Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen dzsentri családi...

Milyen dzsentri családi hagyományok öröklődnek az egykori dzsentri családokban? Tartja még ezeket valaki?

Figyelt kérdés

2021. szept. 16. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
az elszegényedett, lecsúszott birtokos nemesek szokásai érdekelnek? Abban a lecsúszott helyzetükben mely szokásaikat tartották meg? Ez érdekel?
2021. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk van családi címerünk. Bekeretezve tartjuk a falon. Nem kamu, tényleg. De csak ennyi.
2021. szept. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk megmaradt egy régi 1800-as évek eleji porcelánkészlet és egy nagy ezüsttál,meg egy ezüst evőeszközkészlet, ezeket ünnepek alkalmával használjuk.Minden gyerek a családban már kiskorától kezdve tanul valamilyen hangszeren játszani és tanul valamilyen idegen nyelvet.Vicces de még ma is kötelező minden gyereknek megtanulni táncolni és rajzolni., még ha ezeknek túl nagy haszna nincs már, de a szülők mégis ragaszkodnak hozzá. Nem tudom ide tartozik-e ,de már 3-4 évesen késsel-villával kellett ennünk, a közös étkezésnél kiskorunktól kezdve "viselkedni" kellett.Volt dadánk és az én gyerekeimnek is lesz.
2021. szept. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Hát a 3-4 évesen késsel villával evés azért szerintem nem feltétlen annyira kirívó dolog amúgy.
2021. szept. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2 van előnevetek is? Honnan valók vagytok?


3 Kalocsay Róza könyve szrlerint?


1-4 ne kötekedj!

2021. szept. 17. 10:57
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Hát a 3-4 évesen késsel villával evés tényleg nem kirívó- csatlakozom az ötöshöz. A hangszer és az idegen nyelv sem az szerintem. Gyakran a táncot is oviban kezdik a gyerekek.


Az étkészlet/... ez jó. Illetve a dada megnevezés érdekes számomra.

2021. szept. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
Ha neked ez kötekedés hogy simán meg van jegyezve, hogy az nem különleges dolog, akkor vedd annak.
2021. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Hát én nagyobb gyerekeket is láttam ugy enni, mint egy malac, marokra fogva a kanalat,bal kézben a kést. Én az evőeszközök szép használatára gondoltam, meg hogy a szalvétát az ölünkbe terítjük, nem a nyakba kötjük, tudjuk melyik villa , kés , pohár mire való,ilyesmi.
2021. szept. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Már ez is off. Ha válaszolnék, még inkább avba az irányba menne.

Nem kérek több off "választ".

2021. szept. 17. 12:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
6- nem az ovis néptáncos toporgásra gondoltam. Balett és standard táncokra (keringők, latinam. táncok ,stb)
2021. szept. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!