, aztán az orvossal beszélhet, hogy kezelésre írja elő.


Vagy beszél a háziorvossal, hogy mit lehet tenni.

2021. okt. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!