Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy érhetném el a kivizsgálta...

Hogy érhetném el a kivizsgáltatását egy szakemberrel?

Figyelt kérdés
Most annyira nem mennék bele a részletekbe, a lényeg, hogy az anyám elég nagy valószínűséggel narcisztikus személyiségzavaros. Van bármi mód arra, hogy egy szakemberrel elbeszélgessen, kivizsgálják, ha ő biztosan nem akarná és ellenkezne? Illetve egy válópert mennyire befolyásol, ha az egyik illetőről kiderülne, hogy komoly mentális betegséggel küzd? (amivel talán a hazugságait is le lehetne leplezni)

2021. aug. 8. 00:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Már azon gondolkodtam, hogy eljátszom ezt a jelenetet, mert semmi esélyt nem látok rá, hogy másképp megvalósítható lenne😂

[link]

2021. aug. 8. 00:38
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Apád bármikor elválhat tőle, és élhetsz vele boldogan. Ehhez semmit nem kell bizonyítani, csak kijelenteni, hogy nem akar vele élni.

Gondolom erről szó nincs, úgyhogy készülj arra, hogy költözz, ha majd korban, és anyagilag megteheted.

2021. aug. 8. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem konkrétan ön- és közveszélyes, nem lehet őt semmilyen kivizsgálásra, kezelésre kényszeríteni.
2021. aug. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Sehogy, ha egyszer nincs ra szüksége.
2021. aug. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
A narcizmus nem betegség, csak személyiségzavar. A törvény sem kezeli betegként a nárciszokat. Nem mentális betegség. Le kell tőle lépni, máskülönben 20 évvel hamarabb meghaltok, mint egyébként. Az állandó feszültség öl.
2021. aug. 8. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
Minek szakember, ha itt vagy te, hogy diagnosztizálj?
2021. aug. 8. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenképp elválnak, a vagyonmegosztással kapcsolatban vannak gondok, mert az ő nevén van a ház és hagyjuk mennyi pénzzel járult hozzá a felépítéséhez...Emellett random kihívja apámra a rendőröket a nagy semmiért, konkrétan 2-3 főből álló hadsereget "szervez" ellene, nyilvánosan hazugságokat terjesztenek róla, ilyesmiket, hogy veri meg terrorban tartja őt...De amíg mindent finanszírozott neki, addig jó volt. Plusz nem tudom hány évig csalta titokban, miután ez kiderült, azután 2 évig mindkét félt hülyítette, engem sajnos beavatott, zsarolt, de mindegy, tudnék még órákig mesélni. A lényeg, hogy mióta ez zajlik, apukám szívbeteg lett, nekem evési zavarom volt 6-7 éve, 5 éve komoly bélbetegségem van(amikhez nagyban hozzájárult a pszichológusom szerint), tehát nagyon is ártalmas másokra nézve, de gondolom ezt sehogy sem lehet bebizonyítani. Én már nem otthon élek hálistennek, de ha meglátom görcsbe rándul mindenem, nem tudom elviselni. Kedves 6/6, tehetsz gúnyos megjegyzéseket, nem vagyok pszichológus, de jártam már több szakembernél és alapvetően érdekel a pszichológia, valamilyen szinten tanultam is, de ha átélted volna azt, amiket én mellette, egy teljesen elbaszott, szomorú gyerekkort, akkor nem kérdőjeleznéd meg amit írok. Elég sok időt töltöttem vele ahhoz, hogy tudjam milyen, illetve azt írtam hogy nagy valószínűséggel, nem azt, hogy biztosan
2021. aug. 8. 07:48
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Senkit nem lehet semmilyen vizsgálatra kényszeríteni, ha nem egyezik bele, kivéve, ha ön- és/vagy közveszélyes (pl. nagykéssel támad valakire vagy magára)

2. Egy váláshoz csak annyi kell, hogy az egyik fél ne akarja folytatni a házasságot, ez elég ok a válásra.

3. Egy nagyobb gyereket megkérdeznek, melyik szülövel akar maradni és hacsak nincs komoly ellenindok, akkor oda is kerül.


Magyarul semmi szükség sem akciókra, sem kivizsgálásra, anélkül is minden megoldható.

2021. aug. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%

A vagyonmegosztást ez nem fogja befolyásolni, mert nem olyan akit a jelenlegi tövények szerint be kell zárni sajnos, bár az ilyen ember vélényem szerint nem csak az elmebeteg, de a bűnöző fogalmát is bőven kimeríti.

Ha a házasság alatt apukád hagyta magát anyagilag kizsákmányolni, arról ő tehet, utólag nem fogja semmilyen bíróság ezért kárpótolni, akkor sem, ha erkölcsileg minden neki járna.

2021. aug. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Házasság alatt szerzett vagyon közős, tök mindegy kinek a nevén van
2021. aug. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!