Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mihez kezdjek az elkövetkező...

Mihez kezdjek az elkövetkező egy évben?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, az orvosin tanulok. ma volt az utolsó vizsgám és miután elmondtam jól mind a 3 tételem a jóindulatú vizsgázatató addig kérdezett mindenfélét az anyagrészekből, míg csak belekötött valamibe és megbuktatott. úgyhogy most pssziváltatom magam fél évre, aztán újra felveszem a tárgyat, de az csak viszga lesz, tehát 1 év üresjáratom van. most még magam alatt vagyok, mert nem érdemeltem meg, amit csinált. de tovább kell lépnem. mit csináljak ebben az évben? dolgozni kéne, de hol érdemes körülnézni? gondoltam vállalok gyerekfelügyeletet, jól kijövök velük, felelősségteljes vagyok, de nem tudom megérné-e. jajj, olyan elkeseredett vagyok. így is 6 év(plusz még 3-4 mire szakvizsga), hát ő még elvett egyet. mindenki azt mondja, hogy nincs baj, folytatom és megcsinálom, de én úgy érzem összedőlt a világ(ez volt az első bukásom a 2 év alatt). azt érzem, hogy hülye vagyok, anya is olyan csalódott. mit tennétek?
2010. szept. 2. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én közben ápolónőként dolgozom és sokat tanulok.Fel a fejjel és ne keseredj el.
2010. szept. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sajnálom h igy alakult. :( ha találsz vmilyen munkát akk kezdj el dolgozni. gondolom van már nyelvvizsgád de mondjuk elkezdhetnél egy nyelvet is tanulni akár magadtól is ha az anyagi keret nem engedi meg a nyelvtanárt. mellette tanuld meg az egész anyagot amiböl megbuktattak.
2010. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, megértem, hogy csalódott és szomorú vagy, sajnálom... Sajnos mindenhol vannak szemét tanárok. Nem te vagy a hülye, szó sincs erről.


Azt mindenképpen jól teszed, hogy dolgozni akarsz. Esetleg arra nem gondoltál, hogy külföldre mennél au-pairnek? Írtad, szereted a gyerekeket, és még nyelvet is tanulnál. Hm? Biztos, hogy rengeteg élettapasztalatot, önbizalmat adna.


Tudom, könnyű mondani, de fel a fejjel, hamar eltelik ez az egy év, és folytathatod a tanulmányaidat. Biztos jó orvos lesz belőled, én drukkolok.

2010. szept. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Biokémia? Ne izgulj, a legnehezebb szakmát tanulod, mindenki csodál és felnéz rád, amiért ott tanulsz, ahol és még jobban fognak tisztelni, ha nem adod fel álmaid és megbírkózol vele, gondold el a tanároknak is az az érdekük, hogy a legjobb orvosok maradjanak bent. Egyébként muszáj volt passzíválnod emiatt? nem tudod vk-n felvenni? tanulj végig azt a tantárgyat a kimaradó 1 évben is és mellette dolgozz, tanulj nyelvet és ne keseredj el!
2010. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól lesz jó orvos valaki, ha soha nem bukik meg semmiből, ne csüggedj! - mindenhol vannak igazságtalan tanárok, akik abban élik ki magukat, hogy buktatnak ,akár ok nélkül is! Nem vagy hülye, tudom hatalmas csalódás, és rosszul érzed Anyud előtt is magad, de nem rajtad múlt, hát ne bánkódj, szedd össze magad és mutasd meg a világnak , nehogy már egy ilyen ember miatt feladd az álmaid! - hol lesz ő már mikor te gyógyítot az embereket? :) Ha van kedved áplolónői munkát vállalj, nem sok pénz, de abban a közegben mozoghatsz amit szeretsz, tájékozódhatsz, ismerkedhetsz a lelendő munkahelyeddel - első években az orvosin úgysincs semmi közötök az egészségügyhöz... Fogd fel úgy, kaptál 1 évet amit hasznosíthatsz, ne úgy, hogy elvettek tőled valami - tudod az nevet, aki utoljára nevet ;)
2010. szept. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

hogy tudott ennyire belekötni o.O?

amúgy csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz!

2010. szept. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Te voltál aki tegnap kiírt egy kérdést hogy biokémiából vizsgázik ma ? Ne aggódj én is így jártam anno. ÉN ápolónőként tudtam dolgozni egy évig. NEked is van szerintem ilyen lehetőséged.
2010. szept. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ez nem olyan tárgy, amire épül valami, akkor próbálj meg felvenni minél több tárgyat és tovább folytatni, s jövőre megint megpróbálni.

Vagy tanulj nyelvet, mert úgy tudom, oda is kell angol nyelvvizsga.

De állást is kereshetsz, bár így egy kicsit kiesel a tanulásból. De ha kórházaknál keresnél ilyen állást, akkor lenne is közöd az egészhez, plusz tapasztalatnak is beírhatod. Másabb az, ha csak tanulsz valamiről, mint ha látod is, hogy hogyan kell csinálni. (Pl: infúzió bekötés stb.)

Vagy egy okj-s ápolóit elvégezni, vagy valami más okj-t.


Kitartást és sok sikert! Ne add fel, nem vagy buta, sőt szerencsétlen sem, nem szabad, hogy az anyukád csalódjon benned, mert te felkészültél becsülettel. Nekem is volt olyan, hogy bementem, kidolgoztam a tételemet (még örültem is, hogy azt húztam amit), aztán mire oda kerültem: sorolja fel a miniszterelnököket. A harmadiknál megakadtam, nem jutott eszembe a vezeték neve, csak hogy valamilyen József (Szlávy József), s azt mondta a tanárom, hogy viszont látásra az UV-n. Az UV-n, két nap múlva 5-öst adott. Nincs mindig igazság! Valakit meg is kell buktatni néha.(Mondjuk előttem már vagy 4-en visszaadták a tételt, amit nem igazán díjaz egy tanár sem, 1 csaj olyan sületlenségeket hordott össze, hogy már hangosan morogtunk, s dél is volt, szóval, már elege volt az egészből.)


Mindenképpen olyat keress, ami kapcsolódik az egészségügyhöz!

2010. szept. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem épülne rá más tárgy akkor biztos nem lennék passzív. Folytasd, más is bukott már meg és mással is voltak már igazságtalanok.És nem akarlak elkeseríteni de ez egy volt a sok közül.Úgy látom még sok tanulás előtt állsz. Ha majd nem sikerül akkor mindig kihagysz 1 évet.

Nem bántani akarlak, ha nem vehetsz fel tárgyat akkor megcsinálhatnál 1 éves okj-s képzést ami mindenkinek ingyen jár.

Ha felvehetsz tárgyakat, akkor folytasd és ne add fel. Megtudod csinálni,

2010. szept. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért nem folytatod?

Azért mert nem vehetsz fel tárgyat?

Vagy kikészültél és kiakarsz hagyni 1 évet.?

2010. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!