Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rabja ennyi ember a...

Miért rabja ennyi ember a hagyományoknak és a "mit fognak gondolni" spirálnak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdést olvastam, ahol valakit rá akarnak kényszeríteni dolgokra csak azért, mert "úgy illik".


Beszélj az alkoholista, agresszív apáddal, aki megkeserítette az egész gyerekkorod és bántotta anyádat, akit a világon a legjobban szeretsz, mert MÉGIS CSAK AZ APÁD.


Hívd meg az áskálódós, undorító rokonokat az esküvődre, hiába nem volt egy jó szavuk sem hozzád, mióta az eszedet tudod (annak ellenére, hogy te fizetsz mindent), mert ÚGY ILLIK.


Ülj le ünnepekkor jópofizni a családdal és viseld el, hogy azokat a napjaidat az ő sértegetésük elviselésével töltöd és még ajándékot is vigyél, mert ÍGY SZOKÁS.


Bocsáss meg mindenkinek egész nyugodtan, csinálj magadból hülyét, csak azért, hogy fenntarthasd a család látszatát, mert ugye ez felnőtt kötelesség. Akkor is, ha megvertek, megcsaltak, kibeszélnek, kihasználnak, szarban hagynak. Mosolyogj, szeresd őket, mert a házasság szent, a vérrokoni kapcsolat meg a minden.


Ja, és ne állj le akárkivel, mert mit fognak gondolni? Legyen gyereked, lehetőleg 30 éves korodig, mert mit fognak gondolni? Fehér fehérrel házasodjon, mert mit fognak gondolni? Legyen minden közös vagyon, mert mit fognak gondolni?



Akik ezt írják, azoknak egyébként megérte ez az önkínzás? Nem lett volna jobb felrúgni az egészet a bánatos pitsába és ténylegesen úgy élni, mint akinek nincsenek korlátozva a jogai?


2021. aug. 17. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Csordalelkek, csak azért, ezek meg amúgy semmit sem érő közhelyek csak, amiket gondolkodás nélkül szórnak mindenkinek. Ez az akkor is az anyád / apád pedig a legnagyobb agyatlanság, amit bárki mondhat. 1.: Kérte a franc, hogy szaporodjon, nem tett vele szívességet. 2.: Ez nem egy alku. A gyerek nem kérte, hogy jöhessen, ez nem egy biznisz szülő és gyerek közt. Ha a szülő nem bír magával, akkor ne csodálkozzon, ha magára marad. Senki előtt nem fogok hasra esni, mert szexelt egyet annó.
2021. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Rengeteg ember inkább kerüli a konfliktust és nem vállalja fel a véleményét, csak hogy béke legyen. Bevallom, én is ilyen voltam, aztán megtanultam, hogy azt tegyem, amit én szeretnék és ami nekem jó, mert ha behódolok, nem leszek sem jobb, sem rosszabb annál, mint ami az ilyen emberek szemében általában vagyok. Ez beállítottság kérdése is, míg ez a téma nem fekete, vagy fehér, hanem összetett. Lehet jó tanács is, meg tapasztalatból való segítségnyújtás/vélemény az, hogy beszélj a szüleiddel, de lehet beleavatkozás is.
2021. aug. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
12%

El kell költözni egy olyan szigetre ahol egyedül te lennél.Senkihez és semmihez sem kellene alkalmazkodni. Ajánlom figyelmedbe a Robinson Crusoet.

A fene nagy szabadságoddal mihez kezdenél? Se pénzed se lakásod?

2021. aug. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Mert nem lehet minden probléma elől elmenekülni, és mindent felégetni magad mögött.
2021. aug. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4 nem erről van itt szó, hanem arról, hogy bánj valakivel másképp akkor is, ha egy hitvány ember és ha idegen lenne, jóformán leköpnéd, úgy viselkedik.


Itt a logikátlanság a lényeg, hogy valakitől alanyi jogon el kell neked viselni dolgokat, holott ha más kapcsolatban lennétek, senki sem kérne ilyesmit és veled értene egyet, ha inkább leépíted az ismeretséget.


Ugyanígy senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki vállal vagy sem gyereket és ki hogyan intézi például az anyagiakat a kapcsolatában. Ez azon a két emberen kívül senkinek az életét nem befolyásolja, főleg nem negatív irányba, mégis belepofáznak, mintha neked a kirakatban kellene remekelned és nem a saját életedet élni.



Ez nem alkalmazkodásról szól, alkalmazkodásról akkor van szó, amikor rám szólnak otthon, hogy ne hagyjam szét a mosatlant, mert az zavar valakit. Itt arról van szó, hogy elviselsz embereket és helyzeteket, akik megharcoltak azért, hogy soha többé szóba se állj velük vagy legalábbis érezzék a türhőségük súlyát

2021. aug. 17. 16:30
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Volt egy mondás, nekem nagyon tetszett: "Akik az egész életüket úgy élték, hogy majd mit fog szólni a falu... végül mit szólt?" :))


Nyilván senkit nem érdekel más élete, max pletyka szinten.

Engem meg nem érdekel, mások mit gondolnak az életemről és hogy nekem mi lenne a helyes lépés.

2021. aug. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

3, így is van otthonom, pénzem, munkám és emberi kapcsolataim. Nem az összes embertől kímélem magam, hanem a hulladékoktól, tekintet nélkül arra, hogy kinek a kölyke. Korrekt vagyok és következetes, eszerint épülnek az emberi kapcsolataim, nem dogmák szerint.


A többieknek köszönöm az értelmes válaszokat. :)

2021. aug. 17. 16:47
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Jól is teszed kérdező, ne is ess senkitől hasra csak azért, mert genetika / dns / vér meg ilyen sz.rságok! Te életed, nem az övék, nem azért élsz, hogy őket szórakoztassad és elviselj mindent, csak mert oda osztott ki nekik a gép. Ha valaki velem nem korrekt én is repítem, akár rokon akár nem. Nem más bunkó fejének akarok tetszelegni a saját kontómra.
2021. aug. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%
Aki nem ismeri a másik életútját és életkörülményeit, vagy nem képes belegondolni a másik ember helyzetébe, az nagyon könnyen ítélkezik meg dobálózik kéretlen és haszontalan tanácsokkal.
2021. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Vagy aki annyira primitív, hogy azt hiszi, mindenkinek az a jó, ami neki is az volt, és ezért mindenkire erőltetné a maga nézetét.
2021. aug. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!