Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt az anyám?

Miért csinálja ezt az anyám?

Figyelt kérdés

Bármit teszek, ő azt azonnal kritizálja, mindenbe beleköt, a kákán is csomót keres, ha azt én csinálom. Valamint utasítgat folyamatosan, már szinte kényszeres jelleggel, hogy mit hogy csináljak. (pl. hajviselet, smink, mosogatás, hajmosás)

Miért szól bele mindenbe ennyire? Miért kell ennyire rátelepednie a 21 éves lányára? (mindenről be kell számolnom kb.) Felrója nekem, hogy mennyire önállótlan vagyok és balfék, de miért nem veszi észre, hogy a viselkedésével pont ezt akadályozza meg?


2010. szept. 2. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%

Te önállótlannak látod magad?

Ha nem, akkor épp ideje, hogy a sarkadra állj. Tanulsz? Dolgozol? Mindkét esetben meg lehet oldani, hogy szépen különköltözz. Már csak azért is, mert azt tapasztalom, hogy akik ilyen sokáig a szüleikkel élnek, általában valóban eléggé életképtelenek tudnak lenni, mert a szülők nem hagyják, hogy megtapasztalja a gyerek a saját bőrén a dolgokat.

Én is ennyi idős vagyok, és már egy éve önfenntartók vagyunk a barátommal. Persze nem tökéletes a dolog, néha csinálunk hülyeséget, mondjuk elúszunk az anyagiakkal, akkor segítenek. De alapvetően hagyják, hogy a saját bőrünkön tapasztaljuk meg az életet.

Viszont gyakorlatilag az összes ismerősöm, aki a szüleivel él, nem nagyon lenne képes az önálló életre. Mert nem tud kibontakozni.


A lényeg, hogy próbáld ki, költözz el. Nem kerül olyan sokba, de megéri, senki nem szól bele, mit csinálsz, senkinek nem kell beszámolnod, hol voltál. De ha elrontasz valamit, az a te felelősséged lesz - bár ez nem is baj :)

Komolyan csináld meg szerintem :)

21N

2010. szept. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Enis tapasztaltam ugyanezt, es elkoltoztem, de nagyon jo volt a kapcsolatom aztan a szuleimmel.

Eleinte orroltak Ram, de En megelegeltem es elkoltoztem, s hetente meglatogattam Oket, mindig igyekeztem szeretettel fordulni felejuk, de sokszor alig vartam ,hogy "hazamenjek" az En kis alberletembe, aztan mar a sajatomba.

A Testverem is hasonlokrol panaszkodott, s O tovabb birta, de ugyanugy elkoltozott.

Sose bantam meg, hogy igy dontottem!

Nagyon fontos, hogy Onbizalmad legyen, es merj lepni, mert

igy lelkileg fogsz tonkre menni.

En ugy ereztem, hogy Anyukam a sajat "stilusat" akarta Ram eroszakolni, de ezt En nem tudtam elfogadni.

2010. szept. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként már elköltöztem! Megyek nemsoká vissza a kollégiumba, csak most így nyáron itthon voltam és jöttek ezek a dolgok! Szóval már bizonyítottam, hogy tudok önálló lenni és nincs velem probléma... De ha ott vagyok a másik városban, akkor is folyamatosan az ellenőrzése alatt akar tartani (msn, hívogatások..)Nem szeretem ezt, nem lehet lerázni. Ha netalán egyszer családom lesz, akkor is a nyomoban lesz állandóan, ez nagyon terhes számomra!
2010. szept. 2. 11:35
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
A telefont le lehet tenni, az msn-ből kilépni stb.
2010. szept. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Ha lesz egy ekkora lányod, akkor érted majd meg. :)
2010. szept. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Beszéld meg vele, ha az nem segít, akkor építsd le máshogy. Pl. nem veszed fel mindig a telefont, nem reagálsz mindig rögtön mindenre stb. Ezt most jótanácsnak írom. Én ismerek valakit, aki 26 éves, és az anyja annyira rátelepedik most is, hogy nem tud tőle megszabadulni, zsaorlja érzelmileg, meg más eszközökkel is. Nem tud normális párkapcsolatot kialakítani, mert az anyja minden alkalommal hivogatja, beleszól az életébe, mindig olyankor van fontos baja, ha a magánéletét élné, egyszerűen nem hagyja élni a gyerekét. Most kell még leépítened, később neked is nehezebb lesz. Gondolom, nem egyszerű, de meg kell tenni, különben a te életed lesz nehezebb. Persze nem kell vele megszakítani a kapcsolatot, nem azt mondom, de ritkábban kommunikálni, hogy észre vegye, hogy van saját életed, és ő is élje az övét.
2010. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha nem veszem fel a telót, lenémítom, akkor utána veszekszik velem, mert ő halálra aggódja magát, mert biztos történt velem valami, amiért nem tudom felvenni...

Maj dküldök neki minden nap egy "minden ok" sms-t komolyan mondom:D

2010. szept. 2. 11:52
 8/12 A kérdező kommentje:
Szóval volt már olyanom nem egyszer, hogy pár óra leforgása alatt olyan 70 nem fogadott hívásom volt anyám részéről (pl. azalatt aludtam egyet délután).
2010. szept. 2. 11:54
 9/12 anonim ***** válasza:
25 vagyok, otthon élek és kb. ugyanez van. Mondjuk engem szerencsére nem hívogat megállás nélkül, ha elmegyek valahová, kicetlizem három helyre, hogy biztos megtalálja. :)
2010. szept. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Anyám ugyanilyen, de ez van, megszoktam. Minden alkalommal idegrohamot kapok, amikor valamibe beleszól, vagy beleköt, de ez van. Ő az anyám, felnevelt, ezért hálás vagyok neki. De az biztos, ha nem költöztem volna el, már rég becsavarodtam volna. Szerintem ne nagyon törődj ezzel, sokan vannak úgy, hogy amit ők csinálnak, csak az lehet jó, és a más módszere biztosan rossz.

Ha úgysem laksz otthon, nem számít.

2010. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!