Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire volt rátok hatással...

Mennyire volt rátok hatással felmenőitek példája? Vagyis mennyire tartottátok magatokat a családi hagyományokhoz?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy ha elvárás volt az, hogy sportoljatok, akkor sportoltatok? Vagy ha az volt a kívánság, hogy ti is vigyétek tovább szüleitek szakmáját, akkor azt tettétek? Vagy ha ragaszkodtak ahhoz, hogy legyen egy diplomátok, akkor lett?

És abban az értelemben is kérdezem, hogy ti magatoktól nem biztos, hogy megtettétek volna (bár ez is lehet), de a családi hagyományoknak, elvárásoknak eleget tettetek ezzel.


2021. okt. 10. 08:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút semennyire
2021. okt. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé meghatározónak bizonyult nálam.

Nem azért, mert erőltettek bármit is, hanem mert ott volt előttem a minta.

Apát leszámítva kb mindenki vasutas volt, engem is sikerült már gyerekkoromban megfertőznie ezzel nagyszüleimnek. Szóval csak összejött, hogy én már a 4. generáció legyek, aki ott dolgozik. Hozzáteszem, ez olyan szempontból érdekes, hogy nem emiatt mentem arra az egyetemi szakra, ahol végeztem, az csak utólag esett le, hogy amúgy ez a vasúton is igen keresett szakma, és ha nagyfater meg dédnagyapám is ilyen végzettséggel dolgozott ott, lehet, hogy nekem is érdemes lenne arrafelé körülnéznem, ha már egyszer érdekel :D

2021. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Metionin ***** válasza:
100%
Nagyon, negatív irányban, tehát hogy milyen ne legyek, mit ne csináljak.
2021. okt. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Semennyire, amúgy sincs semmi hagyomány amit lehetne ápolni.
2021. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!