Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire volt rátok hatással...

Mennyire volt rátok hatással felmenőitek példája? Vagyis mennyire tartottátok magatokat a családi hagyományokhoz?

Figyelt kérdés

Ezt úgy értem, hogy ha elvárás volt az, hogy sportoljatok, akkor sportoltatok? Vagy ha az volt a kívánság, hogy ti is vigyétek tovább szüleitek szakmáját, akkor azt tettétek? Vagy ha ragaszkodtak ahhoz, hogy legyen egy diplomátok, akkor lett?

És abban az értelemben is kérdezem, hogy ti magatoktól nem biztos, hogy megtettétek volna (bár ez is lehet), de a családi hagyományoknak, elvárásoknak eleget tettetek ezzel.


2021. okt. 10. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hála ég nálunk soha nem volt ilyen. Senkire nem volt rákényszerítve se a diploma, se a nyelvvizsga, se semmi. És természetesen kevesebb sem lett senki szemében attól hogy nincs valamije.
2021. okt. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rám talán nem volt hatással, mert nem kifejezetten a "családi hagyományt" követtem, legfeljebb nem ellenkeztem gyerekként.
2021. okt. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagy hatással volt, de nem "rámerőltették", hanem mert ebben nőttem fel, ezt tekintettem én is "alapnak", "normálisnak". Pl. abból, amit írtál, igen, 2 orvos szülő mellett egyértelmű volt, hogy egyetemre megyek, és nem "büfé" szakra, hanem valami "komolyabbat" választok. De hogy mi legyen az, azt teljesen rám hagyták és mindig támogattak.
2021. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Persze abban az értelemben is kérdezem, hogy magatoktól is a családi mintát követtétek, tehát nem volt rátok kényszerítve, hanem ezt láttátok otthon és tetszett is, ezért ti is ezen az úton haladtok.
2021. okt. 10. 08:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán hagyomány, de nálunk kb mindenki vagyonőr. Nagymamám is dolgozott portásként.

Mindig is lenéztem ezt a munkát, egyetemet végeztem de végül csak portán kötöttem ki.

Nem szeretek dolgozni (fizikai munka), irodában a társaságot nem szeretem (kétszínűek, mindenki kitárgyal mindenkit). A portán egyedül vagyok, nem kell alkalmazkodnom és jobb a fizum is mint ami a szakmámmal lenne (nem, nem 300+órával).

2021. okt. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyszüleim vidéki "parasztok" voltak, napszámosok, egyszerű emberek, így nem tették magasra a lécet. Anyám is otthagyta a sulit, 8 általános után inkább dolgozni ment (nem volt kedve tanulni), és nyugdíjig ugyanazt a betanított munkát végezte. Apukám már másképp állt a dolgokhoz, sokra vitte ahhoz képest, ahonnan indult, így ő volt az egyetlen a családban, aki motivált és segített. Mindig azt mondta tanuljak, hogy könnyebben boldoguljak, mint ők.

Diplomáztam, nyelveket tanultam és most van egy normális irodai munkám, amit szeretek, ami összeegyeztethető a gyerekneveléssel és elég jól fizet.

2021. okt. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én még a családommal élek, de már most tudom, hogy vannak bizonyos dolgok, amikben biztosan nem fogom követni a szüleimet.

Ilyen például a vallás. Bár ezt nem említetted, de szerintem ez is ide sorolható, mivel ugyanúgy rám kényszerítik, mint sokakra az egyetemet például. Azért is érdekes ez, mert minden másban belátják, hogy nem lehet ráerőltetni a gyerekre, de valahogy ezt mégis nyomtatják. Már sokszor mondták, hogy nem kell járják majd egyetemre, ha nem akarok, bármilyen sport tevékenységet vagy egyéb külön órát otthagyhattam, ha már nem tetszett. Azt mégsem tudják megérteni, hogy a vallás számomra nem jelent olyan sokat, mint nekik.

2021. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Apám sportolt, és neki a tatája is, meg a másik tatám is sportolt. Én elöszőr nem sportolam, nem erőletette anyám, de aztán elkezdtem, és jelenleg is sportolok.
2021. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Apai ágon mindenkinek valamilyen szakmája lett. Rám is rám akarták erőltetni, hogy szakiskolába menjek. Nem is engedték meg, hogy az álmaim után menjek és állatokkal foglalkozzak!

Fél év után otthagytam a szakiskolát, mert annyira utáltam a sulit meg a szakmát is...

De, a fő ok az volt, hogy annyira piszkáltak a fehérek meg a cigányok is, hogy nem bírtam tovább... Mondanom sem kell, hogy a szakiskolákba a legalja suttyók járnak! Én meg csendes, visszahúzódó voltam és persze, hogy egyből rám szálltak...

Leérettségiztem, aztán mentem dolgozni, mert kellett a pénz.

Utólag belátom, hogy igazuk volt, mert egy szakmunkás most pofátlanul annyit keres, amennyit szinte akar!

De, így nem bírtam volna ki 4 évet szakmunkásban, hogy tönkreteszi a sok idióta az életemet minden nap...

2021. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tettem meg semmilyen téren. Ki is lógok a családból rendesen
2021. okt. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!