Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért rabja ennyi ember a...

Miért rabja ennyi ember a hagyományoknak és a "mit fognak gondolni" spirálnak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok kérdést olvastam, ahol valakit rá akarnak kényszeríteni dolgokra csak azért, mert "úgy illik".


Beszélj az alkoholista, agresszív apáddal, aki megkeserítette az egész gyerekkorod és bántotta anyádat, akit a világon a legjobban szeretsz, mert MÉGIS CSAK AZ APÁD.


Hívd meg az áskálódós, undorító rokonokat az esküvődre, hiába nem volt egy jó szavuk sem hozzád, mióta az eszedet tudod (annak ellenére, hogy te fizetsz mindent), mert ÚGY ILLIK.


Ülj le ünnepekkor jópofizni a családdal és viseld el, hogy azokat a napjaidat az ő sértegetésük elviselésével töltöd és még ajándékot is vigyél, mert ÍGY SZOKÁS.


Bocsáss meg mindenkinek egész nyugodtan, csinálj magadból hülyét, csak azért, hogy fenntarthasd a család látszatát, mert ugye ez felnőtt kötelesség. Akkor is, ha megvertek, megcsaltak, kibeszélnek, kihasználnak, szarban hagynak. Mosolyogj, szeresd őket, mert a házasság szent, a vérrokoni kapcsolat meg a minden.


Ja, és ne állj le akárkivel, mert mit fognak gondolni? Legyen gyereked, lehetőleg 30 éves korodig, mert mit fognak gondolni? Fehér fehérrel házasodjon, mert mit fognak gondolni? Legyen minden közös vagyon, mert mit fognak gondolni?



Akik ezt írják, azoknak egyébként megérte ez az önkínzás? Nem lett volna jobb felrúgni az egészet a bánatos pitsába és ténylegesen úgy élni, mint akinek nincsenek korlátozva a jogai?


2021. aug. 17. 15:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
92%
Én muzsikus családból származom, de úgy szarok a hagyományra, ahogy van, utálom a cigányzenét, engem rendesen irritál, anyum szerint egy oltári tahó paraszt vagyok emiatt, de amúgyis csak elvétve van bennem roma vér, úgyhogy ja, végülis igaza van. 😂😂
2021. aug. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Jézusom 12-es, anyádnak az a baja, hogy más zene érdekel téged, nem a cigány? Ezért vagy oltári tahó paraszt? 😯 Komolyan egyes szülők már kínjukban nem tudnak mibe belekötni...
2021. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

A nehézség, amikor az ember tanácsot ad ott van, hogy a tizenéves audit és lakást kapó számítógépfüggő tinik és a nevelőotthonba kerültek is első hallásra azonos módon tudják mondani, hogy "semmit nem kaptam a szüleimtől, csak bántást", "Rossz szüleim voltak", "Mérgező szülőkkel nőttem fel". így szerintem néha félremegy a tanács.


Mindazonáltal én akkor szoktam javasolni a kapcsolattartást, ha azt érzem, hogy az illetőnek nincsenek olyan szoros emberi kapcsolatai (még), amik pótolhatnák a családi kötelékeket. Pont azért, mert ha 10 év múlva rájön, hogy a szülei mégsem voltak annyira szörnyűek, akkor nem dobta el őket és nincsenek rá megsértődve.


De nyilván alkoholista, agresszív, rosszindulatú emberekkel nem szabad tartani a kapcsolatot.

2021. aug. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajna az emberek tul sokat foglalkoznak a másikkal, olyanokkal akikkel nem kéne annyit.
2021. aug. 18. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
94%
A tényleg (testileg vagy lelkileg) bántalmazó embereket kerülni kell. Persze azért van olyan ember is, aki szerint mindenki szembe jön... ott gyanús, hogy szépen követi a kapott mintát. Megbocsátani meg saját magunk miatt érdemes, mert a gyűlölködés nagyon sok energiát vesz el, sokszor meg is betegít. Az érzelmileg nem intelligens emberekkel legtöbbször hiába állsz bele újra és újra egy konfliktusba, a harc csak harcot szül. Ilyenkor jobb egyszer elmondani őszintén, mi zavar (nem bosszút állni, visszaadni meg győzni akarni), aztán ha megoldható, új életet kezdeni az illető nélkül. Meg kell látni a másikban az esendő embert, aki magában hordja a büntetését, de van az a szint, hogy be kell látni, hogy nem tudod megváltoztatni. Boldoguljon hát ő is, ha tud, ezzel a természetével, de nélküled.
2021. aug. 20. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!